آخرین اخبار
کد مطلب: 169089
محققان استراليايي مي گويند؛
تاثير داروهاي ضدافسردگي در بارداري بر مهارت هاي حرکتي کودک
تاریخ انتشار : 1397/04/10 11:11:14
نمایش : 62
تحقيق جديد نشان مي دهد نوزاداني که در طول بارداري مادر در معرض داروهاي ضدافسردگي قرار مي گيرند با احتمال نسبتا بالاتر ابتلا به مشکلات حرکتي روبرو هستند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از خبرگزاري مهر ، محققان استراليايي تاکيد مي کنند قبل از ارائه هر گونه نتيجه گيري قطعي، نياز به انجام تحقيقات بيشتري است.

دکتر «مگان گالبالي»، سرپرست تيم تحقيق از دانشگاه مرداک، در اين باره مي گويد: «هنوز مشخص نيست که چقدر طيف رشد حرکتي مشاهده شده بر فعاليت ها و زندگي روزمره کودک تاثير دارد.»

به گفته محققان، بين ۸.۵ تا ۱۱ درصد زنان در طول بارداري دچار افسردگي مي شوند. در عين حال، ميزان داروهاي ضدافسردگي تجويزشده براي زنان باردار در طول ۱۰ تا ۱۵ گذشته، ۴ تا ۱۶ برابر افزايش يافته است.

طبق اعلام محققان، در صورت عدم درمان افسردگي، اين بيماري در طول بارداري با نرخ بالا مشکلاتي نظير زايمان زودهنگام، وزن پايين هنگام زايمان و عوارض بعد از زايمان مرتبط است.

در اين مطالعه، تيم تحقيق ۱۸ مطالعه قبلي را که مربوط به بررسي نوزادان يا کودکان بعد از قرارگيري در معرض داروي ضدافسردگي در طول بارداري مادرشان بود، را بررسي کردند.

آنها دريافتند داروهاي ضدافسردگي، غالباً از گروه داروهاي موسوم به SSRI، مي توانند بر رشد حرکتي نوزادان تاثير گذارند، چراکه سروتونين نقش مهمي در رشد مغز دارد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن