آخرین اخبار
کد مطلب: 169054
در چهارمحال و بختياري:
39 هزار از اراضي بخش کشاورزي کاداستر شدند
تاریخ انتشار : 1397/03/23
نمایش : 88
مدير کل جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري گفت: در استان چهارمحال و بختياري کاداستر اراضي از سال گذشته شروع شده و تاکنون 39 هزار از اراضي آن را در برگرفته است.
ذبيح الله غريب مدير کل جهادکشاورزي چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛  اظهار کرد: کاداستر در بحث زير ساخت ها و  مستند سازي  از اهميت بالايي برخوردار است.

وي تصريح کرد: اطلاعات دقيقي از ميزان اراضي، حد و حدود اراضي ، مالکيت و نقش آن ها نداريم و اينها موجب شده که اطلاعات متفاوتي در دست ما باشد و پاسخ استعلامات بخش کشاورزي مشکل داشته باشد.

غريب ادامه داد: تا کنون 20 درصد از اراضي استان ما کاداستر شدند که اين رقم بسيار خوبي است و تلاش ما بر اين است که تا پايان سال آن را افزايش دهيم.

وي با اشاره به اينکه رفع تداخل اراضي که کار بسيار ارزشمندي است در سال 95 ابلاغ و در استان ها شروع شد بيان داشت: در سطح اين استان رفع تداخل اراضي شروع و تا کنون نتوانسته ايم کار خوبي را پيش ببريم.

غريب افزود: در سال گذشته موضوع رفع تداخل اراضي نهايي و مشکلات را بررسي کرديم تا  در کارگروه رفع تداخلات اراضي ملي مطرح شود.

وي با اشاره به اينکه براي مشکلات اراضي تا کنون 80 جلسه تشکيل شده است اذعان داشت: 23 هزار هکتار از اراضي ملي تثبيت و حد و حدودات آن مشخص شده ، 21 پلاک داراي تداخل بوده اند و 3 هزار از اراضي نيز تعيين تکليف شده است و امسال نيز تعيين تکليف 25 درصد اراضي و پلاک ها نيز در دستور کار قرار گرفته است.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن