آخرین اخبار
کد مطلب: 168948
استقلال مقابل تيمي با ۱۰ غايب/ هفتمين جام در انتظار آبي‌هاي ايران
تاریخ انتشار : 1397/02/13 09:20:04
نمایش : 144
فينال سي و يکمين دوره رقابت‌هاي فوتبال جام حذفي باشگاه‌هاي کشور در حالي بين تيم‌هاي استقلال تهران و خونه‌به‌خونه بابل برگزار مي‌شود که دو تيم شرايط متفاوتي دارند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، با برگزاري ديدار فينال جام حذفي کشور، پرونده اين فصل فوتبال ايران به پايان مي رسد تا سه تيم استقلال، پرسپوليس و ذوب آهن فارغ از رقابتهاي داخلي درگير مسابقات آسيايي شان باشند. استقلال امشب يازدهمين و خونه به خونه نخستين حضور در فينال جام حذفي را تجربه خواهند کرد. بايد ديد استقلال در يازدهمين حضورش در فينال براي هفتمين بار فاتح اين مسابقات مي شود يا خونه به خونه در اولين فينالش براي اولين بار جام حذفي را فتح مي کند.

آبي پوشان در نخستين گام خود در جام حذفي در مرحله يک شانزدهم نهايي به مصاف گل گهر سيرجان رفت. در اين بازي که هفدهم شهريور و به ميزباني گل گهر انجام شد و آبي پوشان که در آن بازي با هدايت منصوريان به ميدان رفتند با گل اميد نورافکن و گل به خودي مدافع حريف روي ضربه خسرو حيدري به پيروزي رسيدند. تک گل گل گهر را در اين بازي محمد غلامي مهاجم کهنه کار اين تيم به ثمر رساند.

استقلالي ها در مرحله يک هشتم نهايي نيز به مصاف نساجي، ديگر تيم ليگ يکي رفت. آبي پوشان در اين بازي با هدايت شفر به مصاف تيمي رفتند که هدايتش را مهدي پاشازاده بر عهده داشت. اين بازي ۲۸ مهرماه سال ۹۶ انجام شد و آبي ها موفق شدند با گلهاي فرشيد اسماعيلي و علي قرباني ميهمان شان را دو بر يک شکست دهند. محمد اوساني تک گل تيم نساجي را در آن بازي به ثمر رساند.

آبي پوشان در سومين گام در جام حذفي با يک تيم ليگ يکي ديگر ديدار کردند. ايرانجوان بوشهر سومين حريف آبي پوشا که در ورزشگاه آزادي با سه گل مغلوب اين تيم شد. سيد مجيد حسيني، سرور جباروف و علي قرباني زننده سه گل تيم استقلال در اين بازي بوند.

استقلالي ها که گام به گام بهتر در جام حذفي حضور يافتند در مرحله بعدي در آبادان به مصاف صنعت نفت رفتند و در ديداري سنگين موفق شدند ميزبان شان که تنها حريف ليگ برتري شان در جام حذفي بود را با نتيجه ۲ بر يک مغلوب نمايند. در اين بازي پژمان منتظري و داريوش شجاعيان براي استقلال گلزني کردند و تک گل صنعت نفت را لوسيانو پريرا به ثمر رساند.

خونه به خونه اما مسيري به مراتب دشوارتر از استقلال براي رسيدن به فينال داشت. بابلي ها در مرحله يک شانزدهم نهايي با راه آهن ديدار داشتند و با نتيجه ۲ بر يک به پيروزي رسيدند. آنها سپس در مشهد به مصاف سياه جامگان رفتند و در ضربات پنالتي اين تيم را شکست دادند. خونه به خونه در مرحله يک چهارم نهايي گسترش فولاد تبريز را با نتيجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و در نيمه نهايي در اهواز موفق شد استقلال خوزستان را ۳ بر يک مغلوب نمايد.

استقلال در مسير خود با ۳ تيم ليگ يکي ديدار داشت و يک تيم ليگ برتري و خونه به خونه بر خلاف استقلال با ۳ تيم ليگ برتري ديدار داشت و يک تيم ليگ يکي. 

خونه به خونه در ۴ بازي قبلي اش ۷ گل زد و ۲ گل خورد. يک بازي را هم با ضربات پنالتي پيروز شد. استقلالي ها در بازي هايي که تا فينال داشتند ۹ بار گل زدند و ۳ بار گل خوردند و همه بازي هاي خود را در طول ۹۰ دقيقه به پايان رساندند.

تيم دسته اولي بابل اما در شرايطي به مصاف استقلال مي رود که ۱۰ نفر از بازيکنانش را به دلايل مختلف در اختيار ندارد. روح الله باقري يکي از بهترين بازيکنان اين تيم در خط حمله است که بزرگترين غايب اين تيم به شمار مي رود.

ديدار دو تيم استقلال  خونه به خونه در فينال جام حذفي از ساعت ۱۹:۱۵ امشب به ميزباني خرمشهر در ورزشگاه اروندان برگزار مي شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن