آخرین اخبار
کد مطلب: 168942
طرح تحول سلامت زخم کهنه را التيام بخشيد/آمار اختلالات رواني
تاریخ انتشار : 1397/02/09 14:09:55
نمایش : 173
رئيس جامعه پزشکان متخصص داخلي ايران، با اشاره به مشکلات پيراموني بودجه طرح تحول سلامت، گفت: اين طرح توانست زخم کهنه کشور را التيام بخشد.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، دکتر ايرج خسرونيا روز يکشنبه در نشست خبري بيست و نهمين کنگره ساليانه جامعه پزشکان متخصص داخلي ايران که قرار است از ۲۱ تا ۲۴ ارديبهشت ۹۷ در مرکز همايش هاي رازي برگزار شود، اظهارداشت: يکي از مسائل مبتلا به سلامت مردم، موضوع اختلالات رواني است که ۲۲ درصد جامعه درگير آن هستند و اين آمار در تهران به ۳۲ درصد هم مي رسد.

وي با وحشتناک توصيف کردن آمار اختلالات رواني در کشور، افزود: افراد مبتلا به اختلالات رواني در همه اقشار و گروه هاي شغلي وجود دارند و گاهي بروز مشکلات در سطح بالاتر شايد ناشي از اين اختلالات باشد.

خسرونيا تاکيد کرد: وقتي آمار اختلالات روحي رواني بالاست، يعني اينکه بايد حداقل يک سوم تخت هاي بيمارستاني به اين افراد اختصاص يابد که متاسفانه در حال حاضر چنين شرايطي فراهم نيست.

وي با مخاطب قرار دادن مسئولين کشور، خواستار توجه به آمار بالاي اختلالات روحي رواني در کشور شد و افزود: وظيفه رسانه هاست که مسئولين را از وجود اين قبيل آمارها آگاه سازند. زيرا، اگر اين اختلالات درمان نشود، عواقب وخيم تري به دنبال خواهد داشت.

خسرونيا در ادامه به روند رو به افزايش جمعيت سالمند در کشور اشاره کرد و گفت: ۸ تا ۱۰ درصد جمعيت کشورمان را افراد بالاي ۶۰ سال تشکيل مي دهند که اصلا به فکر سلامت اين افراد نيستيم.

رئيس جامعه پزشکان متخصص داخلي ايران، به افزايش سرطان ها اشاره و افزود: يکي از بيماري هايي که در آينده نه چندان دور گريبان مردم را خواهد گرفت، سرطان است. سال گذشته ما گفتيم سرطان خطري براي کشور است که ما را مواخذه کردند. در حالي که اين آمار رو به افزايش است و از حالا بايد به فکر بود.

وي در ارتباط با طرح تحول سلامت، گفت: اين طرح يکي ا زخم هاي کهنه اي که ساليان سال کشور را درگير کرده بود، التيام بخشيد. اما بودجه اي که براي اجراي آن در نظر گرفته بودند در اختيار وزارت بهداشت قرار نگرفت و به نوعي چوب لاي چرخ وزارت بهداشت گذاشتند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن