آخرین اخبار
کد مطلب: 168928
نگران انصراف تيم‌ها از ليگ برتر نيستيم/نيازي به گرفتن ضمانت نيست!
تاریخ انتشار : 1397/02/02 12:04:12
نمایش : 135
سرپرست کميته فوتسال گفت: درصدد هستيم تا مشکلات باشگاه‌هاي فوتسال را حل کنيم ولي اگر تيمي هم از حضور در ليگ برتر انصراف داد، جاي نگراني وجود ندارد.

به گزارش بام ايران خبر  ؛ علي کفاشيان در گفتگو با خبرنگار مهر، به بحث کنارکشيدن تيم هاي ليگ برتري پرداخت و با بيان اينکه کميته فوتسال در تلاش براي پيدا کردن راهکاري براي اين مشکل است، از رايزني با يک اسپانسر و تزريق پول آن به باشگاه ها خبر داد. وي همچنين با تاکيد بر اينکه ليگ برتر از تاريخ ۱۵ تيرماه آغاز مي شود، کاهش تعداد تيم هاي ليگ برتري را رد کرد.

مشروح گفتگوي خبرنگار مهر با علي کفاشيان در ذيل مي آيد:

* خبرگزاري مهر - آقاي کفاشيان! چرا کميته فوتسال رسما به بحث انحلال باشگاه ها ورود نمي کند و جلوي اين مشکل را نمي گيرد؟

- علي کفاشيان: در بحث انحلال تيم تاسيسات، ما صحبت هايي با مديران اين شرکت داشتيم. ما امسال در صدد گرفتن اسپانسر براي فوتسال هستيم تا بتوانيم در بخش مالي کمکي به باشگاه ها داشته باشيم. باشگاه ها هم حق دارند. اين ناشي از مشکلات اقتصادي کشور است و هزينه ها را زياد کرده است. دو ماه ديگر تا شروع ليگ برتر زمان داريم و در صدد حل مشکلات هستيم.

* اما دو ماه تا شروع ليگ فرصت زيادي نيست.

- همه چيز درست است و کارها روي روال جلو مي رود. جاي نگراني نيست. ليگ هم شروع مي شود و ما اسپانسر مي گيريم. اگر ارگان هاي بالاتر هم به باشگاهي اجازه شرکت در ليگ برتر ندهند، جايگزين هاي ديگري هستند که علاقه دارند در فوتسال فعاليت کنند. براي همين در صورت انحلال و انصراف تيم ها هم مشکلي پيش نمي آيد. ما در مرحله اول در صدد حل مشکلات باشگاه ها هستيم.

* چرا جلسات شما با مسئولان شرکت تاسيسات دريايي نتيجه اي نداشت؟

- آنها مشکلاتي از مراجع بالاتر داشتند که اگر توانستند حل کنند، در ليگ برتر حضور خواهند داشت.

* يعني امکان دارد تاسيسات باوجود انحلال، مجددا در ليگ برتر فوتسال حاضر شود؟

- بله، ما با مسئولانشان صحبت کرديم. احتمال دارد تاسيسات به ليگ برگردد. آنها دارند مطالعات خود را انجام مي دهند. ان شاءالله که انجام بشود. ما هم هر کمکي از دستمان بر بيايد انجام مي دهيم. همانطور که گفتم دو ماه فرصت داريم و نگران اين نيستيم که تيمي در ليگ حاضر نشود.

* آيا اين اراده براي جلوگيري از انحلال تيم هايي مثل مقاومت قرچک و آتليه قم هم وجود دارد؟

باشگاه هايي هستند که در فوتسال ما طرفداران زيادي دارند مثل مقاومت قرچک يا تيم آتليه. اين تيم ها پتانسيل زيادي هم دارند ولي از نظر اسپانسر دچار مشکلاتي هستند. اين ديگر خارج از دست ما است. علاقه داريم که اين شهرها هم در فوتسال باشند و مسئولان شهر و استان بايد فکري به حالشان بکنند.

* روند مذاکره شما با اسپانسر به کجا رسيده و قرار است اسپانسر چطور به باشگاه ها کمک کند؟

- امسال يکسري اسپانسرها آمده اند که داريم مراحل قانوني را طي مي کنيم. اين برنامه از طريق پخش تلويزيوني سراسري و استاني و پخش اينترنتي دنبال مي شود. در تلاشيم تا اسپانسر خوبي بگيريم و درآمدش را به بدنه باشگاه ها تزريق کنيم.

* آيا ممکن است به خاطر همين مشکلات، تعداد تيم هاي ليگ برتر فوتسال کاهش يابد؟

- خير، چنين چيزي در دستور کار نيست. مطمئنيم که کاهش تيم نداريم. تيم ها با همان تعداد (۱۴ تيم) در ليگ برتر حاضر مي شوند. اگر هم تيمي انصراف داد، امتيازش به باشگاه ديگر واگذار مي شود مثل سال گذشته که دبيري اعلام کرد در ليگ شرکت نمي کند و امتيازش به تيم ديگري رسيد.

* اين روزها صحبت از گرفتن ضمانت از تيم هاي ليگ برتري براي عدم انصراف از ليگ در جريان مسابقات بيشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. آيا کميته فوتسال برنامه اي براي گرفتن اين ضمانت دارد؟

- نمي دانم منظورشان از گرفتن ضمانت چيست. يعني از باشگاه ها پول بگيريم؟ به هر حال باشگاه ها با سرمايه گذاري هايي که خودشان انجام مي دهند، در ليگ برتر شرکت مي کنند و حضورشان در ليگ مسجل مي شود. بنابراين نيازي به گرفتن ضمانت اجرايي نيست.

* سيدمحمد ناظم الشريعه سرمربي تيم ملي فوتسال علاقه داشت ليگ برتر به جاي ۱۵ تير، در خردادماه آغاز شود. آيا شروع ليگ در تيرماه قطعي است؟

- بله، اين تاريخ مصوب شده است. اين مصوبه هيات رئيسه سازمان ليگ است مگر آنکه براي تغيير آن دلايل خاصي وجود داشته باشد.

* باوجود اينکه امسال تيم ملي مسابقه رسمي ندارد اما ديدارها و تورنمنت هاي تدارکاتي خوبي براي اين تيم پيش بيني شده است.

- بله، ما مسابقات خوبي را پيش بيني کرده ايم. براي تيم المپيک و تيم جوانان هم برنامه داريم. ما با همان نگاهي که براي تيم ملي در مسابقات آسيايي برنامه ريزي کرديم، به برنامه ريزي خود ادامه داده ايم. آقاي ترابيان هم مسئول اين کار است و ما مدام با هم جلسه داريم. حتي دنبال اين هستيم تا براي تيم هاي جوانان هم کادر فني و استعدادياب تعيين کنيم تا هميشه پشتوانه خوبي در فوتسال داشته باشيم. ما الان تيم خوبي براي المپيک نوجوانان آماده کرده ايم و حتي براي اين تيم شانس مدال مي بينيم.

* آيا ديدار تيم ملي ايران با عراق قطعي شده است؟

- خير، اين بازي قطعي نشده و آنرا در برنامه نداريم. اگر هم درخواستي باشد بايد کتبي داده شود.

* تيم ملي فوتسال و تيم جوانان بعد از قهرماني در آسيا هنوز پاداش خود را دريافت نکرده اند. چرا کميته فوتسال به اين تيم ها و به پرداخت پاداش بي تفاوت است؟

- در اولين فرصت که نقدينگي فدراسيون فوتبال پرداخت شود، ما هم پاداش ها را مي دهيم. تمام مشکلات از کم پولي است که هيچ موقع تمام نمي شود (با خنده).

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن