آخرین اخبار
کد مطلب: 168998
استفاده از کالاي ايراني نيازمند فرهنگ سازي در بين مردم است
تاریخ انتشار : 1397/03/02 10:23:39
نمایش : 87
مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: نياز است در رابطه با استفاده از کالاي ايراني و تعديل مصرف که يک مسئله حياتي براي بقاي سياسي و اقتصادي هر کشوري است، فرهنگ‌سازي صورت بگيرد.
جواد کارگران دهکردي  مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛  اظهار کرد: نياز است در رابطه با استفاده از کالاي ايراني و تعديل مصرف که يک مسئله حياتي براي بقاي سياسي و اقتصادي هر کشوري است، فرهنگ‌سازي صورت بگيرد.

وي ادامه داد: مسئله استفاده از کالاي ايراني بايستي در دو بخش بسترسازي فرهنگي براي مصرف‌کننده و زمينه‌سازي عملي در بخش توليد مورد بررسي قرار بگيرد که وظيفه اين طرح پرداختن به موضوع فرهنگ‌سازي در جهت استفاده از کالاي ايراني و تعديل مصرف است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري با اشاره به اهداف طرح پيشنهادي فرهنگي حمايت از کالاي ايراني، خاطرنشان کرد: استفاده از کالاي ايراني، ايجاد همگرايي بين دستگاه‌هاي فرهنگي و توليدي، حمايت از سرمايه‌هاي انساني و اجتماعي ملي، بسترسازي جهت اشتغال جوانان و جلوگيري از خروج ارز از کشور و حمايت فرهنگي و عمومي از توليد داخلي و توسعه اقتصاد کشور  از اهداف اين طرح است.

کارگران در ادامه با بيان اينکه در طرح فرهنگي حمايت از کالاي ايراني براي مجريان طرح راهکارهايي تعيين شده است، گفت: تبديل استفاده از کالاي ايراني به گفتمان، فرهنگ‌سازي حمايت از کالاي ايراني، اطلاع‌رساني و تبليغات، ارتقا و کيفيت‌بخشي سطح فناوري بخشي از اين راهکارها است و درهمين راستا برنامه‌ها و فعاليت‌هاي هر دستگاه مشخص و جهت اجرا ابلاغ شده است.

انتهاي پيام/530ب

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن