آخرین اخبار
کد مطلب: 168938
دلير مردان چهارمحال و بختياري در توسعه همه جانبه استان همراه مسئولين بوده اند
تاریخ انتشار : 1397/02/08 10:56:15
نمایش : 67
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال گفت: مردمان استان چهارمحال و بختياري از هر قوم و با هر زباني که بودند در توسعه همه جانبه اين استان به ياري مسئولين شتافتند.
به گزارش بام ايران خبر, مرداني معاون سياسي , امنيتي و اجتماعي استاندار چهارمحال و بختياري در مراسم بزرگداشت و همايش ملي مفاخر اسطوره هاي علمي، فرهنگي ، هنري ايران گفت : چهارمحال و بختياري به لحاظ بافت فرهنگي به 3 قوميت فارس، ترک و لر زبان بوده و در توسعه همه جانبه اين استان همراه مسئولين هستند.

وي با اشاره به اينکه اين استان به شجاعت و دلير مردي مشهور است بيان داشت: استان چهارمحال و بختياري در همه جا و همه کار زيبا بوده و داراي فرهنگ و تمدن قوي است.

مرداني ادامه داد: اين استان داراي فرهنگ و تمدن قوي است که نرمندان زيادي را به جامعه تحويل داده که اين هنرمندان استان چهارمحال و بختياري را  به سراسر دنيا شناسانده است.

وي با اذعان بر اينکه هنرمندان از افراد فرهيخته و اثر گذار جامعه هستند بيان داشت: هنرمندان در هرکجاي جامعه ما باشند از جايگاه بالايي در بين مردم برخوردار هستند.

مرداني با بيان اينکه وظيفه هنرمندان سنگين است اذعان داشت: وظايفي که هنرمندان انجام مي دهند نوعي عبادت است.

اقوام ايراني در طول تاريخ از فرهنگ و تمدن کشور به بهترين نحو صيانت کردند

 جمشيد مشايخي بازيگر سينما و تلويزيون گفت:  اقوام ايراني در طول تاريخ هميشه از فرهنگ و تمدن کشور به بهترين نحو صيانت کردند
 
وي به سريال شير علي مردان اشاره کرد و گفت: اين سريال بسيار زيبا و جذاب است و پيشنهاد ميکنم که آن را حتما" ببينيد.
 
من بختياري نيستم ولي بخت با من يار است که در بين بختياري ها حضور دارم
 
داريوش ارجمند بازيگر صدا و سيما گفت: چهارمحال و بختياري سرزميني مقاوم ، مرد پرور ، جنگنده،  داراي مردماني مهربان و سرزميني پاک است.
 
وي بيان داشت: اين سرزمين استوار است بر پايه قوميت ها اما چرا هنر ما از آن غافل است؟
 
ارجمند بيان داشت:  مردهايي که در تاريخ دور،  اين سرزمين را نجات دادند موضوع بسيار مهمي است که مي توان به آن پرداخت
 
بازيگر صدا و سيما با اشاره به اينکه ما مردماني هستيم که داراي 10 هزار سال تاريخ بوده ايم بيان داشت: هرگز بت پرست نبوده و در اوج جهالت نگاهمان به خورشيد و ميترا بوده است.
 
ارجمند ادامه داد: ايراني ها شايسته ترين مردمي بودند که توحيد را از حضرت زرتش به ما آموختند.
 
وي با بيان اينکه نور پايه مذهب ما بود و ژن تاريخي ما در گذشته صاحب نور بوده است عنوان کرد: حضرت زرتش فرمودند ما براي کشتن تاريکي شمشير نميکشيم بلکه آتش مي افروزيم.
 
ارجمند با اذعان بر اينکه انقلاب ما نيز انفجار نور بود اظهار کرد: براي فراري دادن تاريکي و ظلم که سرزين من را گرفته بود انقلاب به پا شد و الان اين سرزمين من روشن است.
 
وي از مردم چهارمحال و بختياري خواست که در پروژه شير علي مردان خان قدم بگذارند و صدا و سيما را ياري کنند.
 
ارجمند يادآور شد: اين کشور متعلق به شما است نه به ژيگول ها و هنوز هم مردماني وجود دارد   که دست و دلباز هستند و ايمان دارند که خداوند هواي آن ها را دارد .
 
وي در پايان خاطر نشان کرد: مردمان ما بايد بخشي از فرهنگ ايل و عشاير را زنده کنند شايد درسي براي بقيه باشد.
 
قوم بختياري آيين زيباي خود را براي نسل هاي آينده نيز به يادگار گذاشته است
 
فاطمه گودرزي بازيگر سينما و تلويزيون نيز با بيان اينکه از چهارمحال و بختياري خاطره خوبي در جشنواره سينماي کمدي ايران دارم،  خاطرنشان کرد: قوم بختياري با حفظ سنت‌ها و آداب خويش در ايران توانسته است همانند اقوام ديگر در کشور، آيين زيباي خود را براي نسل آينده به يادگار بگذارد و حفظ کند
 
به گزارش بام ايران خبر؛  اين مراسم با حضور بيش از 200 نفر از بختياري ها  با برنامه هايي چون شاهنمامه خواني و موسيقي هاي بختياري  برگزار شد  و در پايان اين همايش از هنرمندان چون محمدسلحشور،خانواده سردارشهيدقبادهمتيان سورکي، کامران آقايي، سيدمهدي درياقلي ، حامدآقايي،جمشيد مشايخي،فاطمه گودرزي،رضاعبداللهي،ملک محمدمسعودي،ظهراب مددي،کوروش اسدپور،جواد خسروي نيا،حسن اسدي،موسي موسوي‌،محمود کرم پور،پريچهرسلطاني ، داريوش ارجمند،احمدرضابختيار،درياقلي،اميربختيار،مجيدشفيعي،عبدالعلي برازش،فرزانه فتاحي، روح الله خوشکام و نجف جهاني تجليل شد.
 
انتهاي پيام/
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن