هشتگ اینستاگرام چیست؟

هشتگ اینستاگرام چیست؟

اگر بخواهیم هشتگ اینستاگرام را به طور ساده تعریف کنیم می توانیم بگوییم در واقع شامل دسته بندی هایی در اینستاگرام است که شما می توانید راحت تر به پست هایی که در اینستاگرام نیاز دارید، دست یابید. علامت هشتگ( # )که شما همه با آن آشنا هستید را اگر در اول کلمه قرار دهید، آن را به یک موضوع هشتگ تبدیل کرده اید.

پس در ادامه این مقاله از بزرگترین تیم تولید محتوای ایران از سایت کانتنت مارکتینگ با ما همراه شوید.

البته در بالای صفحه ی اصلی اینستاگرام شما می توانید معمول ترین و رایج ترین هشتگ ها را مشاهده کنید از جمله: هشتگ زیبایی، هشتگ سرگرمی، هشتگ خبر و …

افرادی که یک هشتگ خاص را دنبال کنند با وجود این که جزو دنبال کننده های شما نیستند باز هم می توانند محتوای شما را در صورتی که جزو هشتگ ها باشند را بیابند، در نتیجه شما می توانید با استفاده از هشتگ ها طرفدارانی برای خود پیداکنید.

هر چه قدر که یک پست در معرض دید دیگران بیشتر قرار گیرد و بیشتر به وسیله دیگران لایک شود، قطعا طرفداران و دنبال کننده های آن پست نیز بیشتر می شود همچنین تعامل ها و مشارکت های بیشتر نشان دهنده ی این است که کاربران از شما رضایت خوبی دارند. برای این که بازدید های پست شما و همچنین لایک های پست شما بیشتر شود، روش های فراوانی وجود دارد که برای بعضی از این روش ها باید یک مبلغی را پرداخت کنید.

اهمیت و کابرد هشتگ

 هشتگ علاوه بر این که به کاربران شبکه های اجتماعی کمک می کند، تا محتوای خود را دسته بندی کنند بلکه یکی از بهترین کمپین های بازار یابی امروزی محسوب می شود و باعث تشویق کاربران به شرکت کردن در این کمپین ها می شود.

هشتگ علاوه بر این که باعث می شود تا مطالبی را که به دنبال ان هستید راحت تر در دسته ی مورد نظر بیابید بلکه امکانات دیگری هم دارند که به بعضی از آن ها می پردازیم. همان گونه که قبلا نیز اشاره کردیم کاربرانی که حتی شمارا دنبال نمی کنند می توانند، محتوای شما را پیدا کنند شما می توانید با استفاده از هشتگ های محبوب مخاطبین خود را زیاد کنید.

 شما می توانید با استفاده از هشتگ محتوای را که به اشتراک گذاشته اید به مبحث های که در شبکه های اجتماعی در جریانند اضافه کنید.

هشتگ ها در واقع دسته بندی محتوا را برای شبکه های اجتماعی راحت تر می کنند و در نتیجه جستجوی و دسترسی به آن ها آسان تر می شود و در وقت صرفه جویی می شود. هشتگ ها دارای سرعت عمل بالایی هستند که به شما این امکان را می دهد یک موضوعی را سریعا میان تمامی کاربران سرچ کنید.

همواره از هشتگ ها می توانید برای برگذار کردن کمپین ها استفاده کنید و افراد را گرد هم آورید.

 

چگونه از هشتگ ها استفاده کنیم؟

در مطالب بالا به این موضوع که هشتگ اینستاگرام چیست؟ و چه کاربرد هایی دارد، پرداختیم. حال می خواهیم به اینکه چگونه از هشتگ ها استفاده کنیم، بپردازیم تا از این طریق بتوانیم بازدید های بیشتری برای محتوای خود داشته باشیم. شما همواره می توانید از هشتگ ها در استوری های خود، پست های خود و حتی در قسمت بیو در پروفایل خود استفاده کنید.

برای استفاده از هشتگ ها شما باید در ابتدا # را تایپ کنید و سپس کلمه ای را که مد نظرتان هست را تایپ کنید تا آن کلمه به هشتگ ها بپیوندد. وقتی که شما از هشتگ استفاده می کنید برای تایپ فارسی اگه نیاز به فاصله دارید باید از _ استفاده کنید برای مثال #کفش_اسپرت، البته می توانید کلمات را به هم چسبیده نیز تایپ کنید این به خودتان بستگی دارد. دقت داشته باشید  در تایپ های انگلیسی برای جدا کردن کلمات از هم حرف اول آن ها را با حروف بزرگ تایپ می کنند.

شما در پست های خود این اجازه را دارید که 30 عدد هشتگ قرار بدهید و حتما هم نباید در همه ی پست های خود از هشتگ استفاده کنید زیرا امکان این وجود دارد، در جستجوی هشتگ یکسری از پست های شما نشان داده نشود.

نظر شما چیست ؟