طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل یا دوسین – پاک سازی کبد

طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل یا دوسین – پاک سازی کبد

اما کربوهیدرات ها هم بیشتر از دو برابر می شوند و ماده مغذی فیبر که به تنهایی می تواند به سلامت روده ها کمک کند در سیر سیاه ده برابر بیشتر از سیر سفید وجود دارد. سیر سیاه نوشکام از فرآیند تخمیر سیر سفید تحت دما و رطوبت کنترل شده و بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آید که در این فرآیند آنتی اکسیدان ان چند برابر میشود.سیر سیاه به دست آمده طعمی غنی و بافتی نرم و شکلاتی داشته و مزه ای دلپذیر و ترش و شیرین دارد در این فرآیند تولید این محصول،بوی سیر از بین رفته و این ماده غذایی سودمند را برای استفاده روزمره مناسب مینماید.این سیر نرم و ژله ای و خوش طعم را میتوانید با غذا یا با نان میل کنید. ارزش غذایی سیر سیاه دکتر بیز با سیر تخمیر نشده سفید نیز متفاوت است. از سالهای دور تا کنون از سیر برای تصفیه خون استفاده می شده است. این ترشی پس از گذشت ۶ ماه قابل استفاده است و هرچه زمان بیشتر بگذرد، خوشمزهتر، شیرینتر و مفیدتر میشود. از طرز تهیه سیر ترشی هفت ساله برای دارو در طب سنتی نیز استفاده میشود و این ترشی، درمانی برای بسیاری از بیماریها است.

طرز تهیه سیر ترشی با رب انار ، سیرترشی را سیاهتر میکند. اضافه کردن سس سویا به سیر ترشی موجب نرم شدن آن در مدت زمان کوتاهتری میشود. مصرف سیر سیاه باعث ایجاد و افزایش میزان انرژی میشود و به همین دلیل، ورزشکاران سیر سیاه را به همراه وعدههای غذایی خود قبل از تمرین مصرف میکنند. برای اینکه بتوانید نتیجه مطلوب از مصرف سیر سیاه را بدست بیاورید نیاز است به صورت مرتب و روزانه از آن مصرف کنید.خرید سیر سیاه برای زود انزالی را می توانید از طریق سایت کالایاب انجام دهید تا علاوه بر اطمینان از خرید، قیمت سیر سیاه برای زود انزالی را نیز با قیمت واقعی خریداری کنید. سیر ها را به خوبی شستشو دهید و آنها را خشک کنید. عرضه انواع سیر سیاه پوست کنده به صورت جزئی و عمده امکان پذیر می باشد. همچنین برای تهیه سیر ترشی سیاه میتوانید به آن سرکه بالزامیک اضافه کنید. طرز تهیه سیر ترشی هفت ساله متفاوت نیست و روش آن همانند سیر ترشی معمولی است. سیر ترشی هفت ساله بسیار نرم است و به اصطلاح «در دهان آب میشود». سیر ترشی به طور معمول پس از ۶ ماه قابل استفاده است. ویبیان کرد: سیر سیاه در طب آسیای شرقی و در کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی و چین طرفداران زیادی دارد و تعاونی امید دامن کوه دامغان با ورود به عرصه تولید سیرسیاه توانسته است بازار خوبی پیدا کند و توسعه خط تولید سیر سیاه در دستور کار این تعاونی قرار دارد.

توصیه می شود به منظور پیشگیری از فساد زودرس و از دست رفتن خواص این ترکیب، سیر را داخل یک ظرف شیشه ای و یا پلاستیکی ریخته و در دمای اتاق نگهداری نمایید. روغن زیتون ، بیکنگ پودر و شیر و مایه خمیر را مخلوط نمایید. تخم مرغ ها را داخل یک کاسه با کمی نمک و فلفل سیاه بزنید تا از لختگی خارج شود سپس به همراه کمی پودر سیر و نان سوخاری به کاهو ها اضافه کنید و هم بزنید تا مواد مخلوط شوند. بعد از آن تمامی مواد را با سیرها مخلوط کرده و اجازه دهید برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشند. سرکه طبیعی ترشی شما را خوش طعمتر میکند و خواص دارویی آن را افزایش میدهد. ترشی شما پس از ۴۰ روز آماده و قابل خوردن است. همچنین زمان آماده شدن آن به ۴۰ روز میرسد. سیر سیاه برای بیماری بالا بودن کلسترول خون (هایپرکلسترولمی) خواصی فراتر از استاندارد طلایی دارد و کلسترول و چربی خون را به خوبی کاهش می دهد (منبع). همانطور که در سطر پیش گفتیم سیر سیاه فواید زیادی برای کبد چرب دارد اما به عنوان یک درمان قطعی شناخته شده نیست بلکه به عنوان یک مکمل عالی و یک درمان کمکی برای پیشگیری و بهبود این بیماری شناخته شده است.

برای اینکه طرز تهیه سیر ترشی سیاه را بدانید، باید بگوییم راز این سیر ترشی در سرکه بالزامیک است. برای تهیه ترشی سیر فوری، سرکه بالزامیک، سس سویا، رب انار، نبات یا شیره خرما به سیرها اضافه کنید. همچنین میتوانید به جای سرکه معمولی، از سرکه بالزامیک استفاده کنید. به این صورت که راه طولانی و هفت ساله را هموارتر از قبل میکند. سیر ترشی سیاه در صورتی که هفت سال از تهیه آن گذشته باشد، به وجود میآید. طرز تهیه سیر ترشی با نبات ، شیره خرما یا انگور موجب شیرینتر شدن آن میشود. به این صورت که به سیر رب انار و سرکه بزنید . سیر ترشی با گذر زمان تیره رنگ میشود و رب انار به تسریع این روند کمک میکند. این کار سیر ترشی را شیرین و تیره میکند. اشتباه است که بگوییم سیر بدون بو خاصیت ندارد. سرتان را که بالا بگیرید، نور خورشید را خواهید دید که تلاش میکند از لابهلای برگ درختان زمین را لمس کند. وی با بیان اینکه هموطنان و همراهان بیماران به شدت از این موضوع نگران و ناراحت هستند، خاطرنشان می کند: علیرغم تلاش های درمانی که برای این بیماران صورت می گیرد اما به دلیل اینکه «آمفوتیریسین بی» دارویی فوق العاده برای درمان این عفونت است اما مهیا نیست، احتمال از دست دادن بیماران افزایش یافته است.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد چگونه با سیر سیاه لاغر شویم بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

نظر شما چیست ؟