آخرین اخبار
کد مطلب: 169066
مديرکل ورزش و جوانان استان:
فقر حرکتي استان چهارمحال و بختياري را تهديد ميکند
تاریخ انتشار : 1397/03/29 10:44:27
نمایش : 84
مدير کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختياري گفت: متاسفانه آمارها نشان از فقر حرکتي گسترده در خانواده هاي شهري و روستايي دارد بطوريکه آسيب هاي ناشي از کم تحرکي، تمامي خانواده هاي چهارمحال و بختياري را به شدت تهديد مي کند.
به گزارش بام ايران خبر ؛  حميد کريمي مديرکل ورزش و جوانان استان در آيين تجهيز ۹خانه ورزش روستايي بروجن، بي رغبتي و مطالبه گر نبودن مردم را مهمترين مشکل در حوزه ورزش اين شهرستان دانست و گفت: همواره بايد نگاه به ورزش تغيير کند تا بسرعت بتوانيم عقب ماندگي گذشته را جبران کنيم در حال حاضر زير ساخت هاي ورزشي اين شهرستان بسيار مناسب است و بابد براي توسعه نرم افزاري و حضور عمومي در اين اماکن برنامه ريزي کنيم.

وي بيان کرد: تنها 5 درصد افراد جامعه ورزش مي کنند که موجب شده فقر حرکتي جامعه را به شدت تهديد کند در حاليکه بايد بپذيريم سرمايه گذاري در ورزش در واقع تضمين سلامت جامعه است وبي توجهي به اين عرصه مي تواند هزينه هاي زيادي به جامعه تحميل کند.

کريمي با اشاره به مطالبات مسئولان ورزشي در خصوص توسعه و تجهيز اماکن ورزشي در بخش گندمان شهرستان بروجن، تصريح کرد: اماکن ورزشي گندمان منتظر استقبال عمومي و حضور ورزشکارهستند و بايستي براي افزايش رغبت و انگيزه مردم به ورزش، مجدانه برنامه ريزي کرد.

مديرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به جمعيت 122 هزار نفري شهرستان بروجن تصريح کرد: متأسفانه از اين تعداد تنها 5 هزار و 400 نفر، ورزشکار سازمان يافته هستند.

وي به وجود 5 سالن ورزشي با ظرفيت يک هزار و 200 نفري در کل استان اشاره کرد و يادآور شد: در کنار ساير زير ساخت هاي ورزشي، از اين 5 سالن يک سالن در شهرستان بروجن واقع شده است که نشان از وضعيت مطلوب زير ساخت هاي ورزشي در اين شهرستان دارد.

کريمي با اشاره به راه اندازي يکصد خانه ورزش روستايي در استان در ماه گذشته، خاطرنشان کرد: راه اندازي اين خانه هاي ورزش روستايي در استان حرکت بي نظيري بود و قطعاً ثمرات بسيار خوبي براي ورزش استان و کشور خواهد داشت.

وي در ادامه اظهار داشت: از اين تعداد خانه ورزش، 43 خانه با حمايت وزارت ورزش و جوانان و مابقي نيز با همراهي خيرين ورزشي راه اندازي و تجهيز شد.

مديرکل ورزش و جوانان استان خاطرنشان کرد: هدف ما تا پايان برنامه ششم توسعه، راه اندازي خانه ورزش در تمامي روستاهاي استان است.

وي با اشاره به راه اندازي 9 خانه ورزش روستايي در روستاهاي شهرستان بروجن تصريح کرد: متاسفانه 95 درصد زير ساخت هاي ورزشي در شهرها احداث شده و از روستاها غفلت کرده ايم اين در حالي است که انگيزه قهرماني در روستاهاي استان بالا و استعداد هاي بسياري نيز وجود دارد.

وي بررسي احداث جاده تندرستي و ساماندهي به اماکن داراي کاربري ورزشي در شهرستان بروجن را از برنامه‌هاي آتي اين اداره کل عنوان کرد.

در ادامه اين برنامه و با حضور نماينده مردم شهرستان بروجن در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار بروجن و مسئولان شهرستاني و مسئولان بخش گندمان، 5 خانه ورزش روستايي در بخش گندمان راه اندازي و خانه کشتي اين بخش نيز به تشک کشتي و اقلام ورزشي تجهيز گرديد.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن