خاویار – لذت بخش ترین غذا

خاویار – لذت بخش ترین غذا

[ad_1]

یک آهنگ معروف از 1940s رفت و “آه پدر! من می خواهم ماشین با نام تجاری جدید شامپاین و خاویار آه پدر!” خاویار یک بار خدمت در سالن از غرب به عنوان یک اشتها آور آن بیشتر به طور معمول در خدمت به خانواده سلطنتی و اعضای جامعه بالا.

در واقع کلمه خاویار می آید از کلمه فارسی Khaviar که به معنی “تحمل تخم مرغ”. می آید از ماهی خاویار, ماهی, خانوادگی, سکس در معرض خطر یا تهدید گونه های است که می تواند وزن بین 18 و 900 کیلو با 15-25 درصد از وزن بدن که تخم مرغ خود را. ماهی تخم مرغ به نام کوچک. آنها برداشت و شور و تبدیل به جهان مشهور خاویار.

خاویار ممکن است براق و در قطعات کوچک بسیار شبیه به دانه های انار. انواع دیگر ماهی های کوچک مثل ماهی قزل آلا کوچک استفاده می شود به عنوان مواد تشکیل دهنده در غذاهای دیگر مانند سوشی ژاپنی. خاویار است با B-12 شناخته شده انرژی تقویت کننده. همچنین با کلسترول نزدیک به 100 mgs در هر قاشق غذا خوری.

ترین خاویار از دریای خزر منطقه از روسیه و همچنین ایران (که قبلا به عنوان شناخته شده ایرانی) و چند کشور از اتحاد جماهیر شوروی سابق – آذربایجان قزاقستان و ترکمنستان. این است که زیستگاه منحصر به فرد خود. این ماهی استروژن نیز ممکن است در بر داشت در سواحل خارج از فرانسه بلژیک و شمال امریکا است. به عنوان بسیاری از 50 گونه از ماهیان خاویاری وجود دارد در سواحل همراه آمریکای شمالی سواحل.

خاویار ممکن است خدمت در مزه و غیر متخلخل مروارید قاشق برای جلوگیری از بدسم های ظریف ماهی طعم و مزه.

معروف ترین از همه خاویار انواع این ماهی خاویار, Sevruga و Osetra انواع.

بلوگا

از خاویار فیل ماهی نسبتا بزرگ تخم مرغ است. این یک غنی شده با ترکیبات عطر و طعم ظریف و نادر است. محدوده رنگ از خاکستری روشن به هماتیت-مانند سیاه و سفید سایه آن می آید از Husa husa که می تواند وزن از 36 تا 900 کیلو. بسیار بزرگ زن Husa husa خرس تخم مرغ از سن 25 و ممکن است زندگی می کنند تا 150 سال است.

Sevruga

این Sevruga است که قوی تر و عطر و طعم و رنگ مایل به خاکستری. آن را از می آید کوچکتر ماهیان خاویاری به نام Acipenser Stellatus که تنها وزن 22 کیلو به طور متوسط.

Osetra

این Osetra ممکن است طلایی یا کمی رنگ قهوه ای کمی دیوانه در عطر و طعم بسیار باارزش. به نام Imperial خاویار آن می آید از Acipenser Gulden های متوسط ماهی وزن در 18-27 کیلو.

خاویار تولید

امروز بالای خاویار صادرات از ایران. دریای خزر و دریای سیاه صادرات متوقف شده است توسط آژانس حفاظت از محیط زیست.

به طور کلی صید بی رویه تبدیل به یک تهدید بزرگ را به ماهی استروژن ، در این روز بسیاری از گونه ها در معرض تهدید یا در معرض انقراض است. حدود 200 سال پیش در نوبه خود از قرن 19 کانادا و آمریکا شیلات در تولید خاویار. نگرانی از صید بی رویه باعث آمریکایی مختلفی قرار داده شده تحت شرایط محدود. امروز یک معامله بزرگ از خاویار تولید شده است هر چند ماهی تکنیک های کشاورزی و یا کنترل برداشت. آنها با کیفیت بسیار بالا و دارای نزدیک به وحشی دریای خزر خاویار انواع.

برای غلبه بر این مشکل از صید بی رویه و قاچاق بسیاری از کشورها آغاز کرده اند آلی و nonorganic دریا تکنیک های کشاورزی. ایتالیا و اسپانیا و عربستان سعودی در حال حاضر استفاده از دریا مزارع برای تولید خاویار.

[ad_2]

نظر شما چیست ؟