انواع برنج

انواع برنج

[ad_1]

برنج یکی از مهمترین و به طور گسترده ای به مصرف محصولات غذایی جهان است. این حبوبات و مواد غذایی را فراهم می کند تغذیه برای بیش از نیمی از جمعیت جهان است. در واقع این جزء اصلی مواد غذایی را فراهم می کند بیش از یک پنجم کالری مصرف شده در سراسر جهان توسط انسان است. هند دومین تولید کننده برنج پس از چین حسابداری برای حدود 90 میلیون تن تولید در جهان است. برنج کشت شده در طول دو فصل زمستان و تابستان و وجود بیش از 4000 رقم برنج در حال رشد هر سال است.

برنج تعریف شده است به عنوان یک دانه غلات متعلق به چمن خانواده ‘Poaceae’. برنج متعلق به دو گونه Poaceae, محصول, یعنی, ‘Oryza Sativa’ و ‘Oryza.’ برنج گیاهی رشد می کند در 2-6 پا با ساقه راست و بلند مدت اشاره کرد و مسطح برگ. این ساقه تحمل گل که از برنج سبوس دار تولید می شوند. برنج گیاهی نیاز به گرما و رطوبت برای رشد مناسب است. برنج است که به طور معمول رشد کرده و به عنوان یک کارخانه سالانه اگر چه در برخی مناطق گرمسیری است و همچنین رشد به عنوان یک گیاه چند ساله. آن را به عنوان یکی از معدود محصولات کشاورزی است که غیر glutenous و غیر آلرژیک.

در کشورهای جهان سوم و کشورهای در حال توسعه, برنج یکی از شایع ترین رشد محصولات نقدی. در واقع برنج یکی از قدیمی ترین محصولات زراعی کشت شده توسط انسان است. اولین اشکال برنج به رشد در چین در حدود 5000 سال به عقب. پس از آن است که عمده مکمل غذایی آن است که به صورت تجاری کشت به عنوان یک محصول پول نقد در بسیاری از مناطق جهان است.

برنج بسیار مغذی و حاوی بارهای از مواد مغذی برای دادن انرژی و سرزندگی به ما بدن. برنج منبع غنی از کربوهیدرات به عنوان به خوبی به عنوان یک منبع مهم ذخیره سازی انرژی در داخل بدن برای رشد مناسب است. برنج نیز کم چربی و نمک و کلسترول و در نتیجه کمک می کند تا در حفظ قلب سالم است.

همانطور که در بالا اشاره هند دومین تولید کننده برنج در جهان است. این خاک غنی از هند شناخته شده است برای تولید برخی از بهترین انواع برنج. برنج باسماتی است که در سطح جهان مشهور منحصر به فرد آن بو و عطر و طعم ظریف و برنج باسماتی هندی است که به شدت خواستار در بازار در سراسر جهان.

عبارتند اصلی انواع برنج تولید شده در هند:

برنج باسماتی: اغلب نامیده می شوند به عنوان پادشاه از همه برنج باسماتی برنج است یک انتخاب ایده آل برای هر وعده غذا در روز. آن عطر و طعم ظریف و متمایز عطر باعث می شود این دانه بلند برنج به عنوان فوق العاده ترین برنج در میان همه انواع. این برنج دانه بلند است که بیشتر طبقه بندی شده به عنوان “دانه بلند برنج قهوه ای و برنج سفید دانه بلند’. هند بزرگترین کشتکار و صادر کننده این برنج.

برنج دانه متوسط: این نوع برنج دارای ماندگاری رنگ و کمی جویدنی بافت. دانه از این نوع برنج در حال کوتاه تر و گسترده تر نسبت به برنج دانه بلند و همچنین همیشه باقی می ماند کرکی. همچنین می تواند بیشتر طبقه بندی شده به عنوان “دانه متوسط برنج قهوه ای’ و ‘متوسط دانه برنج سفید’.

برنج دانه کوتاه: متعلق به “Japonica’ (دور ریز) دسته برنج دانه از این نوع برنج را کوتاه و چاق و چله دانه. این برنج شناسایی شده است به عنوان داشتن صاف و نرم و کرمی بوده و ایده آل برای ساخت پودینگ برنج و دیگر غذاهای شیرین مربوط به استفاده از برنج.

دیگر برنج هندی شامل انواع dubraj برنج champaa برنج کلیرفیلد برنج حسن سرعی, raja hansa, molakolukulu, Patna, برنج, ponni برنج, به نام چند.

در زیر لیستی از انواع برنج تولید شده در مناطق مختلف جهان:

* استرالیا و ارقام: Amaroo (نیمه کوتوله دانه متوسط), Reiziq (نیمه کوتوله دانه متوسط), جراح, Koshihikari ،

* بنگلادش و ارقام: Chinigura برنج Kalijira برنج Kataribhog برنج Paijam برنج Najirshail برنج و غیره.

* چینی ارقام برنج: Prosequisa 4, Prosequisa 5, Prosequisa 10, Juma 57, Juma 58, جمعه 66, Yocahú CFX-18 ،

* ایران ارقام: Domsiah بينام, حسنی, سالاری, Ambarboo ،

* ایتالیایی انواع : ارباریو, Baldo Carnaroli, Vialone نانو ،

* ژاپنی انواع: Koshihikari, Hitomebore, Hinohikari, Kinuhikari, Nihonbare, Sasanishiki ،

* پاکستان و ارقام: باسماتی 2000 برنج فوق العاده برنج باسماتی PK-385 برنج باسماتی PK-198 باسماتی, برنج, بورس برنج باسماتی ،

* فیلیپین و ارقام:Baysilanon, Dinorado, Milagrosa pino Segadis Milagrosa, Kalinayan, Sinandomeng ،

* اسپانیایی و ارقام:Bahia, Bomba, کالاسپارا و bed and go apartments

* تایلندی انواع:یاس برنج, برنج سفید, برنج سفید, برنج Glutinous, سیاه, Glutinous برنج قرمز محموله برنج, برنج قهوه ای ،

* ایالات متحده و ارقام: Akitakomachi برنج کالیفرنیا جدید انواع برنج Calmochi برنج Calrose برنج و Wehani برنج.

برنج نیز یک پایه مواد اولیه برای تولید بسیاری از موارد دیگر. آن است که یک عنصر جدایی ناپذیر از بسیاری از دسر های خوشمزه و تنقلات و مواد غذایی دیگر. یک نوع نوشیدنی الکلی ‘شراب برنج” نیز تولید شده از برنج است. در بسیاری از مناطق جهان شراب برنج آماده است برای تجلیل از جشن موارد است.

[ad_2]

نظر شما چیست ؟