آخرین اخبار
کد مطلب: 169001
روايت خبرنگار شهرکردي از دفاع مقدس:
سه ماه پس از ازدواج عازم جبهه شدم/ شبي که هم سنگرهايم به شهادت مي رسيدند هر لحظه اش برايم سال ها مي گذشت
تاریخ انتشار : 1397/03/03
نمایش : 66
خاطرات علي جلالي دهکردي يکي از باسابقه ترين خبرنگاران چهارمحال و بختياري از خاطرات دوران دفاع مقدس و کار کردن در خبرگزاري جمهوري اسلامي
علي جلالي دهکردي يکي از خبرنگاران  چهارمحال و بختياري در دوران دفاع مقدس در گفتگويي صميمانه از خاطرات شنيدني  دوران جنگش با خبرنگار بام ايران خبر؛  سخن گفت

او مي گويد:  با شروع انقلاب اسلامي به  کار خبر  در خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران فعاليت داشتم و زمان جنگ با پيام امام خميني (ره) به جبهه حق عليه باطل اعزام شدم.

جلالي  ادامه داد: مدت 6 ماه بود که در منطقه غرب کشور در ميمک پل ذهاب و در منطقه کرند غرب در ارتش جمهوري اسلامي ايران با دشمنان اسلام در حال جنگ بوديم و آن روزها حال و هواي جبهه هاي جنگ از خون شهدا عطرآگين بود

علي جلالي دهکردي از دوران دفاع مقدس برايم گفت و ادامه داد: يادم مي آيد زماني که به جبهه ميخواستم بروم دو هفته انتظار کشيدم تا اعزام شدم چراکه داوطلبان زيادي بودند که با جان و دل و به فرمان امام به جبهه ها مي رفتند .

او ادامه داد: در آن زمان سه ماه بيشتر از ازدواج من نميگذشت که همسرم با رفتن من به جبهه مخالف بود و ميگفت که تنهايش نگذارم اما من به خواسته خود پافشاري کردم ودر جواب خانواده ام به آن ها گفتم من تنها نيستم که به جبهه ميروم و خيلي هاي ديگر که حتي تنها فرزند خانواده هستند به جبهه اعزام مي شوند تا شما به آسايش برسيد.

اين خبرنگار پيشکسوت استان ما در  ادامه صحبت هايش از حمله دشمن به جبهه غرب گفت و ادامه داد: شب هنگام بود که در جبهه غرب بوديم که دشمن به ميمک حمله کرد و تعداد زيادي از هموطنان و فرزندان اين آب و خاک به شهادت رسيدند.

شبي که هم سنگرهايم به شهادت مي رسيدند هر لحظه اش  برايم سال ها مي گذشت

او با صداي بغض آلود ادامه داد: شب سختي بود و هر لحظه آن شب براي ما سال ها مي گذشت چرا که شاهد تکه تکه شدن عزيزانمان و به شهادت رسيدن آن ها بوديم.

جلالي از  خاطره هاي روزهاي جنگ بازهم گفت و ادامه داد: روزي يک موتور سوار آمد و از ما مقداري آب و غذا خواست که پس از رفتن او از منطقه سه ساعتي نگذشته بود که آن فرد موتور سوار مسافت ما را به عراقي ها گزارش داده بود و همان لحظه بود که دشمن شروع به آتش توپخانه کرد و مجبور شديم به دستور فرمانده،  منطقه را تخليه کنيم.

او افزود: براي اينکه بتوانيم مجددا" منطقه را به دست آوريم به چند نفر نيروي نترس نياز داريم که به منطقه بروند و در کوهي که دشمن مستقر شده بود آن ها را بتوانيم از بين ببريم که در اين هنگام 6 نفر داوطلب شديم که يکي از آن ها خود بنده بودم و يکي ديگر نيز از بچه هاي لردگان بود که به سمت کوه حرکت کرديم و پس از گذشت چند ساعتي به بالاي کوه رسيدم و دشمن با ديدن ما فکر کرد حمله گسترده اي شده و مجبور شد از سمت ديگر عقب نشيني کند و ما مجددا" در منطقه مستقر شديم و با توپخانه شروع به آتش باريدن بر سر دشمن کرديم.

جلالي دهکردي از زمان بازگشت خود به خبرگزاري جمهوري اسلامي نيز  گفت و ادامه داد: بعد از گذشت 6 ماه از جبهه به دليل نياز خبرگزاري به نيرو به محل کار برگشتم که در آن زمان دکتر فرامرزي سرپرست خبرگزاري جمهوري اسلامي از سوي حضرت امام خميني به سرپرستي ستاد تبليغات جنگ منصوب شدند و ما نيز در استان ها مسئول کميته تبليغات جنگ شديم.

او گفت: در طول هشت سال دفاع مقدس به طور شبانه روزي با همکاري برادران سپاه و ديگر ارگان هاي مربوط در جهت تبليغات جنگ فعاليت داشتيم و در طول اين مدت لحظه اي فعاليت هاي جنگي در پشت جبهه کوتاهي نکرديم و يک به يک آن ها را انعکاس داديم.

وي در پايان صحبت هايش گفت: اميدوارم با توجه به اينکه همه ما مي دانيم براي به ثمر رسيدن اين انقلاب چه خون هاي عزيزي را تقديم انقلاب اسلامي کرديم اما بايد اين را هم  بدانيم براي حفظ آن از هيچ کوششي دريغ نکنيم.
 
انتهاي پيام/530ب
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن