آخرین اخبار
کد مطلب: 168962
​پايش ديجيتال تالابهاي گندمان و چغاخور در چهارمحال و بختياري فعال است
تاریخ انتشار : 1397/02/19 09:40:36
نمایش : 54
مديرکل حفاظت محيط زيست استان گفت: با توجه به فصل زادآوري پرندگان سيستم مانيتورينگ تالاب گندمان و چغاخور فعال است.
شهرام احمدي  مدير کل محيط زيست چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر؛  اظهار داشت: با توجه به فصل زادآوري پرندگان در کنار تشديد پايش و نظارت مأموران يگان حفاظت محيط زيست، سيستم مانيتورينگ تالاب گندمان و چغاخور فعال است.

 وي در ادامه افزود: از سيستم پايش آنلاين براي جلوگيري از تخلفات احتمالي و نظارت بيشتر بر فعاليت انساني و بررسي وضعيت پرندگان در تالاب  گندمان و چغاخور در کنار نظارت و پايش محيط بانان استفاده مي کنيم.
 
 احمدي عنوان کرد: اندازه گيري آنلاين پارامترهاي اکوسيستمي اين تالاب توسط سيستم هاي مانيتورينگ انجام ميشود. ايستگاه پايش آنلاين يک سري اطلاعات کمي و کيفي تالاب را در اختيار قرار مي دهد، از سيستم هاي به روز و مکانيزه است که به صورت وايرلس اطلاعات را ذخيره و در زمان هاي طولاني در اختيار متقاضي قرار مي دهد که مي توان با استفاده از اين داده ها تغييرات را در تالاب ها مشاهده کرد. 
 
وي پرندگان موجود در تالابهاي منطقه را ازخانواده کشيم هاي کوچک و بزرگ، اگرت، اردک سانان، آبچليک، حواصيل و خروس کولي ذکرکرد و افزود: پرندگان مهاجر از منطقه سيبري و کشورهاي آسياي ميانه و استانهاي شمالي کشور به تالاب هاي بين المللي چغاخور و گندمان مهاجرت کرده اند و تا اواخر تابستان در اين تالاب ها بسر مي برند.
 
احمدي در پايان تصريح کرد:  تالاب هاي بين المللي و مطرح استان، سالانه پذيراي افزون بر 150 هزار پرنده از گونه هاي مختلف است.

گفتني است: تالاب هاي بين المللي چغاخور و گندمان در 65 کيلومتري شهرکرد قرار دارد. 
 
انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن