شناخت بیشتر ورزش ژیمناستیک و آشنایی با تمامی حرکات این رشته

شناخت بیشتر ورزش ژیمناستیک و آشنایی با تمامی حرکات این رشته

اصول علمی و آموزش ژیمناستیک ریتمیک را همراه با مربیان با سابقه آکام در منزلتان بیاموزید و از بودن در کنار فرزندان عزیزتان لذت ببرید. آن گونه که فدراسیون جهانی ژیمناستیک در سایت رسمیاش اعلام کرده این دوره آموزشی با حضور ۱۵ مربی از کشورهای ایران، آذربایجان، اوکراین و رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

در چند ماه اخیر، با کمک اینستاگرام، رسانه های داخلی و حتی رسانه ملی نیز از شگفتی کارهای آرات با خبر گشته و باعث شده که او در برنامه های پر بیننده صبحگاهی و شبانگاهی شبکه سوم و شبکه خبر حضور داشته باشد.

بودهایم اما باید به این نکته اشاره کنم که تفاوتی بین آموزش مربیان نامی داخلی و خارجی ندیدهام. لباس تیم ملی ژیمناستیک بانوان ایران برای شرکت در رقابتهای بین المللی مورد تایید وزارت ورزش وجوانان قرار نگرفت؛ بنا بر این بانوان ژیمناستیک ایران نمیتوانند در عرصههای بین المللی شرکت کنند.

هنرجویان پس از اتمام دوره میتوانند در آزمون دوره شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک مربوطه را دریافت کنند .

پس از مدتی کارگاههای آموزشی کوتاه مدت در برخی دانشگاهها برای دانشجویان دختر و پسر زیر نظر فدراسیون ورزشهای همگانی برگزار شد و مدرک مربیگری آمادگی جسمانی با گرایش ریتمیک و ایروبیک به شرکت کنندگان داده شد.

آموزش ژیمناستیک از پایهمربیان نمونه در مهد کودک ایران زمین با استفاده از جدیدترین روش های آموزشی آمادگی جسمانی کودکان را ارتقا می دهند و به صورت اصولی طی مراحل و دوره های متعدد اقدام به آموزش ورزش ژیمناستیک به کودکان علاقه مند می نمایند . از وسایل کمک آموزشی مورد استفاده در زمینهای روباز می توان به طنابها و میله های صعود ، تابها ، نردبانهای سوئدی و .

این شهریه برای دانشجویان و دبیران تربیت بدنی 500000 ریال خواهد بود که باید معرفی نامه رسمی از ارگان های ذینفع ارائه نمایند .

این افراد بدون داشتن انعطاف پذیری قادر به یادگیری مهارت های لازم، تسلط در انجام هر حرکت و انجام روتین های موفقیت خود نخواهند بود. برای تداوم در ژیمناستیک باید پای جلو برای حرکت چرخ و فلک همان پای جلو برای بالانس باشد.

بدون او کاملاً انعطافپذیر بوده و با انجام بالانس پشتی بر روی میلههای ارتفاع و خم شدن به عقب بر روی میله تعدل همه را متحیر خود میساخت.

همه نوزادان وقتی انگشت دست تان را به سمت شان ببرید، دست شان را حلقه می کنند به دور انگشت شما.

آرات وقتی به انگشتم محکم چسبیده بود، یکدفعه هر دو پایش را به سمت سرش آورده و یکباره تمام بدنش را از روی زمین بلند کرد؛ آن روز قدرت عجیب دستان آرات و انعطاف حیرت انگیز بدنش را دیدم.

والدین میتوانند نظارت مستقیم روی فعالیت های مهد کودک داشته باشند و با شرکت در دوره های روانشناسی از توانمندی های کودک خود آگاه شوند .

وقتی به او نزدیک شد جفت پاهایش را از روی زمین بلند کرد و پشتک زد! دست راستش را حلقه کرد به دور انگشتم و فشرد؛ به قدری که احساس می کردم آنقدر با قدرت انگشتم را گرفته که حتی اگر تلاش هم بکنم نمی توانم انگشتم را از گیره قوی دستش آزاد کنم! از تصویب لباس دختران ژیمناست چه خبر؟ حتی میتوانم بگویم زمانی که ژیمناستهای ما با مربیان باهوش و توانمند ایرانی کار کردهاند، موفقتر بودند، زیرا مربیان ایرانی علاوه بر توانمندی فنی با روحیات ژیمناست نیز آشنایی کامل دارند.

تماس هایی که تحت عنوان دعوت از آرات، خیلی محترمانه از ما می خواستند که از ایران مهاجرت کنیم. شرکت در ژیمناستیک از سنین کودکی بسیار مهم است.

بهترین سن برای شروع ژیمناستیک چه سنی است؟

این مجموعه از گروه سنی 4 سال به بالا متقاضی میپذیرد و جزو معدود باشگاه هایی است که دارای پیست تامپولینگ (تشک بادی) است. در سال 1842 قبل از مرگ جان ، ژیمناستیک در مدارس آلمان رایج گردید ؛تشک برای اولین بار در کوپنهاک دانمارک موقعی که به مدرسه نظامی دائر گردید به کار برده شد .

سازمان فدرال ژیمناستیک ، که وظیفه رقابت بین المللی را بر عهده دارد اعلام کرده است که ورزشکاران باید برای شرکت در مسابقه حداقل 16 سال سن داشته باشند. این امر با تمرین کشش بین دو صندلی حاصل می شود که بر روی هر صندلی مچ یک پا قرار داده می شود و با پا به صندلی فشار داده می شود تا عقب بروند.

حرکات منظم دست و پا و حرکات آکروباتیک و پانتومیم از ویژگی های ورزش باله است. برای جلوگیری از بروز حادثه، مددکاران ورزشی در مواقع نیاز در کنار تشک و ایستاده اند ولی اگر ورزشکاران از آنها کمک بگیرند این امر باعث کاهش امتیاز فر د ورزشکار میشود.