مزایای خرید گیاه زیبا سانسوریا

مزایای خرید گیاه زیبا سانسوریا

امروزه قراردادن گل زیبای آپارتمانی جزئی از دکوراسیون مدرن منازل محسوب می ‌شود.  از این رو طراحان دکوراسیون برای زیباتر کردن فضای داخلی خانه ها استفاده از گل زیبای آپارتمانی را توصیه می‌کنند. امروزه در دکوراسیون منازل، گل زیبای آپارتمانی را در مدل ها و سبک های جدیدی مشاهده می کنیم. جالب است بدانید که در دکوراسیون مدرن از گل های طبیعی که نگهداری آنها به مراتب سخت تر است نیز، استفاده کمتری می شود. در این مقاله قصد داریم در مورد گل های آپارتمانی نکاتی را ارائه کنیم.

گل زیبای آپارتمانی سانسوریا

امروزه سبک زندگی ما تغییر کرده است. معمولاً در قدیم اغلب افراد در خانه های ویلایی زندگی می‌کردند. خانه ‌هایی که حیاط داشتند و در آن ها باغچه کوچکی وجود داشت و می ‌توانستند به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای انواع و اقسام گل ‌ها را در آن بکارند. اما سبک زندگی و معماری ساختمان ها در حال حاضر به کلی تغییر کرده است و به علت ایجاد خانه ‌های آپارتمانی، دیگر امکان وجود باغچه در حیاط خانه ها وجود ندارد. به همین دلیل در دکوراسیون مدرن از گل زیبای آپارتمانی استفاده می شود.

گل های مختلفی را می ‌توان به عنوان گل زیبای آپارتمانی در خانه استفاده کرد. مثلاً یکی از این گل ها گل سانسوریا است. گل سانسوریا گلی است که همواره سبز است. رنگ گل برگ های آن تغییر نمی کند. به خاطر همین موضوع نیز گل زیبای آپارتمانی سانسوریا مورد استقبال خیلی از خانم های خوش سلیقه برای زیباتر کردن دکوراسیون داخلی منازلقرار گرفته است. گل های سانسوریا دارای برگ های بسیار زیبا با خطوط و نقوش موازی هستند که هرچه بزرگتر شوند ارتفاع آنها بیشتر می ‌شود. به همین دلیل زیبایی خارق ‌العاده‌ای دارند. گل سانسوریا به آب کمی نیاز دارد. به عبارت دیگر در مقابل کم ‌آبی نیز مقاوم است. اصولا گل هایی که به آبیاری کمی نیاز داشته باشند می توانند گزینه های مناسبی برای گلهای آپارتمانی باشند. چرا که امروزه اغلب به دلیل مشغله های کاری، آبیاری هر روزه گیاهان و گلها مقدور نیست. 

سانسوریا

آبیاری گل زیبای آپارتمانی سانسوریا

این گل از گل هایی است که انواع و اقسام مختلفی دارند. این گلهای آپارتمانی عمدتاً به صورت بلند کشیده هستند که ۱۰ الی ۱۵ روز یکبار نیاز به آب دارد. از این رو که مراقبت و نگهداری از آن ها بسیار ساده است. به عبارت دیگر شما در هر ماه حداکثر سه بار باید آن را آبیاری کنید. از این رو این گل زیبای آپارتمانی  مورد استقبال قرار گرفته است. گل زیبای آپارتمانی سانسوریا از لحاظ نور هم نیاز به نور زیادی ندارد و حتی در سایه نیز می‌تواند رشد کند.

 از دیگر انواع گل زیبای آپارتمانی می توان به گل برگ انجیری اشاره کرد. این گیاه همواره بالارونده است و رنگ آن در طول سال سبز می ماند. عدم تغییر رنگ گلبرگ ها گیاهان آپارتمانی موضوع بسیار مهمی در زیباسازی دکوراسیون داخلی خانه ها محسوب می شود و اغلب خانم های خوش سلیقه برای خرید گل زیبای آپارتمانی به این نکته توجه می کنند.  از ویژگی های جالب این گل زیبای آپارتمانی این است که ریشه های هوایی دارد.  منظور از ریشه های هوایی این است که ریشه آن در جهت های مختلف نیز رشد می کند. معمولاً رنگ برگهای آن سبز تیره هستند و رشد آنها به قدری است که بعضی اوقات شاهد این هستیم که گل برگ های  آن تا طول یک متر هم می ‌رسد.

این گیاه زیبای آپارتمانی نیازمند این است که بین ۱۰ تا ۱۵ روز یکبار آبیاری شود و نور خیلی زیادی نمی‌خواهد. اما یکی از ویژگی هایی که برای رشد این گیاه لازم است این است که نیاز به رطوبت کافی دارد. به عبارت دیگر هیچ وقت نباید خاک آن خشک باشد.

 از دیگر انواع گل زیبای آپارتمانی می‌توان به قاشقی اشاره کرد. گل قاشقی یا تبروم، گلی همیشه سبز است و برگهای آن نیمه گوشتی است. این گیاه اگر چه تا حدود ۲۵ سال رشد می کند، اما بسیار ساده و زیبا  است و جلوه زیبایی به دکوراسیون خانه شما می بخشد.

گل برگ بیدی

از دیگر گل های بسیار زیبا که معمولاً در فرهنگ ما ایرانی ‌ها هم از آن استفاده زیادی می‌ شود، گل برگ بیدی است. گل برگ بیدی را حتی در خانه های قدیمی ایرانیان نیز می توان یافت. این گیاه به قدری مقاوم است که شما می توانید حتی چند سال آن را داشته باشید. البته این گل نیازمند آبیاری هر هفته یکبار است و یکی از ویژگی‌هایی که دارد این است که باید هر دو هفته یکبار از روی آن غبار پاشی کنید. چرا معمولا  غبار به این گیاه می چسبد.

اما یک عیب بزرگ دارد که اگر این عیب را بتوانید به خوبی کنترل کنید، استفاده از آن بسیار عالی خواهد بود. این گیاه سمی است و به هیچ وجه نباید انسان ‌ها و حیوانات با آن تماس پیدا کنند. اما در کل گیاه بسیار زیبایی است و استفاده از آن در اغلب خانه ها در یک محیط و مکان مناسب و دور از دسترس می تواند گزینه جالبی باشد.

نگهداری از گلهای آپارتمانی

سانسوریا

قطعاً گل زیبای آپارتمانی می‌تواند باعث تزیین زیبای خانه های ما شود. اما یک نکته که همواره باید در هنگام استفاده از گل زیبای آپارتمانی مدنظر داشته باشیم این است که تمام تمهیدات لازم برای رشد و پرورش آنها را در نظر بگیریم. شاید منزل ما و فضای نگهداری ما نور کافی نداشته باشد، اما اصلا نگران نباشید. برای آشنایی با انواع گیاهان آپارتمانی و نحوه نگهداری گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی کافیست تا به وبسایت pulbank.ir مراجعه کنید. هر گونه غفلت در هنگام مراقبت و نگهداری از گل زیبای آپارتمانی باعث می شود که به زودی آنها پژمرده شود و شادابی و نشاط خود را از از دست بدهند.

نظر شما چیست ؟