آخرین اخبار
کد مطلب: 169068
رئيس جهاد دانشگاهي چهادمحال و بختياري:
اجراي طرح "الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي" در چهارمحال و بختياري/ 2000 متقاضي فعاليت در مشاغل خانگي حمايت مي‌شوند
تاریخ انتشار : 1397/03/30 10:46:28
نمایش : 81
رئيس جهاد دانشگاهي چهادمحال و بختياري با اشاره به اجراي طرح "الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي" گفت: اين استان جزء هشت استان پايلوت براي اجراي اين طرح است و سهميه استان ما در آن ۲ هزار نفر است که اميدواريم با فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني تعداد بيشتري ثبت‌نام کنند.
به گزارش بام ايران خبر ؛ وحيد خليلي رئيس جهاد دانشگاهي چهادمحال و بختياري در جمع خبرنگاران با اشاره به اجراي طرح "الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي" اظهار کرد: اين استان جزء هشت استان پايلوت براي اجراي اين طرح است و سهميه استان ما در آن ۲ هزار نفر است که اميدواريم با فرهنگ‌سازي و اطلاع‌رساني تعداد بيشتري ثبت‌نام کنند.

وي با بيان اينکه طرح "الگوي نوين توسعه مشاغل خانگي" در سه گام قابل اجرا است افزود: گام نخست اين طرح که همان مطالعه و شناسايي ظرفيت‌هاي استان است طي ۱۰ ماه انجام شده است.

خليلي خاطرنشان کرد: درحال حاضر در آغاز اجراي گام دوم يعني ثبت‌نام از متقاضيان هستيم که افراد مي‌توانند با مراجعه به سايت جهاد دانشگاهي اقدام به ثبت‌نام کنند.

وي افزود: گام سوم که مهم‌ترين گام است همان اتصال به بازارهايي در فضاي مجازي و بازارهاي فيزيکي است.

خليلي سن بالاي ۱۸ سال، سکونت در استان و تحت پوشش هيچ کانون بيمه‌اي نبودن را سه شرط لازم براي ثبت‌نام در سامانه عنوان و گفت: نبايد مشاغل خانگي را به‌عنوان شغل کاذب شناخت چون بسياري از تحولات اقتصادي در کشورهاي آسيايي از همين مشاغل ايجاد شده است.

وي با تاکيدبر اينکه نگرش به شغل اهميت بالايي دارد يادآور شد: نگاه به شغل در کشور تاکنون وام‌محور بوده است اما تجربه نشان مي‌دهد اين ديدگاه به سرانجام نمي‌رسد و عامل ايجاد بدهکار بيکار است، بنابراين لازم است اگر کسي تسهيلاتي دريافت مي‌کند آموزش‌هايي هم براي راه انداختن کار ببيند.

رئيس جهاد دانشگاهي چهارمحال و بختياري ادامه داد: ديگر کارخانه‌هاي بزرگ نشان‌دهنده توسعه‌يافتگي نيست چون ذائقه‌هاي بشر تغيير کرده است و بايد به سمت تقويت مشاغل خرد و خانگي گام برداشت.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن