آخرین اخبار
کد مطلب: 168973
کارلوس کي روش:
آقايان يک ماه ديگر جاي من را مي‌گيرند/ قلعه‌نويي شگفت زده‌ام کرد!
تاریخ انتشار : 1397/02/25 11:34:37
نمایش : 106
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در واکنش به اظهارات سرمربي ذوب آهن در مورد دعوت از بازيکنان به اردو گفت: نمي‌خواهم به اين صحبت‌ها پاسخ بدهم چرا که جريمه مي‌شوم.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، کارلوس کي‌روش قبل از تمرين صبح امروز سه شنبه تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به اعلام فهرست اين تيم براي حضور در جام جهاني گفت:  براساس قوانين بين المللي و فدراسيون جهاني بايد ليست را آماده و به فيفا اعلام ميکرديم. براي اين فهرست بازيکناني را که در شش ماه گذشته زير نظر داشتيم به تيم ملي دعوت کرديم. 

وي در مورد انتخاب نفرات تيم ملي خصوصا بازيکناني مثل بيت آشور و انتقاداتي که در اين زمينه مطرح شده است گفت: ما فهرست ۳۵ نفره را به اين خاطر اعلام کرديم که اگر در طول دوره آماده سازي بازيکني دچار اتفاق ناخواسته اي شد بتوانيم بازيکن ديگري را جايگزين کنيم. 

کي روش ادامه داد: هدف ما اين بود که بعد از بازي با ازبکستان ليست تيم ملي را اعلام کنيم اما از آنجا که برنامه اصلي جام جهاني به برنامه مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان تغيير کرد و اين موضوع از طرف فدراسيون رخ داد، ما هم نمي‌توانستيم بعد از بازي با ازبکستان ليست را اعلام کنيم. 

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در ادامه صحبت هايش به اظهارات امير قلعه نويي پيرامون زمان اعلام ليست تيم ملي و لطمه اي که از نظر روحي به بازيکنانش وارد شده است اشاره کرد و گفت: واقعا او اين حرف را زده است؟ واقعا خنده دار است. همانطور که گفتم اينکه ليست را چه زماني اعلام کنيم را فيفا مشخص کرده.  قلعه‌نويي يک شهروند ايراني است، شهروند کشوري که بيش از ۲۵۰۰ سال قدمت تاريخي دارد. ايران کشور بزرگ و فوق‌العاده‌اي است، من هم يک پرتغالي هستم که دارم کارم را انجام مي‌دهم، آيا فقط به اين دليل که او ايراني است مي‌تواند صداقت، وجاهت، حرفه‌اي بودن و اخلاق‌مداري در کار من را از بين ببرد؟

کارلوس کي روش در ادامه اظهاراتش پيرامون نظرات قلعه نويي گفت: اين علامت سئوال گذاشته شده که به عنوان يک پرتغالي در ايران کار مي‌کنم و کريمي و قلعه‌نويي اين توهين‌ها را به من مي‌کنند. فدراسيون هم مقابل اين مسائل چشمانش را مي‌بندد. قبلا هم گفتم اگر بنده بخواهم صحبتي انجام دهم همه از آن برداشت و توهين مي‌کنند و مي‌گويند فرهنگ ايران را زير سوال برده‌ام که به هيچ وجه اينطور نيست، من ياد گرفته‌ام وقتي اين صحبت‌ها انجام مي‌شود تشکر کنم و فقط به کارم ادامه دهم.

کي روش در ادامه تاکيد کرد: پاسخي به اين اظهارات نمي دهم چرا که اگر پاسخ بدهم کمتر از يک دقيقه ديگر از فدراسيون تماس هشدار دهنده اي با من خواهند گرفت و مي گويند که بايد ساکت باشم. اگر پاسخ بدهم جريمه مي شوم به همين خاطر از قلعه نويي تشکر مي کنم و از او مي خواهم به کارش ادامه دهد.

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران خاطرنشان کرد: از صحبت‌هاي قلعه‌نويي سورپرايز و شگفت‌زده شدم. او مدعي شده بازيکنانش تحت تأثير ليست تيم ملي با مسئله روحي و رواني مواجه شدند چون او بود که اجازه حضور بازيکنانش در تيم ملي را در طول فصل نمي‌داد و اين مربي بود که به روند آماده‌سازي تيم ملي لطمه زد.

کارلوس کي روش که از اظهارات سرمربي ذوب آهن ناراحت بود اما نمي خواست اين ناراحتي را بروز دهد بدون اينکه نامي از امير قلعه نويي ببرد ادامه داد: اين آقايان در يک ماه آينده جاي من را مي‌گيرند. بنابراين بهتر است که ديگر صحبتي انجام ندهم.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن