آخرین اخبار
کد مطلب: 169013
اقبالي: اردوي ترکيه آخرين فرصت کي روش است/ صعود به مرحله بعدي جام جهاني دور از تصور است
تاریخ انتشار : 1397/03/06 13:37:07
نمایش : 98
مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: کي روش در چند سال حضورش در فوتبال ايران چندان کار خاصي براي فوتبال ما نکرده، تنها کار او در اين سالها رايزني براي آوردن بازيکنان لژيونر شاغل در بيرون از کشور بوده است.

به گزارش بام ايران خبر ؛ مسعود اقبالي مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا در گفتگو با شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص نارضايتي کي روش از برنامه آماده سازي تيم ملي اظهار داشت: وقتي سرمربي تيم ملي انتخاب شد حتما قبل از بستن قرارداد از مسائل فرهنگي و اجتماعي کشور آگاه شده است و مربي مثل کي روش هم که يک مربي حرفه اي و مطرحي است قبل از بستن قرارداد و آمدن به ايران تحقيقاتي را در مورد شرايط ايران داشته است.

وي ادامه داد: از طرفي در کشوري مثل ايران که فوتبال غيرحرفه اي دارد و حتي آماتور هم نيست مسلما تنش ها و تضادهايي هم به وجود مي آيد و کي روش با توجه به آگاهي از اين موضوع نبايد گلايه و شکايتي از نحوه برنامه ريزي ها داشته باشد بلکه بايد پذيراي اينطور مسائل و صحنه ها باشد.

مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا افزود: عدم هماهنگي ها و اجرا نشدن خواسته هاي سرمربي گاها باعث شد کي روش از تفکرات حرفه اي خودش استفاده کند تا به منافع مد نظرش برسد بنابر اين هرگاه تعللي از سوي فدراسيون مي شود تنش هايي ايجاد مي شود که در ادامه واکنش هايي هم از سوي سرمربي بدنبال خواهد داشت که به نظر من زيبنده سرمربي تيم ملي نيست.

اقبالي درباره وضعيت فعلي تيم ملي گفت: به نظرم تيم ملي در شرايط خيلي خوبي نيست کما اينکه در مقابل تيم اميد ازبکستان هم چيز خاصي از تيم ملي نديدم و يک بازي ناهماهنگ و ضعيفي را مقابل ازبکستان به نمايش گذاشتند.

مدرس کنفدراسيون آسيا در ادامه با بيان اينکه اردوي ترکيه آخرين فرصت است براي اينکه تيم ملي واقعي را ببينيم، افزود: کي روش در اردوي ترکيه بايد حرف اول و آخرش را بزند و آنجا هرچه که قرار است در جام جهاني رخ دهد را به نمايش بگذارد.

وي با بيان اينکه کي روش از عدم آمادگي بازيکنان احساس خطر کرده است، گفت: اميدوارم تيم ملي در جام جهاني خوب بازي کند و ببازد، خدا نکند بد بازي کند و بد ببازد.

اقبالي در ادامه تصريح کرد: صعود به مرحله بعدي در جام جهاني کمي دور از تصور است چون در پست هاي هافبک دفاعي و دفاع مياني بازيکنان خيلي آماده مثل جام جهاني قبل را نداريم.

مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا ادامه داد: کي روش در چند سال حضورش در فوتبال ايران چندان کار خاصي براي فوتبال ما نکرده، تنها کار او در اين سالها رايزني براي آوردن بازيکنان لژيونر شاغل در بيرون از کشور بوده است به عنوان مثال آقاي بيت آشور که اصلا نمي دانيم چه کيفيتي دارد و آيا توانايي اين را دارد که جاي وريا غفوري را قرار بگيرد.

اقبالي افزود: در کل به عنوان مدرس فوتبال کنفدراسيون، مربيان داخلي را براي تيم ملي بهتر مي دانم به شرط اينکه حمايت هاي همه جانبه اي از سوي تشکيلات فوتبال از آنها انجام شود، مثل حمايت هايي که در اين چند سال از کي روش شد.

مدرس کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: کي روش از زماني که به فوتبال ما آمده هر چه خواسته و گفته را فدراسيون قبول و برآورده کرده است و از همين طريق توانسته مديريت خودش را تحميل کند.

کارشناس فوتبال کشورمان در پايان با تاکيد بر اينکه بايد يک رنسانس فکري و فرهنگي در فوتبال ايران ايجاد کنيم، افزود: اگر تغيير ريشه اي در فوتبال ايجاد نکنيم هميشه با چنين مشکلاتي مواجه خواهيم بود که زيبنده فوتبال ما نيست، فوتبال حال حاضر ما رابطه اي است و افرادي که هيچ ربطي به ورزش ندارند در فوتبال حضور دارند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن