انواع ترمیم دندان و روش های آن

انواع ترمیم دندان و روش های آن

دندان جلو به این دلیل که در جلوی دهان قرار گرفته اند و به نسبت دندان های دیگر از لایه ای نازک تر تشکیل شده اند و همچنین این که این دندان ها به نسبت دندان های عقبی بیشتر از لثه بیرون زده اند و حمایت کمتری از جانب لثه دریافت می کنند بسیار آسیب پذیر تر می باشند. جنس اینلی و آنلی معمولا از سرامیک بسیار مقاوم است. پر کردن و پروتز های درون دندانی معمولا مقرون به صرفه ترین راه هستند که با کمترین میزان تهاجم می توانند مشکل بیماران را برطرف کنند.

هنگامی که دندان شما با پوسیدگی مواجه می شود، معمولا دندانپزشک نواحی پوسیده و عفونت کرده را تخلیه می کند و آن را با مواد مخصوص پر میکند. زمانی که یکی از دندان ها به هر دلیلی بی افتد جای خالی آن معمولا مشکل بزرگی در زیبایی دندان های شما خواهد بود. این حالت معمولا در دندان های جلویی اتفاق می افتد و در کودکان ترمیم دندان شکسته ی جلو رایج است. به طور کل اگر بخواهیم روشی را برای ترمیم دندان های آسیب دیده ای که باید کشیده شوند معرفی کنیم ایمپلنت را بهترین گزینه اعلام می کنیم.

کامپوزیت همرنگ دندان است و هنگام صحبت کردن یا خندیدن اگر دندان ترمیم شده با کامپوزیت در معرض دید قرار بگیرد هیچ کسی متوجه آن نمیشود چرا که هیچ تفاوتی با دندان طبیعی ندارد. در حقیقت ترمیم دندان غیرمستقیم شامل روشهای دائمی یا ثابت هستند. دندانی که به شکلی آسیب دیده و نیاز به ترمیم دارد ممکن است علائمی مثل درد، حساسیت به غذاهای سرد یا داغ یا جریان هوا و یا حساسیت به فشار جویدن را نشان دهد. دندان هایی که سفید هستند نشان میدهند افراد به بهداشت و سلامتی خود اهمیت میدهند و برعکس دندان هایی که تیره و بد رنگ هستند نشان میدهند اوضاع سلامت عمومی اشخاص اصلا جالب نیست.

این ماده باندینگ خاص جوری طراحی می شود که بتواند ظاهری مشابه با خود دندان داشته باشد و سپس به کمک یک لامپ خاص در درون دهان فرد خشک می شود. باید هر دو تا سه ماه یک بار خمیر دندان خود را عوض کنید زیرا از میزان کارایی آن برای از بین بردن پلاک دندانی کاسته میشود. شاید پیش تر از این، بیشتر همّ و غم دندانپزشکان، درمان مشکلات دندان و یا ترمیم هرچه بهتر آن ها بود. ترمیم دندان یک رویه دندان پزشکی است که به احیای عملکرد، انسجام، ظاهر و ساختار دندانهای صدمه دیده یا از دست رفته میپردازد.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد ترمیم دندان سطحی لطفا از صفحه ما بخواهید.

نظر شما چیست ؟