طراحی لبخند دیجیتال چست؟

طراحی لبخند دیجیتال چست؟

عکس برداری پرتو مخروطی : سی تی پرتو مخروطی در دندانپزشکی نوعی توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن) است که در آن از تجهیزات خاصی استفاده میشود تا تصاویر سه بعدی از دندانها، بافت نرم، مسیرهای عصبی و استخوان در یک عکس، به دست بیاید. سپس بر روی تصاویر ویرایش صورت گرفته و شکل جدیدی از لبخند بیمار با توجه به ویژگیهای صورت و ظاهر فرد طراحی میشود. در نتیجه عکس های به دست آمده که بر روی فیلمهای مخصوصی ظاهر میشود، ساختارهایی را که اشعه ایکس از آنها عبور کرده نشان میدهد.

شاید شما نیز از نازیبایی های ظاهر لبخند خود- فاصله بین دندان ها، شکستگی یا کج شدگی آنها- آگاه باشید. بافتهای نرم بدن اشعه ایکس را جذب نمیکنند و اتمهای کلسیم نیز همینطور عمل میکنند. مزیت عکس دیجیتالی در این است که حدود 90 درصد تشعشع آن کمتر از عکس اشعه ایکس معمولی است. فرایند عکس کامپیوتری (دیجیتالی) برای ترمیمهای دندانی مانند روکش ساده است. امروزه میتوان عکس اشعه ایکس را به صورت دیجیتالی گرفت. لیزر بافت نرم و سخت : امروزه دستگاههای لیزری زیادی در دندانپزشکی مورد استفاده قرار میگیرند. منطقی است که همه ما خواهان لبخندی دلنشین با دندانهای سفید و مرتب بی عیب و نقص هستیم به ناچار با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و همچنین افزایش انواع روش ها و درمان های زیبایی دندانپزشکی در سال های اخیر این مهم بی تاثیر نبوده است.

طراحی لبخند دیجیتال (DSD) شاخه جدید و تخصصی علوم دندانپزشکی است که از فناوری و فناوری دیجیتال روز دنیا برای زیبایی بیماران استفاده می کند. طرح لبخند دیجیتالی (DSD) فرایند انقلابی جدیدی است که نحوه اصلاح لبخندها را تغییر داده طراحی لبخند دیجیتالی چیست است. در انتها، دندانپزشک فرایند آماده سازی ترمیم های دندانی را آغاز خواهد کرد.

برایاینکه بیمار صلاحیت انجام اصلاح طرح لبخند را دارا شود باید از سلامت دهانی خوبی برخوردار باشد و نباید هیچگونه پوسیدگی و بیماری لثه در دهان فرد وجود داشتهباشد. لبخند زیبا و زیبایی چهره ویژگیهایی هستند که به رفاه هر بیمار کمک میکنند. پس از آنکه برداشت نهایی از نتیجه ی مورد نظر شما انجام شد، در جلسه ی بعدی نمونه ی اولیه ای منطبق با تصمیم جلسه ی قبل آماده خواهد شد تا شما بتوانید چهره ی خود را بعد از تغییر تصور کنید. با ورود این تکنولوژی به کلینیک دندانپزشکی مدرن امکان طراحی لبخند دیجیتال فراهم شد، و متقاضیان میتوانند کیفیت و نتیجهی درمان طرح لبخند خود را قبل از انجام درمان ببینند.

نظر شما چیست ؟