ایرانی آشپزی

ایرانی آشپزی

[ad_1]

ایران است که به خوبی شناخته شده برای آن غذاهای تصفیه شده و ظریف مخلوطی از ادویه جات ترشی جات استفاده می شود به عطر و طعم بسیاری از ظروف. ایران البته آثار تاریخی آن و ریشه های فرهنگی بازگشت بیش از دو هزار سال به ایران باستان و بدون شک بسیاری از غذاهای ایرانی نیز ریشه در ایران باستان.

اگر شما می خواهید برای لذت بردن از غذای ایرانی در همان سبک به عنوان ایرانیان خود را وجود دارد دو یا سه چیز است که شما نیاز به دانستن:

1. ایرانیان عشق به نوشیدن چای (شناخته شده در ایران با عنوان “چای”). چای است که به طور سنتی مصرف با صبحانه هر دو قبل و بعد از ناهار و شام و به طور کلی در طول روز است.

2. یک وعده غذایی کامل در نظر نمی مگر اینکه آن خدمت کرده است با مجموعه ای از صفحات جانبی (“mokhalafat”). وجود دارد در واقع یک طیف گسترده ای از متفاوت mokhalafat که ممکن است ارائه شود – این شامل نان (ایرانی, تخت, نان فطیر), panir (ایرانی و پنیر و تا حدودی شبیه به فتا), sabzi (یک بشقاب مخلوط گیاهان) و همچنین khiyarshur (ترشی) و torshi (ادویه).

3. بسیاری از غذاهای ایرانی در حال خدمت با برنج. برنج تهیه می شود در انواع روش های مختلف, اما, معروف ترین ایرانی دستور العمل برنج به عنوان شناخته شده “chelow”. در این روش از آماده سازی برنج نیمه پخته و سپس بخار پز و در نتیجه بسیار کرکی برنج با پوسته طلایی در پایین دیگ پخت و پز.

برخی از غذاهای ایرانی است که شما ممکن است لذت بردن از خصوص عبارتند از:

* Abgousht – گوشت گاو و سبزیجات خورش.

* Chelo کباب – ترشی گوشت بره پخته شده بیش از یک کوره زغال چوب و به طور سنتی در بالای برنج.

* Fesenjan – مرغ یا اردک خورش. آن شیرین است و طعم ترش و شامل انار و گردو.

* شیرین پلو – یک عروسی سنتی غذا – برنج با بادام و پسته و پرتقال.

[ad_2]

نظر شما چیست ؟