فارسی آشپزی

فارسی آشپزی

[ad_1]

همانطور که می دانید یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان است فارسی. تمدن و آثار ریشه های آن به دوران قبل از مسیحی شد و در میان چیزهای دیگر مسئول استوانه کورش (539 پیش از میلاد) از اولین منشور حقوق بشر را به عنوان به خوبی به عنوان ساختمان های بسیاری از جاده ها و آثار و شهرستانها. ملت مدرن و یا ایران آثار ریشه های آن را به ایران باستان و در واقع به عنوان شناخته شده بود ایران تا سال 1935. این کشور با تغییر نام خود به ایران در سال 1935 در دستور پس از آن حاکم رضا شاه, اما در سال 1953 محمد رضا شاه (پسر رضا شاه) اعلام کرد که نام ایران و ایرانی بودند به همان اندازه قابل قبول است.

فارسی آشپزی شناخته شده است برای ظریف آن استفاده از مخلوط ادویه جات ترشی جات انواع صفحات جانبی (“mokhalafat”) مورد استفاده قرار گیرد به منظور افزایش وعده های غذایی وعده برنج به عنوان یک همراهی با بسیاری از ظروف و محبوبیت چای (شناخته شده در ایران با عنوان “چای”):

* Mokhalafat هستند به سمت صفحات مورد استفاده به همراه وعده های غذایی. وجود طیف گسترده ای از صفحات جانبی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد و آنها به طور کلی به نظر مهم و حتی ضروری است, بخشی از وعده غذایی. محبوب mokhalafat شامل khiyarshur (شور), نان ایرانی, تخت, نان فطیر), panir (ایران پنیر شبیه به فتا), sabzi (یک بشقاب مخلوط گیاهان) و torshi (ادویه).

* برنج خورده است با بسیاری از وعده های غذایی و آماده می تواند در انواع مختلف از راه های مختلف. شاید بهترین و شناخته شده به سبک ايراني است “chelow” که در آن برنج بخشی جوشانده و سپس بخار پز – و در نتیجه بسیار کرکی برنج با پوسته طلایی در پایین گلدان.

* چای ایرانی چای نوشید با اکثر وعده های غذایی و در طول روز به طور کلی.

برخی از محبوب ایرانی دستور عبارتند از:

* Chelo کباب – گوشت خام و سپس پخته شده بیش از یک کوره زغال چوب. Chelo کباب است که به طور سنتی خورده با برنج.

* Abgousht – خورش ساخته شده از گوشت گاو با سبزیجات.

* Fesenjan – شیرین و ترش خورش ساخته شده از مرغ یا اردک. Fesenjan است با طعم گردو و انار است.

[ad_2]

نظر شما چیست ؟