آخرین اخبار
کد مطلب: 169069
افزايش دو برابري توليد درتنها واحد صنعتي پلي پروپيلن انبساطي کشور
تاریخ انتشار : 1397/03/30 13:26:40
نمایش : 88
رئيس سازمان صنعت, معدن و تجارت چهارمحال و بختياري گفت: توليد محصول درتنها واحد صنعتي پلي پروپيلن انبساطي ايران دو برابر شد.
سيد نعيم امامي رييس سازمان صنعت،معدن وتجارت چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر ؛ با اعلام اين خبر گفت:اين واحدصنعتي پارسال روزانه 500کيلوگرم محصول پلي پروپلين انبساطي توليد کرده که امسال  به روزانه يک تن  افزايش يافته است.

وي افزود: اين واحد توليدي نخستين وتنها توليد کننده پلي پرو پيلن انبساطي در ايران با صرفه جويي ارزي بالا براي کشور است.

وي محصولات پلي پرو پيلن را عايقي برتر در واکنش و ضربه پذيري و بهتر از فولاد اعلام کرد، گفت: توليد قطعات پليمري خاص به نامEPP با کاربرد چندگانه در صنايع خودروسازي، ساختمان‌سازي و بسته‌بندي به‌کار گرفته مي‌شود و توليد اين قطعات با استفاده از ماشين آلات و تجهيزات مدرن طبق فرآيند مجاورت با بخار هوا و فرم‌دهي خاص انجام مي‌گيرد.

مديرعامل اين واحدصنعتي هم با اشاره به حمايت وسرمايه گذاري بنيادبرکت در اين کارخانه گفت: در سال 2010 دستگاه‌هاي مورد نيازتوليدرا از آلمان وارد کشور و  به دليل تحريم‌هاي اقتصادي در نصب ماشين‌آلات و تأمين مواد اوليه، فعاليت آن بارکودمواجه شد.

 وي گفت:طرح توليد قطعات پليمري خاص و انواع فوم‌هاي فشرده هم اکنون با مشارکت49 درصدي بنياد برکت وابسته به ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)دوباره احيا شد.

احمد مختارافزود: هم اکنون توليد روزانه هزار و 500 قطعه و سالانه حدود 300 تن قطعات پليمري خاص و فوم‌هاي فشرده در دستور فعاليت کارخانه است.

وي با بيان اينکه بهترين تکنولوژي‌هاي روز دنيا در اين کارخانه به‌کار گرفته شده است، افزود: هم اکنون محصولات  اين  کارخانه براي شرکت هاي خودروسازي ارسال مي شودو به ميزان نياز خودرو سازان،تيراژتوليدوافزايش ايمني خودروها قابليت افزايش دارد.

وي حجم سرمايه‌گذاري در اين طرح را افزون بر 150 ميليارد ريال اعلام کرد و افزود: طرح توسعه افزايش ظرفيت توليد و فرآوري مواد اوليه با سرمايه گذاري 400 ميليارد ريال هم در دست اجراست.

واحد توليد پرو پلي پيلن چهارمحال و بختياري در شهرک صنعتي بروجن  و در فاصله 65 کيلومتري مرکز استان چهارمحال و بختياري قرار دارد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن