آخرین اخبار
کد مطلب: 168965
اقدامات آمريکا درموردفلسطين ومسئله هسته‌اي ايران بي‌پاسخ نمي‌ماند
تاریخ انتشار : 1397/02/24 13:04:48
نمایش : 109
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مسئولان کنوني ايالات متحده آمريکا تصور نکنند اقدامات آنها در مورد فلسطين و مسئله هسته اي ايران بدون پاسخ مي ماند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در نشست اضطراري کميته فلسطين اتحاديه بين المجالس گفت: آمريکا در روزهاي گذشته از توافق هسته اي ۱+۵ با ايران که با درخواست خود آمريکا به امضا رسيده بود، خارج شد. يک روز اعلام مي کند ديگر در سوريه نمي ماند و طلب پول از برخي کشورها مي کند و چند روز بعد سوريه را بمباران مي کند. سال ها از تروريست ها در منطقه حمايت کرده اند و اذعان کرده اند که داعش را به وجود آورده اند و امروز علمدار مبارزه با آن هستند.

آمريکا دچار بحران تصميم گيري استراتژيک شده است و ناپخته و ماجراجويانه به صحنه بين المللي نگاه مي کندلاريجاني تاکيد کرد: همه اين اقدامات نشان مي دهد رژيم آمريکا دچار بحران تصميم گيري استراتژيک شده است و ناپخته و ماجراجويانه به صحنه بين المللي نگاه مي کند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: معتقدم رئيس جمهور فعلي توانايي تشخيص و قضاوت در مورد پيامدهاي طولاني مدت اقدامات خود را ندارد. توصيه مي کنم که مسئولان کنوني ايالات متحده در مورد فلسطين و قدس شريف و محور مقاومت و جهان اسلام دچار اشتباه محاسباتي نشوند و تصور نکنند اين گونه اقدامات در مورد فلسطين و مسئله هسته اي ايران بدون پاسخ مي ماند. اقدامات لحظه اي و نسنجيده در دنياي امروز نمي تواند ادامه پيدا کند. چنين اقداماتي موجب افزايش تنش و ناامني در جهان کنوني مي شود.

مسئولان کنوني ايالات متحده آمريکا تصور نکنند اقدامات آنها در مورد فلسطين و مسئله هسته اي ايران بدون پاسخ مي ماندوي تصريح کرد: سبک‌سري يک اقدام پرهزينه براي دولتمردان است و هزينه آن را بايد در نهايت پرداخت کنند و به زودي آن را مي چشند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي يکي از دلايل و ضرورت تشکيل اين نشست فوق العاده را به دليل اقدامات سرکوبگرانه رژيم صهيونيستي عليه راهپيمايي مسالمت آميز ملت فلسطين در روز بازگشت خواند و گفت: اين موضوع در مسئله فلسطين و قدس تاثيرگذار است. روز نکبت روزي است که بزرگترين فاجعه تاريخ بشري در آن به وقوع پيوست.

لاريجاني افزود: در روز نکبت بيش از دو سوم ملت فلسطين آواره شده و مجبور شدند خانه و کاشانه و سرزمين آبا و اجدادي خودشان را ترک کنند و به جاي آنان، ديگراني از گوشه و کنار زمين دور هم گرد آمدند و سرزمين آنها را غصب کردند. ملت فلسطين در برابر چنين ستمي ايستادگي مي کنند، اين حق مسلمانان است.

وي تصريح کرد: اگر دفاع اين ملت شجاع نبود، امروز رژيم صهيونيستي بقيه کشورهاي عربي را همچنان دچار بحران امنيتي مي کرد.

لاريجاني با اشاره به بيانيه اخير وزارت خارجه آمريکا گفت: اخيرا وزارت خارجه آمريکا با کمال وقاحت بيانيه اي در خصوص تخصيص اعتبارات لازم براي ساخت بناي سفارت آمريکا در قدس شريف صادر کرده است و ترامپ بار ديگر تاکيد کرده که مشتاق انتقال سفارتخانه آمريکا از تل آويو به قدس شريف است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: رژيم صهيونيستي و آمريکا نيز به طرق مختلف درصدد جلب حمايت ساير کشورها براي انتقال سفارت آمريکا به قدس هستند تا اقدام آمريکا را مشروع جلوه دهند و زمينه را براي اجراي ساير اقدامات و طرح ها فراهم کنند.

وي تصريح کرد: اينک ماييم و اين ملت مقاوم که به حمايت ما نيازمندند. کمک به اين ملت مبارز صرفا يک اقدام بشردوستانه نيست، بلکه کمک به کساني است که در حقيقت هزينه دفاع از امت اسلامي و همه کشورهاي منطقه را متحمل شدند.

ما نه تنها اقدامات ضدانساني رژيم صهيونيستي را شديدا محکوم مي کنيم، بلکه بيانيه وزارت خارجه آمريکا و تصميم رئيس جمهور اين کشور را نيز شديدا محکوم مي کنيملاريجاني اظهارداشت: ما نه تنها اقدامات ضدانساني رژيم صهيونيستي را شديدا محکوم مي کنيم، بلکه بيانيه وزارت خارجه آمريکا و تصميم رئيس جمهور اين کشور را نيز شديدا محکوم مي کنيم و خواهان عکس العمل فوري کشورهاي اسلامي و جامعه بين الملل نسبت به آن هستيم.

رئيس مجلس گفت: در اين نشست مي خواهم به نکته اي اشاره کنم که مي تواند نگاه ما را به مسئله فلسطين، قدس شريف و جهان اسلام اميدوار کند.

وي ادامه داد: همان طور که مستحضريد فلسطيني ها از يک طرف با تهديد آمريکا و رژيم صهيونيستي و طرح سازش و ادعاي آمريکايي ها براي معامله بزرگ قرن مواجه هستند و از طرفي با تنگ تر شدن حلقه محاصره و فشار و تحريم برخي کشورها و سکوت برخي کشورهاي جهان اسلام و نزديک شدن برخي کشورهاي منطقه به رژيم صهيونيستي و تلاش هاي آشکار و پنهان آنها براي نزديک تر شدن به رژيم صهيونيستي مواجه هستند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اما طوفان راهپيمايي بازگشت فلسطيني ها داراي ابعاد عميقي است که بايد مورد توجه ما و شما قرار گيرد.

رئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه خطاب به اعضاي کميته فلسطين بين المجالس اسلامي گفت: همان طور که مستحضريد فلسطين با تهديدهاي رژيم صهيونيستي و آمريکا با طرح هاي سازش مواجه است و از طرفي با تنگ تر شدن حلقه محاصره و سکوت برخي کشورها روبرو است.

لاريجاني با بيان اينکه راهپيمايي بازگشت يک طوفان خواهد بود، ادامه داد: ملت فلسطين با اين راهپيمايي پويا نشان داد که زنده است و نگذاشته بيش از هفت دهه رنج و آوارگي باعث شود که حق خود را فراموش کند و کوتاه بيايد.

وي تصريح کرد: آنها تصميم گرفته اند که از طرح هاي مذاکره و سازش پوشالي دست بکشند و حق بازگشت را سرلوحه وحدت قرار دهند؛ آنها تصميم گرفته اند ذهن جهان اسلام را به مسئله فلسطين معطوف کنند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: رئيس جمهور آمريکا و رئيس رژيم صهيونيستي بايد پيام آشکار اين راهپيمايي را دريابند که هر نوع طرح و هر گونه سناريو هرگز از سوي ملت فلسطين بي پاسخ نخواهد ماند.

لاريجاني گفت: رژيم صهيونيستي در دهه اخير روند ضعف خود را طي کرده است؛ با خروج از جنوب لبنان و فرار از جنگ هاي سي و سه روزه و جنگ هاي غزه، ناکامي هاي بزرگي را تجربه کرده اند و اين شکست ها يک نوع بهم ريختگي در استراتژي امنيتي رژيم صهيونيستي ايجاد کرده است.

وي افزود: مخصوصا اينکه رژيم صهيونيستي با پديده مقاومت به روش نويني مواجه شده و دچار هراس از موجوديت خود  شده است.

رئيس مجلس با بيان اينکه راهپيمايي بازگشت عملا گروه هاي فلسطيني را در مسير وحدت قرار داده، تاکيد کرد: امروز اراده کشورهاي اسلامي بايد به سمت فلسطين و حمايت از حقوق آنها معطوف شود و دفاع از ملت فلسطين، دفاع از همه ملت هاي مسلمان و جهان اسلام است و دفاع از قدس شريف، به نوعي محک جهان اسلام است.

کشورهاي اسلامي مي توانند با تحريم هر گونه مراودات سياسي و اقتصادي با رژيم صهيونيستي و شکايت به ديوان بين المللي دادگستري، راي مشورتي اين دادگاه را اخذ کنند و از عادي شدن اين روند جلوگيري کنندرئيس مجلس شوراي اسلامي در ادامه عنوان کرد: ما از نشست اضطراري سران همکاري اسلامي که غيرقانوني بودن تصميم ترامپ را اعلام کرده اند، حمايت مي کنيم.

لاريجاني ادامه داد: کشورهاي اسلامي مي توانند با تحريم هر گونه مراودات سياسي و اقتصادي با رژيم صهيونيستي و شکايت به ديوان بين المللي دادگستري، راي مشورتي اين دادگاه را اخذ کنند و از عادي شدن اين روند جلوگيري کنند.

رئيس مجلس در پايان تصريح کرد: باور کنيم که خداوند با ماست و اگر او را ياري کنيم، ما را ياري خواهد کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن