این می تواند باعث ایجاد عفونت شود

این می تواند باعث ایجاد عفونت شود

اما انتخاب دندانپزشک زیبایی که بتواند این کار را هنرمندانه انجام دهد تا دندان هایی طبیعی و لبخند نچرال داشته باشید کار سختی است. هرچند برای این موارد نیز انجام درمان ارتودنسی ارجحیت دارد، اما بسیاری از افراد به خصوص بزرگسالان برای درمان این عارضه به سراغ لمینیت میروند. و پر بیراه هم نیست که خیل عظیمی از دندانپزشکان هم به این درمان بپردازند. ونیر کامپوزیت ها در داخل مطب و توسط شخص دندانپزشک زیبایی، قابل ساخته شدن هستند، اما ونیر پرسلن پس از پروسه قالب گیری و فرستادن قالب ها به آزمایشگاه، ساخته می شوند که هم از نظر طول مدت زمان ساخت و هم حین استفاده با یکدیگر چه دندان هایی کامپوزیت میشوند متفاوتند.

در نهایت ارتودنسی بهتر است کامپوزیت دندان قبل و بعد یا کامپوزیت؟ اگرچه روکش های دندانی کاملاً ایمن و بی خطر هستند ، لمینت دندان یا کامپوزیت دندان مانند سایر روش های درمانی دندانپزشکی می تواند عوارض جانبی یا خطری داشته باشد. ثابت شده است که ایمپلنت ها برای جایگزینی طولانی مدت دندانهای از دست رفته ایمن و موفق هستند.

انجام لمینیت که در دو نوع کامپوزیتی و سرامیکی استفاده میشود برای دندانهای بهم ریخته تنها در زمانی قابل استفاده است که فاصله دندانی وجود داشته و یا در اثر شلوغی دندانها مقداری از بافت دندانها در اثر پوسیدگی خراب شده باشند. در برخی موارد طول عمر ونیر کامپوزیت ها کم بوده و پس از گذشت ۱۰ الی ۱۲ سال، لازم است تا با لایههای جدید عوض شوند. بسیاری از افراد بر اساس یک تصور غلط و قدیمی فکر میکنند ارتودنسی بین ۱ تا ۲ سال زمان میبرد.

کامپوزیت دندان ترکیبی از یک ماده زمینه ای بوده که از آن به منظور ترمیم و درمان های زیبایی دندان استفاده می شود. با استفاده از آن می توان ترمیم مستقیم پوسیدگی کلاس های 1 الی 5 را انجام داد. سؤال دیگری که غالباً در ذهن افراد شکل میگیرد این است که آیا میتوان ارتودنسی و کامپوزیت را با هم انجام داد؟ بسیاری از بیمارانی که در دندانهای جلوییشان باندینگ انجام دادهاند، کاملاً از گاز زدن غذاهایی که ممکن است به صافی و یکدستی کامپوزیت دندان آسیب وارد کند خودداری میکنند.

نظر شما چیست ؟