رشته دندانپزشکی – معرفی رشته دندان پزشکی ویژه انتخاب رشته کنکور تجربی – مشاوران 100

رشته دندانپزشکی – معرفی رشته دندان پزشکی ویژه انتخاب رشته کنکور تجربی – مشاوران 100

آقای دکتر فهیمیان جراح و متخصص دندان است و کلیه خدمات ترمیمی، زیبایی، ارتودنسی، ایمپلنت و پروتز دندان را در مطب مجهز خود دندانپزشک 7 انجام می دهد. شاید خیلی از ماها تا آخر عمرمون حتی یک بار هم به متخصص قلب، متخصص مغز و اعصاب، متخصص اطفال و … بله هست ۳۰ هزار تومنیش هم شاید پیدا بشه ولی وقتی شما ماده بد استفاده میکنه یارو فردا برمیگرده از جا کنده شده میاد شاکی میشه خودبخود برات تبلیغ منفی میشه مشتری هاتو از دست میدی دندانپزشکی ط درامدت کم میشه.

دندان یکی از اصلی ترین اجزای بدن است که برای خوردن و جویدن غذا از آن استفاده می کنیم. اگر بیمار یک یا چند دندان و یا به طور کامل بدون دندان باشد بمنظور جایگزینی دندانهای از دست رفته میتواند از ایمپلنتهای دندانی استفاده نماید. بنابرین هزینه تاسیس و راه اندازی یک مطب دندانپزشکی میتونه از صد میلیون و خورده ای تا چند صد میلیون تومان متغیر باشه. یکی از مهم ترین عوامل این هست که دندانپزشک مطب شخصی یا کلینیک شخصی داشته باشه یا اینکه صرفا در کلینیک دیگران استخدام شده باشه.

رتبه های لازم برای قبولی رشته دندانپزشکی دانشگاه های دولتی با هم فرق داره و بستگی به چند عامل داره؛ مثلا دندانپزشکی روزانه باشه یا تعهد خدمت یا ظرفیت مازاد یا پردیس خودگردان، کدوم دانشگاه باشه، داوطلب منطقه ۱ یا ۲ یا ۳ باشه، رتبه زیرگروه ۱ شما چند باشه، بومی اون ناحیه مورد نظر باشید یا غیربومی و حتی برای دوره روزانه جنسیت شما هم تاثیر داره چون رشته دندانپزشکی جزو رشته هایی است که ظرفیت پذیرش روزانه اش بین آقایان و خانم ها یکسان تقسیم شده.

ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی در مجموع این دانشگاه ها در کنکور ۹۶ حدود ۱۰۰ نفر نسبت به سال قبل کاهش داشت. سال ۹۴ هم ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی همین دانشگاه ها باز هم حدود ۱۶۰۰ نفر بود. همه اینها روی آخرین رتبه لازم برای قبولی رشته دندانپزشکی تاثیر داره. قبولی دانشگاه ازاد هم برخلاف دولتی بر اساس سهمیه مناطق نیست بلکه بر اساس تراز کل شما و رتبه کشوری شماست و بومی گزینی هم مطرح نیست.

نظر شما چیست ؟