آخرین اخبار
کد مطلب: 168932
در راستاي آموزش علم نجوم در کانون گهرو صورت گرفت:
اعضاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان گهرو آسمان شب را رصد کردند
تاریخ انتشار : 1397/02/03 09:10:17
نمایش : 72
همزمان با هفته ي جهاني نجوم اعضاي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان گهرو آسمان شب را رصد کردند.
به گزارش بام ايران خبر ؛  فرزاد رحيمي با اشاره به تفکر و تدبر در آفرينش هستي و شناخت اين پديده ي الهي توسط کودکان و نوجوانان افزود: همزمان با هفته ي جهاني نجوم اعضاي مرکز فرهنگي هنري گهرو آسمان شب را رصد کردند که اين برنامه توسط اعضا با حضور حراست شهرداري، مسئولين شوراي شهر، کارشناسان آموزش و پرورش، اوليا و اعضاي مرکز صورت گرفت.

وي افزود: آسمان شب يکي از نعمت هاي طبيعت که خداوند آن را در اختيار بشر قرار داده تا بتواند با آن رابطه برقرار کند و از آن به عنوان راهنما و آزمايشگاه نجومي استفاده کند و پشت سر گذاشتن کارگاههاي نجوم در مرکز اين امکان را براي ما فراهم کرده است تا بتوانيم رصدي بر اجرام آسماني داشته باشيم.

رحيمي آشنايي با علم نجوم و اجرام آسماني، شناخت شگفتيهاي خلقت، تفکر در آفرينش هستي، ستاره شناسي و ترويج علم نجوم را از جمله اهداف اين رصد عنوان کرد و افزود: اين رصد در تکميل کارگاه نجوم در اين مرکز برگزار شده است.

در اين رصد دانشجويان رشته فيزيک و رصد گران و منجمان استان نيز در کنار کودکان و نوجوانان حضور داشته و از کارگاه نجوم مرکز فرهنگي هنري گهرو بازديد کردند.

رحيمي در اين باره افزود: بيش از بيست و يک کارگاه آشنايي با علم نجوم به صورت ماهانه در مراکز کانون جهت اعضاي کودک و نوجوان دختر و پسر برگزار مي شود که در اين کارگاهها اعضا به صورت علمي و عملي با اجرام آسماني، صور فلکي، سيارات و ستارگان آشنا مي شوند.

انتهاي پيام/530ب
 
 
 


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن