شراب 101 – چه شراب ؟ – بخش 1

شراب 101 – چه شراب ؟ – بخش 1

[ad_1]

چه شراب ؟

اول شناخته شده, شراب, تاریخ بازگشت به 6000 سال قبل از میلاد و در حال فکر به سرچشمه گرفته و در آنچه که در حال حاضر اسرائیل در گرجستان و ایران. ساخت آن در اروپا از اولین تقریبا از 4500 سال قبل از میلاد در آنچه در حال حاضر یونان شراب به سرعت تبدیل به یک نوشیدنی رایج در یونان باستان و رم با مدرن کلمه شراب استخراج از “winam” اوایل استقراض از لاتین “vinum” به معنی شراب و یا انگور.

شراب ساخته شده است که از تخمیر آب انگور. تعادل شیمیایی انگور اجازه می دهد تا برای تخمیر بدون هیچ گونه مواد مغذی و یا قند و اسید یا آنزیم ها در حال اضافه شده است.

انواع مخمر مصرف قند موجود در انگور و تبدیل آنها به الکل است. انواع مختلف انگور ترکیب شده با سویه های مختلف از مخمر برای تولید انواع مختلف از شراب. این فقط انگور استفاده می شود که یا. میوه ها مانند سیب و انواع توت ها نیز می تواند تخمیر و “شراب” است که در نتیجه به طور معمول به نام بعد از میوه آنها آمده و بطور شناخته شده به عنوان “آب میوه”.

قرمز و سفید و شراب گازدار هستند شناخته شده به عنوان نور شراب. آنها محبوب ترین بخشی زیرا آنها تنها 10-14 درصد الکل محتوا با حجم. غذا و دسر شراب حاوی 14-20% الکل است. آنها گاهی اوقات غنی را غنی تر و شیرین تر است.

Varietals – شراب ساخته شده اصولا یکی از انواع انگور و حمل نام که انگور.

شراب است که معمولا ساخته شده از یک یا چند رقم از Vitis Vinifera مانند Pinot نوآر Chardonnay یا بوته. هنگامی که غالب انگور یکی از این گونه ها در یک مخلوط تعریف شده توسط قانون به عنوان حداقل 75% یا 85 درصد نتیجه یک رقم. این متفاوت است از یک مخلوط شراب. حاوی شراب در نظر گرفته نمی تحتانی; در واقع, برخی از جهان ارزش ترین و گران قیمت شراب آمده است که از مناطق مانند بوردو و توسکانی مخلوط از انواع مختلف انگور از همان ،

Vintages

فهرست شراب از انگور است که منحصرا رشد در یک سال خاص و برچسب این راه است. یک شراب شخصیت می تواند متفاوت باشد سالانه با تفاوت های ظریف در, رنگ, کام, بینی, بدن, و توسعه است. با کیفیت بالا جدول قرمز شراب طعم را بهبود می بخشد با سن اگر به درستی ذخیره می شود. در نتیجه آن مشترک برای علاقه مندان به شراب و معامله گران را به صرفه جویی در بطری به خصوص خوب, خود شراب است.

آب گوجه فرنگی به طور کلی بطری در یک دسته به طوری که هر بطری را به یک طعم مشابه. آب و هوا نیز می تواند تاثیر شخصیت یک شراب. Vintages های مختلف از همان تاکستان می تواند به طور چشمگیری متفاوت در طعم و کیفیت است. در نتیجه آب گوجه فرنگی به صورت جداگانه از ویژگی های محصول و خدمت به عنوان تولید کننده گل سرسبد شراب. برتر vintages از معتبر تولید و مناطق اغلب واکشی قیمت بسیار بالاتر از متوسط هستند. برخی از فهرست شراب مانند Brunello تنها ساخته شده بهتر از متوسط سال است.

برای قوام غیر از آب گوجه فرنگی می توان از مخلوط بیشتر از یک نفره. این فرایند اجازه می دهد تا سازندگان شراب برای حفظ یک بازار قابل اعتماد تصویر فروش و حتی در سال بد.

Terrois یا Terreni (خاک) با مراجعه به مناطق خاص. این یک مفهوم است که شامل آیتم های مختلف مانند ارقام انگور ارتفاع و شکل تاکستان, طبیعت, خاک, آب و هوا و شرایط فصلی و همچنین به عنوان محلی مخمر فرهنگ.

مقررات

طبقه بندی و فروش شراب اداره می شود در سراسر جهان. اروپایی شراب تمایل به طبقه بندی شده توسط منطقه (به عنوان مثال بوردو و Chianti) در حالی که دیگران اغلب طبقه بندی شده توسط انگور (به عنوان مثال بوته Chardonnay). اما به رسمیت شناختن منطقه ای است که منجر به افزایش شهرت برای برخی از برچسب شراب. برخی از مخلوط شراب نام نیز به عنوان بازاریابی شرایط و این نام توسط اداره علامت تجاری یا کپی رایت به جای شراب خاص ،

[ad_2]

نظر شما چیست ؟