شباهت بین برخی از غذاهای یونانی و پاکستان, غذاهای

شباهت بین برخی از غذاهای یونانی و پاکستان, غذاهای

[ad_1]

وجود شباهت بین یونان و پاکستان من برای پیدا کردن. یکی از این افراد به نام کافر-کالاش (سیاه-robed مردم کالاش) که در دره کالاش در پاکستان و گفت: به فرود از سربازان اسکندر بزرگ ارتش. یکی دیگر از استفاده از برخی از کلمات برای مثال kima در یونانی است گوشت چرخ شده و keema در اردو و پنجابی به معنی همان. تنها anglicized املایی متفاوت است. دیگر کلمات مشابه هستند بیش از حد.

یک ظرف است که اکثر مردم با آن آشنا هستند این است که saagمعمولا در بر داشت در رستوران های هندی با سیب زمینی (aloo) و بر روی منوها به عنوان saag aloo. در یونان وجود دارد ظرف مشابه به نام هرتاکه معمولا ساخته شده با انواع گل خطمی, اما آن را می توان با هر گونه وحشی سبز خوراکی گیاه. گل خطمی استفاده می شود زمانی که شما این ظرف را در یک taverna.

در پاکستان saag می توان با اسفناج یا برگ شنبلیله تازه (methi) و یا بالای mooli در Rawalpindi منطقه یا بیشتر معمولا در نزدیکی لاهور با خردل سبز. انتخاب برگ سبز به نظر می رسد بستگی به منطقه شما زندگی می کنند. برای مثال برگ شنبلیله معمولا استفاده می شود خشک در لاهور و مناطق اطراف آن هستند به نام kasuri methi اما مردم نمی طبخ آنها را به عنوان یک سبزی آنها تنها استفاده می شود به عنوان طعم دهنده. یکی دیگر از برگ سبز گیاهی است که به نام faludaو من فکر می کنم این برگ سبز از گیاه روغن کانولا می آید اما تا کنون من شده اند قادر به تایید این. در لاهور این است که برای فروش در سبزی ها ،

به طور مشابه در یونان, اگر شما می دانید چه چیزی برای نگاه وجود دارد بسیاری از برگ های سبز که می توان برداشت و مورد استفاده در خانه هرتا. یک مرد مسن در جزیره Evia درست کردن سرزمین اصلی یونان به من گفت که در طول جنگ جهانی دوم او به طور منظم رفت و به انتخاب هرتا در کوه همراه با بقیه ایجاد کرد و این که چگونه آنها جان سالم به در آن زمان از نزدیک به قحطی. وقتی که من رفت و چیدن آن وجود دارد و ما برداشت برگ قاصدک و دیگر گیاهان در زمستان سال فقط به عنوان یونانیان باستان مورد استفاده chervil شاهی و قاصدک ها در سالاد به عنوان مواد مغذی به آنها را از طریق ماه های زمستان که وجود دارد چند تازه سبز سبزیجات یافت می شود.

Saag پخته می شود با استفاده از برگ چغندر سوئیس یا ایتالیایی تنوع و یا شما می توانید هر گونه استفاده دیگر برگ سبز از جمله تاج خروس برگ. ترفند برای پخت و پز saag برای شستن برگ بسیار به طور کامل در آب شور حداقل دو بار و به ریز ریز کردن و یا تکه تکه برگ کاملا ریز.

اسفناج SAAG

مواد تشکیل دهنده

1 کیلو اسفناج

1 پیاز ریز خرد شده

1 گوجه فرنگی ریز خرد شده

4 حبه سیر ریز خرد شده

1 اینچ تکه ریشه زنجبیل ریز خرد شده

6 فلفل سبز ریز خرد شده

1 قاشق چایخوری دانه زیره سبز

1 قاشق چایخوری آویشن خشک شده

1 قاشق غذاخوری kasuri methi (برگ شنبلیله خشک)

1 قاشق چایخوری زردچوبه

1 قاشق غذاخوری گفتگوی garam

نمک و فلفل را به طعم و مزه

1 فنجان روغن

آب

روش

طبخ اسفناج را در 2 لیوان آب به مدت 7 دقیقه. فشار و دور از آب و مخلوط یا پوند به یک خمیر ضخیم.

حرارت 1 قاشق غذاخوری روغن را در یک تابه اضافه کرده و سیر و زنجبیل و زیره و آویشن. سرخ برای 3 دقیقه و سپس اضافه کردن گوجه فرنگی, اسفناج, نمک, فلفل, kasuri methi گفتگوی garam زردچوبه و ½ لیوان آب. طبخ برای 5 دقیقه.

در یک ماهیتابه حرارت بقیه روغن قرار داده و در پیاز و فلفل سبز و سرخ برای 5 دقیقه. مخلوط با اسفناج. به خوبی هم بزنید تا کاملا مخلوط کنید و خدمت می کنند.

[ad_2]

نظر شما چیست ؟