آخرین اخبار
کد مطلب: 168992
در نشست خبري عنوان شد؛
روزانه ۱۰ بيمار نيازمند پيوند عضو در کشور فوت مي کنند
تاریخ انتشار : 1397/02/30 13:34:24
نمایش : 109
رئيس بيمارستان مسيح دانشوري، گفت: ۱۰ هزار نفر در کشور در انتظار پيوند عضو به سر مي برند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، دکتر علي اکبر ولايتي روز يکشنبه در نشست خبري «اهداي عضو اهداي زندگي» که در بيمارستان مسيح دانشوري برگزار شد، اظهارداشت: اين ۱۰ هزار نفر در انتظار پيوند عضو شامل کليه، کبد، ريه، قلب و...، هستند.

وي در عين حال از فوت روزانه ۱۰ نفر بيمار منتظر پيوند عضو در کشور خبر داد و افزود: روزانه ۱۴ نفر به ليست افراد در انتظار پيوند عضو اضافه مي شود.

ولايتي با اشاره به اين مطلب که اگر فردي دچار مرگ مغزي شود با فراهم آوري اعضاي او مي‌توان جان ۸ بيمار نيازمند پيوند عضو را نجات داد، گفت: کليه، پانکراس، قرنيه، قلب و کبد از جمله اعضايي هستند که مي‌توان آنها را اهدا کرد.

وي با اشاره به موفقيت بيمارستان مسيح دانشوري در زمينه پيوند همزمان دو ريه، گفت: اين پيوند جزء سخت‌ترين پيوندهاي عضو محسوب مي شود که ما توانستيم به اين موفقيت دست يابيم.

ولايتي ادامه داد: تاکنون در بيمارستان مسيح دانشوري، ۲۰۰ پيوند ريه و ۲۲۰ پيوند قلب انجام شده است.

وي با واکنش به موضوع فروش اعضاي بدن، گفت: خريد و فروش اعضاي بدن انسان غير قانوني و يک کار غير انساني است که متأسفانه در برخي از کشورهاي غربي صورت مي‌گيرد و باعث به وجود آمدن فجايع بسياري شده است.

رئيس بيمارستان مسيح دانشوري در خصوص پيوند اعضاي بيماران مرگ مغزي به اتباع خارجي در کشور، افزود: پيوند عضو از فرد ايراني به خارجي و بالعکس غير قانوني است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن