لیستی از دستگاه های آزمایشگاه شیمی و کاربرد آنها

لیستی از دستگاه های آزمایشگاه شیمی و کاربرد آنها

مالکیت »STEM» شیمی
لیستی از دستگاه های آزمایشگاه شیمی و کاربرد آنها
بروزرسانی شده در 13 سپتامبر 2016
تصویر پروفایل جانی-رینگو
جانی رینگو بیشتر
جانی-رینگو ، قبل از هر چیز ، عاشق خواندن و نوشتن است. یکی از تخصصهای وی نوشتن روی شیمی است.

تماس با نویسنده

لیستی از دستگاه های شیمی پایه
در بیشتر آزمایشگاه ها با همان دستگاه اصلی روبرو خواهید شد. در اینجا ، یک تصویر و توضیحی در مورد نحوه استفاده از هر قطعه تجهیزات پیدا خواهید کرد. شما در مورد:

عینک ایمنی و تجهیزات ایمنی
آبجو
فلاسک های ارلنمیر ، فلاسک های مخروطی AKA
فلاسک های فلورانس ، فلاسک های جوش AKA
لوله ها ، انبرها و قفسه ها را آزمایش کنید
عینک تماشا کنید
صلیب
قیف ها
سیلندرهای فارغ التحصیل
فلاسک های حجمی
قطره چکان
پیپت ها
دفاتر
پایه های حلقه ، حلقه ها و بست ها
زبان و فورسپس
اسپاتول ها و اسکوپول ها
دماسنج
مشعل های بنزن
موازنه
تجهیزاتی که با آنها روبرو می شوید و عملکرد آنها
عینک ایمنی و تجهیزات ایمنی
عینک ایمنی و تجهیزات ایمنی
اولین و مهمترین قانون هر آزمایشگاه ، ایمن بودن است! این ممکن است واضح به نظر برسد ، اما مردم غالباً به دلایلی از پروتکل های ایمنی چشم پوشی می کنند و خود و اطرافیان را در معرض خطر قرار می دهند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که اطمینان حاصل کنید که تمام پروتکل های ایمنی را در همه زمان ها دنبال کنید.

عینک ایمنی در کلیه آزمایشگاههای شیمی مورد نیاز است. عدم پوشیدن آنها شما را در معرض سوزش چشم و احتمالاً نابینایی در صورت تصادف قرار می دهد. یک قطره کوچک اسید می تواند در هر زمان از درون ظرف خارج شود. ایمن بهتر از کور شدن دائمی!

در صورت وجود احتمال ریختن مواد شیمیایی خورنده بر روی دستان ، باید از دستکش لاتکس استفاده شود.

پیش بند یا کت آزمایشگاهی نیز می تواند در صورت بروز لکه ها یا پاشیدگی از آسیب دیدگی جلوگیری کند.

هرگز کفش یا کفش صندل را در یک آزمایشگاه نپوشید.

آبجو
آبجو
یک لیوان یک ظرف معمولی در اکثر آزمایشگاه ها است. این ماده برای مخلوط کردن ، هم زدن و گرم کردن مواد شیمیایی استفاده می شود. بیشتر آبجوها برای کمک به ریختن آنها لبه های رینگ خود را دارند. آنها معمولاً برای اندازه گیری حجمی که در آن وجود دارد ، دور رینگ ها و مارک های خود نیز دارند ، اگرچه روشی دقیق برای اندازه گیری مایعات نیست. بشقاب ها در اندازه های گسترده ای عرضه می شوند.

به دلیل لب که به دور لبه می چرخد ​​، درب برای یک لیوان وجود ندارد. با این حال ، می توان از شیشه ساعت (پوشش زیر) برای پوشاندن دهانه استفاده کرد تا از آلودگی یا پاشیدن جلوگیری شود.

فلاسک های ارلنمیر ، فلاسک های مخروطی AKA
فلاسک های ارلنمیر ، فلاسک های مخروطی AKA
همچنین به عنوان یک فلاسک مخروطی شناخته شده است ، فلاسک ارلنمایر به نام مخترع خود در سال 1861 نامگذاری شد. این گردن باریک دارد و به سمت پایه خود گسترش می یابد. این امر امکان مخلوط کردن و چرخاندن آسان فلاسک را بدون خطر زیاد ریختن امکان پذیر می کند. همچنین باریک باریک امکان استفاده از برش لاستیکی یا شیشه ای را فراهم می کند. به راحتی می توان آن را به یک پایه حلقه بست (در زیر مورد بحث قرار می گیرد) و همچنین به صورت مکانیکی گرم یا تکان داده شود.

یک بار دیگر ، علائم جانبی در درجه اول برای برآورد به جای دقت قرار دارند.

نکته مهم ایمنی در اینجا این است که هرگز این فلاسک را در حالی که داخل آن قرار گرفته است گرم نکنید. این می تواند باعث ایجاد فشار شود که می تواند منجر به انفجار شود. تجهیزات آزمایشگاهی

فلاسک های فلورانس ، فلاسک های جوش AKA
فلاسک های فلورانس ، فلاسک های جوش AKA
همچنین به عنوان یک فلاسک جوش شناخته می شود ، فلاسک فلورانس دارای یک کف گرد و گردن بلند است. برای نگه داشتن مایعات استفاده می شود و به راحتی می توان آن را چرخانده و گرم کرد. همچنین می توان آن را به راحتی توسط درب های لاستیکی یا شیشه ای گرفت.

یک بار دیگر ، ایمنی بیان می کند که این فلاسک هرگز هنگام بسته شدن گرم نمی شود. ایجاد فشار و انفجارها می توانند اتفاق بیفتند.

لوله های آزمایش شده که با انبر از قفسه برداشته می شوند
لوله های آزمایش شده که با انبر از قفسه برداشته می شوند
یک لوله آزمایشگاهی یک لوله شیشه ای است که یک انتها آن باز است و انتهای دیگر بسته است. انتهای بسته گرد است. از لوله های آزمایش برای نگهداری نمونه های کوچک استفاده می شود. آنها در درجه اول برای ارزیابی کیفی و مقایسه مورد استفاده قرار می گیرند. یک مکان مشترک برای دیدن اینها آزمایشگاه بیوشیمی است. هنگامی که تعداد زیادی از نمونه ها نیاز به آزمایش و مقایسه دارند ، از لوله های آزمایش استفاده می شود تا این امر ساده تر شود. آنها همچنین به راحتی با یک درپوش لاستیکی یا شیشه ای بسته می شوند.

آنها به طور کلی در یک قفسه لوله آزمایشی که به طور خاص برای این منظور طراحی شده است نگه داشته می شوند. اگر لوله های آزمایش برای لمس با دستهای لخت (چه بخاطر گرما یا دلیل دیگری) ناامن شوند ، می توان از انشعابهای لوله آزمایش برای جابجایی آنها استفاده کرد.

هرگز لوله آزمایش شده محصور را گرم نکنید.

عینک تماشا کنید
عینک تماشا کنید
شیشه ساعت فقط یک قطعه شیشه گرد است که کمی مقعر / محدب است (به یک لنز فکر کنید). این می تواند مقدار کمی مایع یا جامد را در خود نگه دارد. آنها می توانند برای اهداف تبخیر استفاده شوند و همچنین می توانند به عنوان درب برای یک لیوان عمل کنند.

صلیب
صلیب
یک ظرف قابلمه ، یک گلدان کوچک رس از جنس ماده است که در برابر درجه حرارت شدید مقاومت می کند. آنها برای گرم کردن مواد استفاده می شوند و دارای سرپوش هستند.

قیف ها
قیف ها
قیف آزمایشگاهی دقیقاً مانند هر قیف دیگر است به جز اینکه طراحی شده است تا در یک آزمایشگاه مورد استفاده قرار گیرد. آنها می توانند از جنس پلاستیک یا شیشه باشند و بسته به نوع مورد نیاز آنها می توانند دارای یک ساقه کوتاه یا یک ساقه بلند باشند. اندازه های مختلفی وجود دارد که می توانید بر اساس میزان مایع مورد نیاز برای انتخاب انتخاب کنید

لیستی از دستگاه های آزمایشگاه شیمی و کاربرد آنها

نظر شما چیست ؟