حقایق جالب در مورد ویتنام

حقایق جالب در مورد ویتنام

[ad_1]

آیا می دانید که … مادام Ngo Dinh Nhu یکی از ظریف ترین زنان از قرن 20th.در 1950s و 1960s او اولین بانوی جنوب ویتنام است. او متولد سال 1924 در هانوی ویتنام. در واقع او بود که در مقایسه با خانمها مانند Jacqueline Kennedy Onassis (بانوی اول سابق ایالات متحده) Dewi Sukarno (ex-بانوی اول اندونزی) و گریس کلی (سابق شاهزاده موناکو) و اوا دوآرته پرون (بانوی اول سابق آرژانتین). در دهه 1960 مادام Ngo Dinh Nhu نکردم سنتی ویتنامی “ao dai” (لباس). او در حال حاضر ساکن در فرانسه که در آن او در حال نوشتن نامه اش بود. او صحبت می کند, مسلط به زبان انگلیسی و ویتنامی و فرانسوی است.

آیا می دانید که … ویتنام خانه های تاریخی شهر هانوی-یکی از شگفتی های باستان از جهان است. در طول سلسله نگوین (1802-1945), هانوی پایتخت ویتنام. بیش از 10 کاخ ها در رنگ ارائه برخی از بهترین باقی مانده نمونه از ویتنامی معماری در آسیا است. این بنای تاریخی که بهترین نماد ویتنام است. رنگ شناخته شده به عنوان جهان سایت میراث فرهنگی سازمان ملل متحد, آموزشی, علمی و فرهنگی سازمان (یونسکو).

آیا می دانید که … Hieu فا نگن Tran یکی از Vietnams بهترین و شناخته شده و دوست داشتنی ورزشکاران است. او یک تکواندو ورزشکار به رقابت پرداختند که در زنان ورزشکار پروزن دسته در المپيک 2000 و به مدال نقره دست یافت. مدال نقره برای ویتنام برای اولین بار بود همیشه برنده است که کشور در المپیک رقابت است.

آیا می دانید که … ویتنام مشهور است برای آن مهمان نوازی و متوسط بازدید کننده را بدون مشکل در تطبیق با سنت های محلی.

آیا می دانید که … ویتنامی صنعت فیلم مفتخر شده است و در جشنواره فیلم فجر و جایزه مراسم در سراسر جهان است. جوایز به دست آمده عبارتند از: شیر طلایی برای بهترین فیلم اعطا شده توسط بین المللی فیلم ونیز به Anh Hung ترانس Cyclo (1995); داوران جایزه اهدا جشنواره فیلم ساندنس به تونی Buis سه فصل (1999); و بزرگ هیئت داوران جایزه اهدا جشنواره بین المللی فیلم پوسان به Luu Hynhs لباس ابریشم سفید را فشار دهید (1999).

آیا می دانید که … مادام Nguyen Thi بینه شد اولین زن معاون رئیس جمهور ویتنام در سال 1992. او سر از ویتنامی جنبش زنان در دهه های 1960 و 1970.

آیا می دانید که … مانند آن, تایلندی, پسر عموی ویتنام است که در جهان معروف برای غذاهای سنتی خود را. در Pariss رستوران بالا, بازدید کنندگان می توانند مزه طعم واقعی غذاهای ویتنامی.

آیا می دانید که … ویتنام مشهور شده است برای با شکوه آن معابد و کاخ ها.

آیا می دانید که … ویتنام یکی از پایین ترین نرخ بیکاری در جهان سوم.

آیا می دانید که … توسعه سنتی ویتنامی ورزشی است حیاتی برای حفظ ویتنامی فرهنگ است. Takraw یا ضربه, والیبال یک ورزش سنتی در ویتنام است. در این ورزش یک توپ از بازیکن به بازیکن توسط هدف قرار دادن آن را با سر و پا. Takrawi نیز به طور گسترده ای در لائوس و تایلند و میانمار و کامبوج.

آیا می دانید که … تنوع زیستی ویتنام یکی از بزرگترین ثروت است.این کشور دارای شش انجمن ذخایر زیست کره: آیا می توانم خطا در خواندن حرا, جنگل, گربه با Cat تین Kien Giang, Red River Delta و غربی Nghe An.

آیا می دانید که … ایالات متحده آمریکا به رسمیت می شناسد ویتنام به عنوان یک کشور مستقل از سال 1995. در سال 1996 رئیس جمهور بیل کلینتون منصوب داگلاس پترسون برای خدمت به عنوان سفیر ایالات متحده به ویتنام است.

آیا می دانید که … ویتنام است که در جهان معروف آن حیوانات حیات وحش است. این حیات وحش -که شامل فیل, گاومیش, ببر میمون کرگدن, مار و لاک پشت – جذب هزاران نفر از گردشگران به ویتنام در هر سال.

آیا می دانید که … ویتنام حفظ روابط دیپلماتیک با 140 کشور جهان از جمله فرانسه و چین و ژاپن و تایلند و کامبوج, کانادا, کره جنوبی, آلمان, نیوزیلند و استرالیا و روسیه و مالزی است.

آیا می دانید که … ولز بلند خلیج است که به طور کلی در نظر گرفته می شود زیبا ترین مناظر در کل از ویتنام است. آن را شامل 1,969 جزایر و جزایر واقع در خلیج Tonkin. این منطقه شناخته شده است برای آن دورنمای دریا های دیدنی و جذاب از سنگ آهک ستون. این یکی از محبوب ترین نقاط در آسیا است. ولز بلند خلیج شناخته شده به عنوان یک میراث جهانی طبیعی توسط یونسکو.

آیا می دانید که … ویتنام پیوست ملل متحد در سال 1977.

آیا می دانید که … هانوی پایتخت ویتنام. آن است که مهم اقتصادی و صنعتی و مرکز فرهنگی در کشور است.

آیا می دانید که … بهترین و شناخته شده ویتنامی آثار هنری هزاران نفر از بتکده در سراسر کشور یافت.

آیا می دانید که … آموزش و پرورش دریافت کرده است تاکید در ویتنام از این کشور مستقل شد و در سال 1976. قطعا ویتنام تا حد زیادی افزایش تعداد مدارس در پاسخ به تقاضا برای فرصت های آموزشی توسط مردم است.

آیا می دانید که … در سال 2000 بیل کلینتون بود که رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا (1993-2001) داده شد heros خوش آمدید در ویتنام به عنوان او اولین رئیس جمهور آمریکا برای بازدید از این کشور آسیایی است.

آیا می دانید که … این “ao dai” محبوب ترین لباس ملی در ویتنام است.

آیا می دانید که … ویتنام یکی از ده کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا (ASEAN).

آیا می دانید که … هانوی است که به خوبی شناخته شده برای آن رستوران معروف. برخی از رستوران ساخته شده در امتداد رودخانه سرخ برای ارائه به مشتریان با یک رودخانه از نظر Hanois غروب آفتاب.

آیا می دانید که … ویتنام میزبان نمایندگانی از 21 كشورهاي استفاده كننده در سال 2006 APEC نشست.

آیا می دانید که … این فونگ نها-که بانگ پارک ملی توسط یک سایت میراث جهانی در ویتنام است.

آیا می دانید که … AmeliaVega, Miss Universe 2003 رفت و به هانوی به حضور در سال 2003 از دست ویتنام مراسم مجلل.

آیا می دانید که … ویتنام به رقابت پرداختند در مدرن, بازی های المپیک برای اولین بار در سال 1952 المپیک تابستانی, در هلسینکی, فنلاند.

آیا می دانید که … 11th تکواندو قهرمانی جهان برگزار شد و در شهر هو چی مین ویتنام در ماه ژوئن سال 2001.

آیا می دانید که …. مانند کارلوس نوریگا (پرو), Abdul Ahad Mohmad (افغانستان), Jugdermedidiyn Gurragcha (مغولستان) و سلمان آل سعود (عربستان سعودی) Pham Tuan یکی از بهترین فضانوردان در جهان سوم. او اولین بار ویتنامی فضانورد و اولین آسیایی در فضا است. Pham Tuan پرواز سرنشین شاتل سایوز-37 در جولای سال 1980. او در فضا برای بیش از 7 روز. Pham Tuan داده شد heros خوش آمدید هنگامی که او بازگشت به کشور پس از اتمام تاریخی خود را پرواز فضایی مداری.

آیا می دانید که … ویتنام یکی از بهترین سیراب مناطق در جنوب شرقی آسیا. پنج اصلی جریان رودخانه به سمت شرق در سراسر کشور است. آنها مکونگ, قرمز می تواند, Srepok و سیاه و سفید.

آیا می دانید که … هانوی به میزبانی پنجم آسیا و اروپا نشست (ASEM) در سال 2004.

آیا می دانید که … ویتنام دارای ذخایر غنی معدنی (نفت و زغال سنگ, گاز, منگنز, بوكسيت و فسفات), جنگل های بزرگ و خوب ،

آیا می دانید که … بوی پاپایا سبز برای اولین بار بود بزرگ ویتنامی فیلم از قرن 20th. این فیلم نامزد بهترین فیلم خارجی زبان گروه در سال 1993 جایزه اسکار. فیلم لذت می برد highest-grossing باز کردن در ویتنام تاریخ سینما.

آیا می دانید که … ویتنام هشت بت: Anh Hung Tran (کارگردان فیلم), Pham Tuan (فضانورد) Thuy Tran (modeling agent), Nguyen Thi Phoung (اکولوژیست), Hieu فا نگن قهوهای مایل به زرد (ورزشکار) مادام Ngo Dinh Nho (بانوی اول سابق ویتنام), Tony Bui (فیلم ساز) و Nguyen Thi بینه (معاون رئیس جمهور ویتنام).

آیا می دانید که … بیش از 20 میلیون نفر در ویتنام سوار یک دوچرخه است.

آیا می دانید که … ویتنام با مساحتی در حدود 1 درصد به عنوان بزرگ به عنوان است که از ایالات متحده است.

آیا می دانید که … Le Duc Tho یک دیپلمات بود که همیشه کار می کرد برای یک واحد ویتنام است. او متولد شد و در 14 اکتبر سال 1911 در Phan Dinh خای ویتنام. قطعا Le Duc Tho کار با هنری کیسینجر (وزیر امور خارجه ایالات متحده) برای پایان دادن به جنگ ویتنام و در سال 1973 بودند که برنده جایزه صلح نوبل. جایزه استنادی گفت: “در 23 ژانویه سال جاری یک توافق آتش بس متصل بین ایالات متحده و ویتنامی جمهوری دموکراتیک. در جلسه خود در اکتبر 16 کمیته نوبل نروژ پارلمان تصمیم به اعطای جایزه صلح, جایزه برای سال 1973 به هنری کیسینجر و Le Duc Tho دو رئیس مذاکره کنندگان که موفق به برگزاری این آتش بس پس از مذاکره برای نزدیک به چهار سال …”

آیا می دانید که … ویتنام انتخاب شده است به میزبان 2008 Miss Universe. ویتنام موفق به کسب حق میزبانی 2008 دوشیزه جهان توسط یک رای بیش از ژاپن است.

آیا می دانید که … جورج دبلیو بوش رئیس جمهور شد اولین رئیس جمهور ویتنام در قرن 21 است.

آیا می دانید که … ویتنام است که در حدود 8 برابر اندازه سوئیس است.

آیا می دانید که … ویتنام به رقابت پرداختند و در سال 2006 بازی های آسیایی در دوحه, قطر. آن به پایان رسید 19 در تعداد مدال با 23 (3 طلا) انتهایی چین کره جنوبی ژاپن و قزاقستان, تایلند, ایران, ازبکستان, هند, قطر, تایوان, مالزی, سنگاپور, عربستان سعودی, Bahrein, هنگ کنگ, کره شمالی کویت و فیلیپین.

آیا می دانید که … ویتنام معروف برای سواحل زیبا در کنار اقیانوس آرام: بای Chay, ترنسپاندر فو نها ترانگ چین ساحل Mui Ne, ساحل, Hon چونگ ساحل و بای Tam.

آیا می دانید که … 7 قله Francophonie برگزار شد در هانوی ویتنام

[ad_2]

نظر شما چیست ؟