آخرین اخبار
کد مطلب: 168939
امير حاتمي در مراسم تحليف افسران وزارت دفاع:
نيروهاي مسلح کشورمان از هيچ دشمني واهمه ندارند
تاریخ انتشار : 1397/02/09 14:02:43
نمایش : 148
وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح گفت:ملت ايران به ويژه نيروهاي مسلح از هيچ دشمني واهمه ندارند و امروز هر چه دشمنان فرياد مي زنند،ملت عزيزمان با شجاعت و اقتدار محکم ايستاده اند.

به گزارش بام ايران خبر ؛  به نقل از روابط عمومي وزارت دفاع، امير سرتيپ حاتمي در مراسم تحليف جمعي از افسران جديدالورود وزارت دفاع با تبريک اعياد شعبانيه به ويژه ميلاد مسعود الگوي همه جوانان عالم حضرت علي اکبر(ع) اظهار داشت: تقارن اين ايام مبارک با جشن دانش آموختگي جوانان عزيزمان در وزارت دفاع را به فال نيک مي گيريم و به همه برادران  صميمانه تبريک مي گويم.

وي با بيان اينکه قدم در راه بسيار مبارک و مهمي گذاشته ايد، افزود: حضور در وزارت دفاع توفيق بزرگي است که خداوند به همه شما عنايت کرده و ان شاالله با قدرت در مسير نوراني ولايت فقيه و اقتدار نظام اسلامي در اين وزارتخانه مهم و حساس گام برداشته و تلاش کنيد و با ياري و نصرت الهي، ان شاالله با سرافرازي و سربلندي خدمات بزرگي را در اين وزارتخانه به نظام اسلامي به ويژه نيروهاي مسلح ارائه دهيد.

وي با تاکيد بر توجه تمام کارکنان به تعهد خدمتي خطاب به افسران جديدالورود تصريح کرد: همانطور که امير المومنان علي ابن ابي طالب (ع) در فرمايش گهربار خود به مالک اشتر فرمودند "الجُنُوُد بِإذنِ اللَّهِ حُصُونُ الرَّعيَّةِ وَ زَينُ الوُلاةِ وَ عِزُّالدِّينِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَيسَ تَقُومُ الرَّعِيِّةُ إلّا بِهِم. " لشگريان و سربازان به فرمان خدا زينت حکومت بوده و به سبب آنها عزت دين و امنيت حاصل مي شود و بدون آنها استقلال امت فراهم نخواهد شد.

امير سرتيپ حاتمي تاکيد کرد: در جمع لشکرياني که افتخار عضويت پيدا کرده ايد به فرمان الهي دژ و قلعه حصين امت و ملت هستيد و مسئوليت بسيار مهمي بر عهده شماست لذا نگاه شما در اين مسير بايد به ولايت فقيه به عنوان شاخص باشد.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه ولايت فقيه محور و شاخص جامعه است، اضافه کرد: بايد بدانيم که در عالم دو حزب بيشتر نيست حزب الله و حزب شيطان (فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ) و بقيه آنهايي که اين وسط هستند سرگردانند، حزب شيطان تکليفشان معلوم است، پيرو شيطانند. آنچه او مي گويد عمل مي کنند و حزب الله هم همين طور پيرو الله اند و علمدار اين حزب در روي زمين مقام شامخ ولايت  است.

امير سرتيپ حاتمي حفظ عزت و افتخار خدمت را مستلزم پايبندي تمام کارکنان به ميثاق نامه خدمتي دانست و ادامه داد: بايد با همت، توکل و تقوا براي استمرار اقتدار نظام اسلامي تلاش کرده و با بهره مندي از تمام لحظات خدمتي در امنيت ايران اسلامي گام برداريم.

وي حزب الهي، متدين، کاردان، شجاع و شرافتمند بودن را از مهمترين شرايط حضور در وزارت دفاع عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: اگر مي خواهيم در اين حزب بمانيم بايد جا پاي ولايت بگذاريم و حرکت کنيم.

وي با بيان اينکه کارکنان جديدالورود بايد روز به روز بر کارداني خودشان بيفزايند، اظهار داشت: اين مهم مستلزم علم، مهارت، همت و تلاش است لذا افسران جديدالورود بايد کار را به خوبي انجام داده و با شجاعت در مسير خدمت گام بردارند.

امير سرتيپ حاتمي با بيان اينکه ملت ايران اسلامي به ويژه نيروهاي مسلح کشورمان از هيچ دشمني واهمه ندارند، تاکيد کرد: امروز هر چه دشمنان فرياد مي زنند ملت عزيزمان با شجاعت و اقتدار محکم ايستاده اند و بحمدالله تاکنون دشمنان به هيچ کدام از خواسته هاي خود دست نيافته اند.

وي شجاعت را مهمترين ويژگي نيروهاي مسلح کشورمان عنوان کرد و ادامه داد: کساني که مفتخر به حضور در نيروهاي مسلح مي شوند بايد از شجاع ترين ها باشند و بحمدالله امروز اين جوانان در وزارت دفاع پاسدار حريم اقتدار و عزت کشور هستند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينکه نيروهاي مسلح داراي قابليت دفاع راهبردي است، گفت: امروز توانسته ايم با اتکا به همين جوانان متخصص، متعهد و متدين کشورمان بازدارندگي را محقق کرده و از منافع و امنيت ملي خودمان در هرجا که مخاطره اي براي آن پيش بيايد دفاع کنيم.

وي با بيان اينکه بحمدالله جوانان و نيروهاي مسلح کشورمان مي توانند از امنيت منطقه دفاع کنند، تصريح کرد: امنيت منطقه به هم پيوسته است لذا بايد تک تک واحدهاي آن امنيت داشته تا همه در ثبات و امنيت باشند و امروز مفتخريم که خواستارحفظ ثبات و امنيت منطقه هستيم.

امير سرتيپ حاتمي تصريح کرد: با عزمي جزم و اراده اي پولادين مفتخريم نيازهاي دفاعي نيروهاي مسلح مقتدر و عزيزمان را تامين کرده و در اختيار آنان قرار مي دهيم.

وي با اشاره به نامگذاري سال ۹۷ از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله العالي) به نام حمايت از کالاي ايراني تصريح کرد: وزارت دفاع به عنوان يکي از توليدکنندگان بزرگ  بسيار تلاش خواهد کرد محصولاتي تمام ايراني و بومي توليد و در اختيار نيروهاي مسلح بگذارد تا بالاترين امنيت را براي مردم کشورمان تامين کنند.

وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح  لازمه پيشرفت اقتصاد و بهبود معيشت مردم را تامين امنيت دانست و گفت: يکي از ارکان مهم امنيت سربازاني هستند که طبق فرمايش اميرالمومنين علي (ع) حصن ملت اند و ان شاالله که در اين مسيري که گام نهاده ايد موفق و مويد باشيد.

در پايان اين مراسم افسران جديدالورود درجه هاي خود را از دست وزير دفاع دريافت و به صورت رسمي فعاليت خود را در وزارت دفاع آغاز کردند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن