معرفی انواع لوله صنعتی

معرفی انواع لوله صنعتی

مهمترین مزیت لوله تک لایه سازگاری آن با تمامی مکانهای مسکونی و صنعتی است. تلفیقی هوشمندانه که حاصل آن لوله ای است پنج لایه شامل یک لوله آلومینیومی ، دو لایه پلیمر و دو لایه چسب مخصوص – که مقاومت در برابر خوردگی ، زنگ زدگی ، رسوب و پوسیدگی را از لوله های پلیمری و توان تحمل حرارت مداوم ، فشار بالا و نفوذ ناپذیری را از لوله های فلزی به ارث برده است .

لولهکشی لوازم بهداشتی که به لوازمی مربوطمی باشد که در ساختمان به طور همیشگی یا موقتی نصب شده است و آب را از لولهکشی توزیع آب مصرفی دریافت نموده و فاضلاب خروجی این لوازم از طریق و راه لولهکشی فاضلاب بهداشتی دفع مینماید. بزرگترین عیب استفاده از این نوع اتصال لوله، نیاز به جوشکار ماهر برای لوله بدون درز اهواز نصب آن است. این نوع از فولاد، یک آلیاژ فریتی است که نمی توان روی آن عملیات حرارتی اعمال کرد. از این نوع لوله ها بیشتر در صنعت خودرو، صنعت داروسازی، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی، سوزن هایپودرمیک، صنایع دریایی و صنعت ساختمان سازی استفاده می شود.

و معمولاً برای لوله کشی فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی استفاده می شود . لوله کشی گاز با موادی مانند فولاد و مس ممکن است. استفاده از روش روکار معمولاً در ساختمانهای قدیمی که لوله کشی گاز بعداً به آنها افزوده میشود، متداول است. در ادامه با برخی از مواد متداول برای لوله کشی اشاره میکنیم. نتیجه این تلاش ها، تولید لوله هایی شد که خواص لوله های فلزی و پلیمری را توامان داشت.

لولهی مبلی یا لولهی سبک که به عنوان «لولهی روغنی» نیز شناخته میشود، از ورق روغنی (ورق نورد سرد) تولید شده است. تولید لوله فولادی در اندازههای مختلف و همچنین ظاهر متناسب باعث شده که از آن در ساختمانسازی و حتی صنایع لوله بدون درز انگلیسی مختلف استفاده شود. اما عیب اصلی این سیستم لوله کشی نیاز دائمی آن به واشر بین دو صفحه برای جلوگیری از نشت در آن است. لوله کشی فاضلاب سنتی که در کف ساختمان انجام میشود و لوله کشی مدرن فاضلاب که در زیر سقف انجام میشود.

نظر شما چیست ؟