اضافه کردن برخی از لیمو به زندگی خود

اضافه کردن برخی از لیمو به زندگی خود

[ad_1]

منشاء لیمو ناشناخته است اما آن را تقریبا به توافق رسیدند که آنها برای اولین بار رشد در آسام (منطقه ای در شمال شرق هند) از شمال برمه و یا چین. در جایی در امتداد خط آن را تبدیل به یک هیبرید بین تلخ پرتقال (نارنج) و بالنگ است که خود را پایه پدربزرگ از خانواده مرکبات با آن ضخیم و پر از دست انداز و نارنج و طعم تلخ.

میوه آمده است یک راه طولانی از آن زمان به بعد ساخت آن را یکی از مورد علاقه مرکبات. عرب معامله گران آورده لیمو به خاور میانه و آفریقا و مدتی بعد آن را به عنوان ساخته شده راه خود را به جنوب ایتالیا در حدود 200 سال قبل از میلاد و کشت شده در مصر است. بالنگ هموار راه را برای همه مرکبات به عنوان آن را وارد دریای مدیترانه در حدود اواخر قرن اول قبل از میلاد است. این روزها بالنگ که شامل بسیار کمی خمیر یا آب است که معمولا قندی و پخته به fruitcakes.

آهسته به عقب برای بیش از یک هزاره بالنگ و لیمو تنها مرکبات شناخته شده در حوضه مدیترانه. لیمو هر چند فراوان و عادی در حال حاضر در واقع نادر در رم باستان باارزش توسط نخبگان و نمایندگی موقعیت اجتماعی بالا. (بنابراین اگر کسی به نام شما یک لیمو را به عقب و سپس آن را احتمالا یک تعریف.)

در ابتدا لیمو نمی شد به طور گسترده ای برای رشد مواد غذایی یا چاشنی اما تا حد زیادی یک گیاه زینتی مانند گوجه فرنگی تا حدود قرن 10. اعراب معرفی لیمو به اسپانیا در قرن 11th, و سپس آنها را به حال تبدیل شدن به یک محصول مشترک در منطقه مدیترانه است. لیمو معرفی شد به اروپای غربی جایی بین سال های 1000 و 1200 سال قبل از میلاد. و سفر با جنگ های صلیبی در طول سفر خود را راه خود را به انگلستان در اوایل قرن 16. نام “لیمو” برای اولین بار به نظر می رسد در اطراف 1350-1400 از کلمه فرانسوی قدیمی limonو Anglicized در انگلستان است. کلمه ایتالیایی اصل limone قدمت آن به فارسی و عربی کلمه limun. (بیش از شما می خواستم به دانستن است.)

با تشکر از کریستف کلمب که آورده آنها را به هیسپانیولا (جمهوری دومینیکن) در 1493 این درختان جدید تولید شده است که عجیب و غریب زرد ترش میوه در سراسر جهان جدید اما هنوز هم استفاده می شود عمدتا به عنوان زینتی و دارویی گیاه با توجه به آنها بسیار ترش مزه است. (ظاهرا هیچ کس نمیفهمد چگونه به پای لیمو هنوز).

در حالی که foodie پرزیدنت توماس جفرسون افتخار بیش از یک هزار و درختان میوه در باغ وجود است که هیچ سابقه ای است که او تا به حال تجربه با مرکبات, حتی اگر او باید مواجه می شوند آنها را در سفر خود را به فرانسه اما ویرجینیا آب و هوا به سادگی انجام نمی شود قرض خود را به مرکبات. اما لیمو بودند در حال رشد در کالیفرنیا توسط اواسط دهه 1700 و گرمسیری در فلوریدا توسط 1800s زمانی که آنها تبدیل به یک ضربه در پخت و پز و طعم دهنده.

اگر لیمو با طعم پودینگ و پودینگ برخوردار شده است برای قرن ها مورد علاقه ما پای لیمو به عنوان ما آن را می دانم امروز یک قرن 19 محصول. اولین دستور العمل ثبت شد نسبت به سوئیس بیکر به نام الکساندر Frehse. همچنین حدس و گمان است که یک گیاه شناس ممکن ساخته و آن را در اطراف 1875 اما هر کس از آن خواب تا مطمئن شوید که آیا همه ما نفع. یکی از مورد علاقه امریکا را به پای آن هنوز wows ما را به این روز با آن ترش کاستارد پایه و نور کرکی مرنگ با شکوه.

بیش از 200 یا بیشتر انواع لیمو تکامل یافته اند و طی سه قرن. این Meyer lemon نام Frank N. مایر که برای اولین بار معرفی آن به ایالات متحده آمریکا در سال 1908 پس از او در بر داشت آن را در حال رشد در شهر پکن چین آورده و به ایالات متحده آمریکا مورد علاقه سرآشپزها شیرینی برای تارت و sorbets, آن را در واقع یک متقاطع بین یک لیمو و پرتقال با بسیاری از آمریکایی محصول رشد در کالیفرنیا دره مرکزی و برخی در فلوریدا و تگزاس. بر خلاف منظم لیمو مایر لیمو را برداشت سبز و درمان پس از برداشت اما در حال برداشت زمانی که به طور کامل رسیده. آنها میوه در طول سال به طور کلی کمتر ترش و خمیر نارنجی رنگ.

بسیاری از ما آموخته شده در مدرسه دستور زبان است که لیمو و لیمو مانع از یک بیماری به نام اسکوربوت که جراح اسکاتلندی جیمز لیند کشف شده در سال 1747 اصرار انگلیسی ها نیروی دریایی سلطنتی برای پیاده سازی به منظور صرفه جویی در تعداد بی شماری از ملوانان. (از این رو نام مستعار “limey” برای یک مرد انگلیسی که صدا بهتر از “لمونی”). این درب به ارزش ویتامین C و اهمیت آن در تغذیه.

آن را سخت به تصور کنید که زندگی بدون لیمو. با این حال شما آنها را لذت بردن از خود را, روشن, زرد, رنگ, طعم و مزه مزه تند و بوی معطر بهبود زندگی ما در بسیاری از راه های مختلف و اگر شما به اندازه کافی خوش شانس برای زندگی در یک منطقه که در آن آنها رشد می کنند, شما می توانید افراط عملا در سکه. بنابراین به عنوان قدیمی گفت می رود “هنگامی که زندگی به شما دست یک لیمو… “

[ad_2]

نظر شما چیست ؟