آخرین اخبار
کد مطلب: 169058
در چهارمحال و بختياري:
جشن بندگي در نماز پر شکوه عيد سعيد فطر
تاریخ انتشار : 1397/03/25 10:55:37
نمایش : 114
نماز عيد سعيد فطر هم زمان با سراسر کشور در چهارمحال و بختياري اقامه شد .
به گزارش بام ايران خبر ؛ نماز عيد سعيد فطر در سراسر استان چهارمحال و بختياري با حضور پر شکوه مردم اقامه شد

وحدت بين مسئولين بيشتر از گذشته صورت گيرد

امام جمعه شهرکرد گفت: لازم است نشست‌هاي وحدت بيش‌تر از گذشته در استان قوت بگيرد و مسؤولان اجرايي، فرهنگي، امنيتي، انتظامي، نظارتي، نمايندگان مجلس در شوراي اسلامي و مجلس در سايه وحدت به مردم خدمت کنند و منافع مردم را قرباني بازي‌هاي سياسي نکنند.

حجت السلام و المسلمين محمد علي نکونام امام جمعه شهرکرد در خطبه هاي نماز عيد سعيد فطربا توصيه به مسؤولان چهارمحال و بختياري جهت حفظ وحدت و همدلي براي خدمت به مردم، گفت: مسؤولان استان در سايه وحدت به مردم خدمت کنند و منافع مردم را قرباني بازي‌هاي سياسي نکنند.

وي اظهار کرد: اميدواريم همه مؤمنين در ماه مبارک رمضان مشمول لطف خداوند قرار گرفته باشند و اگر خدايي ناخواسته اين توفيق نصيب برخي از مؤمنان نشده است، روز عيد فطر فرصت مغتنمي براي طلب غفران از خداوند است.

نکونام ادامه داد: روزي که در آن معصيت صورت نگيرد عيد است و بايد امروز با خداوند پيمان ببنديم که از اين پس زندگي خود را بر اساس سبک زندگي اسلامي آغاز کنيم تا هر روزمان عيد باشد.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره اينکه امام سجاد (ع) در فرازهاي از دعاي وداع ماه مبارک رمضان صفات خداوند را برشمرده است، خاطرنشان کرد: ايشان در اين دعا صفاتي از جمله خدمت بي‌منت، کار و خدمت مستمر، خطاپوشي و عفو دائم، خيرخواهي، شاکر و سپاسگزار بودن را بيان مي‌کند، بنابراين لازم است ما نيز به رنگ الهي در بياييم و اين صفات را در خود تقويت کنيم.

نکونام با توصيه به مسؤولان چهارمحال و بختياري جهت حفظ وحدت و همدلي براي خدمت به مردم، گفت: لازم است نشست‌هاي وحدت بيش‌تر از گذشته در استان قوت بگيرد و مسؤولان اجرايي، فرهنگي، امنيتي، انتظامي، نظارتي، نمايندگان مجلس در شوراي اسلامي و مجلس در سايه وحدت به مردم خدمت کنند و منافع مردم را قرباني بازي‌هاي سياسي نکنند.

وي اضافه کرد: چهارمحال و بختياري امروز نيازمند خدمت صادقانه مسؤولان است و اميد است با تلاش مسؤولان استاني آباد داشته باشيم.

نکونام با بيان اينکه يک مناسبت مهم در هفته پيش‌رو در پيش داريم ، افزود: ششم شوال سالروز ارتحال مرجع عاليقدر آيت‌الله سيدابوالقاسم دهکردي است که اين مرجع منتسب به چهارمحال و بختياري است و به‌همين مناسبت اين هفته در استان به‌نام هفته فقه و فقاهت نامگذاري شده است.

وي اضافه کرد: مي‌طلبد رسانه‌ها و متوليان فرهنگ چهارمحال و بختياري به ويژ‌گي‌هاي بارز آيت‌الله دهکردي بپردازند و اين عالم را برجسته کنند.

خطيب نماز عيد سعيد فطر در شهرکرد در ادامه با تشکر از فعالان فرهنگي استان در اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: برنامه‌هاي بسيار خوبي از جمله جلسات قرآني، حلقه‌هاي معرفتي، ليالي قدر، روز قدس، برگزاري سفره‌هاي افطاري، برپايي نمازهاي جماعت پرشور در مساجد و نشست‌هاي همدلي و وحدت در استان برگزار شد که بايستي اين برنامه‌ها مستمر ادامه پيدا کند.

نماز پرشکوه عيد سعيد فطر با حضور گسترده مردم شهر فارسان برگزار شد

با حضور پرشور مردم و مسئولان شهر فارسان، نماز باشکوه عيد سعيد فطر صبح امروز به امامت حجت‌الاسلام‌والمسلمين محسن ملک پور امام‌جمعه شهر فارسان اقامه شد.

مردم شهرستان فارسان پس از يک ماه بندگي و عبوديت با حضور پرشور خود در نماز عيد سعيد فطر آمده بودند تا پيوندي دوباره با ذات اقدس الهي بسته و نشان دهند که برکات ماه مبارک رمضان در زندگي آنان اثرگذار بوده است.

از ساعات اوليه صبح روز عيد، مکان‌هاي اقامه نماز عيد سعيد فطر شاهد حضور پرشور و باصلابت مردم بود.

حضور نوجوانان و جوانان در نماز عيد سعيد فطر يکي از ويژگي‌هاي بارز اين مراسم بود به‌طوري‌که بر اساس مشاهدات حاضران در نماز عيد را آينده‌سازان ايران اسلامي تشکيل مي‌دادند.

امام‌جمعه شهر فارسان پس از اقامه نماز عيدسعيد فطر گفت: عيد سعيد فطر، عيد کساني است که از عرصه‌هاي جهاد با نفس سرافراز برگشته و با فطرت خدايي خويش پيماني دوباره بسته‌اند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين محسن ملک پور افزود: بايد با استمرار عبوديت و اخلاص ماه مبارک رمضان، همه اوقات خويش را معطر کنيم و خود را مهمان هميشه خوان گسترده الهي بدانيم.

وي اظهار داشت: اين ماه فرصت دوباره‌اي بود تا دردمندان را حس کنيم و با دشمنان خدا دشمن و با دوستان خدادوست باشيم.

شکوه بندگي مردم ولايتمدار اردل در نماز عيد سعيد فطر

نجواي بندگي در خجسته عيد سعيد فطر در شهر اردل طنين انداز شد و مومنان يکصدا در برابر يگانه معبود عالم سر سجده فرود آورده و نماز عيد را اقامه کردند.

مردم مومن و خداجوي شهر اردل به شکرانه يک ماه روزه داري و عبادت، نماز عيد سعيد فطر را با شور و شکوهي خاص در چهار راه نماز اين شهر اقامه کردند.

روزه‌داران درحالي در نماز عيد فطر فرصت تطهير و استغفار دوباره غنيمت شمردند که در برخي از بخش ها بعد از نماز جماعت صبح و خواندن ادعيه‌هاي مختلف و پرداخت زکات فطريه به ايستگاه‌هاي برپا شده نماز عيد سعيد فطر را با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار کردند تا در عيد فطر پاداش بندگي به درگاه الهي را دريافت کرده و از درگاه ربوي غفران و بخشش گناهان خود را طلب کنند.

برپايي باشکوه نماز عيد سعيد فطر در لردگان

با حضور تعداد زيادي از امت خداجو، مومن و ولايت مدار نماز پر فيض عيد سعيد فطر، به امامت حجت الاسلام والمسلمين احمدي رييس شوراي سياست گزاري ائمه جمعه در استان در چهار راه شهرداري لردگان برگزار گرديد.

روز جمعه ۲۵ خردادماه، نماز عيد سعيد فطر با حضور گسترده مردم مؤمن لردگان در چهارراه شهرداري اين شهر و به امامت حجت الاسلام والمسلمين احمدي اقامه شد.

عيد فطر، روزي است که فطرت آدمي به واسطه سي روز اخلاص، شکوفا شده و به معطر کردن فضاي زندگي انسان مي پردازد. به راستي که فطرت، چه عطر دل انگيز و روح افزايي دارد و زندگي در پرتوي فطرت چه زيباست!
در پايان ماه مبارک رمضان و پس از يک ماه عبادت و روزه داري، اسلام روز اول ماه شوّال را عيد قرار داده است؛ زيرا در اين روز، انسان ها به فطرت خود باز مي گردند و متوجه عظمت خداوند متعال مي شوند.
در اين روز، مسلمانان، جسم را به وسيله غسل کردن پاکيزه کرده و با پوشيدن لباس هاي تميز و خوشبوکردن خود، آن را کامل مي نمايند. پاکيزگي روح و جانشان نيز به وسيله دعا و مناجات و نماز صورت خواهد گرفت و سرانجام، پاکيزگي اموال و دارايي هاي آنها به وسيله فطريه دادن و کمک کردن بهه انسان هاي فقير و نيازمند صورت مي پذيرد.

آنچه در ادامه مي‌آيد گزارش تصويري اين مراسم است.


انتهاي پيام/
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن