آخرین اخبار
کد مطلب: 169091
حقوق بشر يا حقوق آمريکا؟
ردپاي زخم‌هاي حقوق بشر آمريکايي بر پيکر مردم دنيا
تاریخ انتشار : 1397/04/10 12:03:20
نمایش : 67
آمريکا که يکي از بزرگ‌ترين حاميان تروريست‌ها در دنيا است خود به‌عنوان بزرگ‌ترين ناقض حقوق بشر شناخته مي‌شود اما اين کشور با بي‌شرمي تمام مدعي اعاده حقوق بشر در دنيا است، بسياري از جنايات، تجاوزها، حمايت از گروه‌هاي تکفيري و داعش در دنيا به سرکردگي آمريکا صورت مي‌گيرد و همگي به بهانه دفاع از حقوق بشر هستند.
به گزارش بام ايران خبر به نقل از  جهانبين نيوز؛ از ششم تا دوازدهم تيرماه در تقويم ايران به نام هفته حقوق بشر آمريکايي نام‌گذاري شده است.

اگر نگاهي به تقويم بندازيم به وضوح خواهيم ديد که در اين بازه زماني آمريکا، گروه‌ها و رژيم‌هاي وابسته به اين کشور از هيچ جنايتي در حق مردم ايران کم نگذاشتند و از آن جمله مي‌توان به بمباران شيميايي سردشت، فاجعه هفتم تير و حمله به هواپيماي مسافربري ايران اشاره کرد. اين تنها بخشي از جنايات آمريکا و هم‌پيمانانش در ايران است همان‌هايي که امروز ايران را متهم به نقض حقوق بشر مي‌کنند اما از کودک‌کشي‌ها و حمله به غيرنظامي‌ها و زنان و کودکان بي‌دفاع حرفي نمي‌زنند.

آمريکا بزرگ‌‎ترين ناقض حقوق بشر در دنيا

آمريکا که يکي از بزرگ‌ترين حاميان تروريست‌ها در دنيا است خود به‌عنوان بزرگ‌ترين ناقض حقوق بشر شناخته مي‌شود اما اين کشور با بي‌شرمي تمام مدعي اعاده حقوق بشر در دنيا است، بسياري از جنايات، تجاوزها، حمايت از گروه‌هاي تکفيري و داعش در دنيا به سرکردگي آمريکا صورت مي‌گيرد و همگي به بهانه دفاع از حقوق بشر هستند که درواقع حقوق بشر و حمايت از آن سرپوشي است براي جرم و جنايت اين کشور در دنيا مي‌باشد.
 

نمونه‌هاي آشکار بسياري از نقض حقوق بشر توسط آمريکا در دنيا و ايران وجود دارد. بمباران اتمي هيروشيما و ناکازاکي نمونه‌اي از نقض حقوق بشر توسط آمريکايي‌ها است که در آن به دستور هري ترومن رئيس جمهور وقت آمريکا دو بمب اتمي به فاصله سه روز بر روي اين دو شهر انداخته شد و باعث کشته شدن ۲۲۰ هزار نفر که بيشتر آن‌ها غيرنظاميان بودند شد و اين تنها جنگي بود که در طول تاريخ در آن از سلاح‌هاي هسته‌اي استفاده شد.

دنيا جنايات داعشي‌هاي تحت حمايت آمريکا را از ياد نخواهد برد

در جنگ ويتنام يکي ديگر از جنايات آمريکا يعني کشته شدن ۳۴۷ تا ۵۰۴ شهروند غيرنظامي جمهوري ويتنام جنوبي توسط سربازان ارتش آمريکا به ثبت رسيد، در حمله به عراق يکي ديگر از نمودهاي عدم پايبندي آمريکا به حقوق بشر نمايان شد و بنابر اعلام آنتوني تاگوبا سرلشکر نيروي زميني ارتش آمريکا، جورج بوش رئيس جمهوري وقت ايالات متحده آمريکا، شکنجه را به صورت سيستماتيک در عراق مجاز اعلام کرد و بدين ترتيب مرتکب جنايت جنگي شد.
 

در سال‌هاي اخير نيز با به حمايت از گروه‌هاي تروريستي و استفاده از آن‌ها براي تحقق اهدافش در خاورميانه و همچنين به راه انداختن ائتلاف با برخي از کشورها به بهانه مبارزه با تروريست جنايات بسياري در خاورميانه مرتکب شده است و خون بسياري از انسان‌هاي بي‌گناه در سوريه، عراق، يمن، افغانستان و... را ريخته و باعث آوارگي بسياري از مردمان اين کشورها شده است.

دنيا هرگز جانايات داعشي‌هاي خونخوار که تحت حمايت آمريکا وارد سوريه و عراق شده و از هيچ جنايتي فروگذار کردند فراموش نمي‌کند، جنايات اين گروه تروريستي در سوريه و عراق با هيچ يک از اصول انساني مطابقت ندارد و بسياري از مرزهاي اخلاق در اين کشورها زيرپا گذاشته شده است.
 

ايران بزرگ‌ترين قرباني حقوق بي‌بشر آمريکايي

نمونه‌هاي جنايت آمريکا در ايران هم کم نيستند، آمريکايي‌ها که همواره به دنبال تضعيف ايران و دستيابي به اهداف شوم خود بوده از اعمال تحريم و فشارهاي ناعادلانه عليه ايران تا ترور دانشمندان اين کشور به دستور رژيم تحت حمايتش همگي را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

مي‌توان گفت ايران خود از بزرگ‌ترين قربانيان تروريست و حقوق بي‌بشر آمريکايي است بنابراين همواره به دنبال مبارزه با تروريست و مقابله با جنايات آمريکا چه در ايران و چه در منطقه بوده، آمريکا نيز با اعمال تحريم‌هاي ظالمانه به خيال خود مي‌خواهد ايران را از اين مبارزه باز دارد.

درواقع آمريکايي‌ها حاميان حقوقي براي بشر هستند که خود هيچ‌گونه پايبندي به آن ندارند، آمريکايي‌ها حقوق بشر را به سبک خودشان تعريف مي‌کنند و هر آنچه که به زيان آن‌ها باشد را در ليست خطوط قرمز حقوق بشر قرار نمي‌دهند و اين موضوع با خروج آمريکا از شوراي حقوق بشر سازمان ملل شدت بيشتري هم خواهد يافت.

انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن