مزایای یک خانه ی هوشمند چیست؟

مزایای یک خانه ی هوشمند چیست؟

با تنظیمات خانه هوشمند روی سناریوی میهمانی ، در زمان رسیدن میهمان به خانه شما ،درب خانه باز میشود ، لامپ های راهروها و حیاط روشن میشود ، روشنایی تمام چراغ ها و هالوژن ها 100% میشود ، لوسترها روشن می شوند ، حتی می توانید دستور پخش یک موسیقی شاد یا ملایم را هم برای سیستم تعریف کنید و سیستم سرمایشی و گرمایشی خانه شروع به فعالیت میکند تا میهمان هایی که از راه میرسند احساس گرما یا سرما نکنند . در یک خانه هوشمند ، نیازی نیست برای انجام مجموعه ای از کارهای دنباله دار و تکراری در هر روز ، هر بار تنظیمات به سیستم مرکزی به صورت دستی وارد شود و از این طریق سیستم هایی فعال یا غیر فعال شوند . بعد از همه این مراحل هم وقتی وارد آشپزخانه میشوید با بوی مطبوع قهوه و چای تازه روبرو میشوید . در مورد خانه هوشمند و هوشمند سازی ساختمان هم بهتر است قبل از هر اقدامی با مفهوم خانه هوشمند آشنا شویم و یک دید کلی نسبت به مفهوم هوشمند سازی خانه و امکانات و مزایایی که به کارگیری این تکنولوژی برای ساکنین خانه فراهم میکند پیدا کنیم .

همچنین رطوبت خانه شما را با فصول مختلف تنظیم میکند. به این شکل برای یک خانه هوشمند می توان سناریوهای مختلف تعریف کرد مانند سناریو صبح ، سناریو مهمانی ، سناریو خواب و.. با حضور فرد در خانه تمام تجهیزات خانه هوشمند طبق برنامه ریزی قبلی شروع به اجرای خواسته های او می کنند که این خواسته می تواند از روشن کردن قهوه جوش در زمان خاصی ، پخش موسیقی مورد علاقه ، تنظیم درجه حرارت مطبوع باشد تا خاموش کردن اتومات چراغ ها در هنگام خواب ، آبیاری باغچه ها از راه دور و… بنابراین گیاهان شما طبق برنامه ای خاص و به میزان مشخص راس ساعتی که تعیین کرده اید آبیاری خواهند شد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای روشن کردن تلویزیون و سیستم های صوتی، زمان زیادی صرف پیدا کردن کنترل ها کرده اید و تا زمانیکه کنترل سیستم ها بخواهد پیدا شود برنامه مورد نظرتان تمام شده است . نکته ویژه ای که باید به آن توجه داشته باشید اینست که، هنگام انتساب آدرس های فیزیکی، به اتصال دهنده های خط/منطقه باید همیشه عدد 0 را به عنوان شماره دستگاه آنها ذکر کنید. کافیست اپلیکیشن گوگل هوم و آمازون الکسا را روی گوشی خود نصب کنید.

۶. کنترل تجهیزات خانه هوشمند شما با استفاده از دستیار صوتی گوگل و الکسا. گوگل دستورالعملهای مفیدی را برای نصب و راهاندازی Nest ارائه میکند. هاب خانه هوشمند لوکسین همواره فعالیت ماژولهای لوکسین را رصد میکند و میتواند در هر زمان گزارشی از فعالیت ماژولها در دسترس شما قرار دهد. استفاده از هاب این امکان را برای شما به وجود می آورد که به راحتی بتوانید به خانه هوشمند خود، بدون هیچ محدودیتی، هر تعداد که نیاز داشته باشید، ماژول هوشمند سازی ساختمان اضافه کنید و از این بابت با هیچ مشکلی برخورد نداشته باشید. بنابراین علاوهبر اینکه هر یک از تجهیزات خانه هوشمند در کاهش مصرف انرژی نقش دارند، با میترینگ مصرف انرژی در خانه هوشمند میتوانید بیشتر به کاهش مصرف انرژی و هزینهها کمک کنید. شاید در زندگی شلوغ و پر مشغله مدرن آماده کردن خانه برای یک میهمانی جشن تولد یا حتی دوستانه کار بسیار وقت گیری باشد . کانکس راکو این سازه را بصورت سالنی ساخته و تحویل خریدار می دهد و امکاناتی مانند کابینت ، وسایل مربوط به فست فود یا کافی شاپ و فروشگاه های دیگر را هر خریدار با توجه به نیاز و کاربری خود تجهیز می کند و به عهده گروه مهندسین راه کوشش نمی باشد اما برای راحتی کار می توان هماهنگی هایی انجام شود تا آنها در هنگام تولید سازه درون آن نصب و جایگذاری شود.

این سیستم هوشمندی سازی جهت اجراء و هماهنگی بین دستگاه ها و سخت افزارهای موجود از یک مجموعه پرتوکل مختص به خود استفاده می کند ، که رایج ترین آنها پروتکل X-10 ، KNX ، LONWORK ، Zig Bee ، BACnet ، Z-Wave ، S-BUS و PLC BUS می باشد که در زیر به صورت مختص،به بررسی تعدادی از پروتکل های یاد شده بالا می پردازیم . برند کرسترون یکی از شرکت های فعال در زمینه هوشمندسازی میباشد و همچنین یکی از بهترین سیستم های هوشمندسازی ساختمان میباشد. خانههای هوشمند در بخش راهکارهای سازمانی برنامه های ویژه ای برای تمام کسب وکارها، شرکت ها، هتل ها و مدارس ، رستوران های و کافی شاپ ها هوشمند سازی خانه در ایران دارد. HDL: این شرکت هم به عنوان یک شرکت بینالمللی در زمینه اتوماسیون ساختمان هوشمند سازی خانه چیست شناخته میشود. در یک خانه هوشمند حتی به این لحظات هم فکر شده و اگر شما اهل مطالعه هستید میتوانید از این سناریو برای تنظیم شرایط محیطی مناسب برای مطالعه بهره ببرید . برای تجربه ساعت های لذت بخش مطالعه و کتاب خوانی باید شرایط محیطی هم به بهترین شکل ممکن باشد . در این روش اطلاعات بدون نیاز به کابل کشی مجزا بر روی سیم های برق موجود منتقل می شوند و نیازی به سیم کشی دوباره و جداگانه نیست.

نظر شما چیست ؟