آخرین اخبار
کد مطلب: 169071
کاهش جرم در چهارمحال و بختياري حکايت از برکت ماه مبارک رمضان دارد
تاریخ انتشار : 1397/04/02 09:45:27
نمایش : 82
جرائم در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه هاي ديگر کاهش پيدا مي کند.
به گزارش بام ايران خبر؛ ماه رمضان يکي از ماه هاي پرفضليت تقويم هجري قمري است.

در اين ماه نه فقط کساني که روزه مي گيرند و بايد مقيد به سري از اعمال و رفتارها باشند، گويا در همه مردم يک تغيير خاصي ايجاد شده است.

مهرباني،خوش اخلاقي،کمک به هم نوع و رعايت اخلاق در نشست و برخاست ها همه خبر از يک امر مهم مي دهند.

از سوي ديگر، بر اساس آمارهاي ارائه شده از سازمان هاي مختلف قضائي و انتظامي، در ماه رمضان آمارها از کاهش چشم گير جرم و جنايت و تخلفات حکايت دارند که بيانگر اثرات معنوي و تاثيرگذاري اين ماه است.

 آمارها از کاهش جرم ها در ماه رمضان مي گويند

براساس آمار رسمي کشور، همه ساله در ماه رمضان از ميزان جرايم و آسيبهاي  اجتماعي در کشور کاسته مي شود.

احمد رضا بهرامي رئيس کل دادگستري چهارمحال و بختياري  در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛ اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان در چهارمحال و بختياري جرائم نسبت به سال هاي ديگر کاهش داشته است .

بهرامي گفت: روزه خواري امسال نسبت به سال گذشته وضعيت مطلوب تري داشته است .

وي با اشاره به اينکه معمولا در ماه هاي حرام جرائم کاهش دارند بيان داشت: ديدگاه بر اين است که در ماه هاي محرم و صفر و رمضان مردم بيشتر به عذاداري و عبادات مي پردازند و به همين خاطر جرائم کاهش چشمگيري دارند.

به گزارش بام ايران خبر؛ مي توان نتيجه گرفت  شواهد آماري فراواني در دست است که نشان مي‌دهد در ماه مبارک رمضان به صورت «معنادار» و «درخور توجهي» از ميزان وقوع جرم و کجروي و دست يازديدن به بسياري از کنش‌هاي مغاير با ارزش‌هاي اجتماعي و قواعد اخلاقي و ضوابط قانوني، کاسته مي‌شود.

اين کاهش در برخي حيطه‌ها آنچنان «چشمگير» است که وقوع کجروي در آن حيطه‌ها و مولفه‌ها گاهي به کمتر از نصف تقليل پيدا کرده است.

به‌عنوان مثال در اين ماه جرائم خشن، دستبرد به منازل، انحرافات اخلاقي و حتي قانون‌گريزي‌هاي پرشمول تا حدي کم مي‌شود که بر احساس امنيت عمومي به صورت معناداري تأثير مي‌گذارد و آرامش و رضايت همگان را مضاعف مي‌سازد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن