اجاق را خاموش و روشن کنید

اجاق را خاموش و روشن کنید

یکی دیگر از دلایل خرابی فندک اجاق گاز، نوسان برق است که موجب سوختن فندک میشود. سوختن ترموکوپل معمولاً فقط در دیگهای بخاری که به طور مداوم کار میکنند، رخ میدهد. اجاق گازهای امروزی بر خلاف اجاق گازهای قدیمی خانه مادربزرگها، دارای فندکهای خودکار هستند که تنها با پیچاندن شیر اجاق گاز به راحتی شعله گاز روشن میشود، اما گاهی فندک اجاق گاز کار نمیکند! رفع عیب ۱: پیلوت را روشن کنید. برق را قطع کنید.

سپس برق دستگاه را قطع کنید و سیم های موجود در پشت پنل را چک کنید و از پوسیده و شل نبودن و سالم بودن آن مطمئن شوید. سپس با تراز کردن انتهای سیم های جدا شده و پیچاندن اتصالات سیم سرامیکی، بخش فندک جدید اجاق گاز را دوباره وصل کنید. اگر المنت فر از جای خود جدا و یا متورم شده، باید آن را تعویض کرد. در هنگامی که مولتی متر را برای بررسی کردن پیوستگی المنت ها به آن وصل می کنید در صورتی که پیوستگی در المنت وجود نداشت باید المنت را تعویض کنید و اگر مشکلی در سیم کشی وجود داشت باید آنرا برطرف کنید.

برای بررسی و تست المنت های موجود در اجاق گازهای برقی باید از مولتی متر استفاده کرد. برای چک کردن المنت می توانید با مولتی متر پیوستگی آن را چک کنید. در صورتی که المنت فر شما ظاهری نرمال داشت می توانید با خاموش و روشن کردن فر به سالم بودن آن پی ببرید. برای بررسی کردن المنت و سیم هایی که به آن متصل هستند باید پنل پشتی اجاق گاز را بردارید و آنها را از نظر داغ شدگی و آسیب دیدگی بیش از حد بررسی کنید.

ابتدای کار شما باید المنت اجاق گاز خود را بصورت چشمی بررسی کنید. به این دلیل که شما در حین ثبت سفارش و بعد از ذکر مشکلات اجاق گازتان میتوانید قیمتهایی را که هریک از تعمیرکاران پیشنهاد میدهند به طور رایگان مشاهده کنید؛ و همچنین عواملی که روی قیمت تعمیر اجاق گاز تاثیر میگذارد. تعمیر گاز رومیزی نیز می تواند یکی از دغدغه های افراد خانه دار باشد. سرویس و تعمیر گاز رومیزی چه اهمیتی در آشپزخانه دارد؟

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از خرابی ترموکوپل اجاق گاز ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

نظر شما چیست ؟