آخرین اخبار
کد مطلب: 168927
جزئيات برنامه‌هاي«ستادملي زن و خانواده» / فعاليت ۱۶ کارگروه ستاد
تاریخ انتشار : 1397/02/02 12:00:04
نمایش : 161
معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده با بيان اينکه ۱۶ کارگروه ذيل ستاد ملي زن و خانواده فعاليت مي کنند، گفت: بحث نشاط و ورزش بانوان موضوعي است که تقسيم کار دستگاهي براي آن انجام شده است.

به گزارش بام ايران خبر؛ معصومه ابتکار معاون رييس‌جمهور در امور زنان و خانواده در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص فعاليت هاي ستاد ملي زن و خانواده با اشاره به برگزاري نخستين جلسه اين ستاد در اسفندماه سال گذشته، تنظيم شاخص‌هاي عدالت جنسيتي و تکليف ماده ۱۰۱ قانون برنامه ششم توسعه از اصلي ترين برنامه هاي اين ستاد برشمرد و گفت: همه دستگاه ها بايد در حوزه عدالت جنسيتي شاخص داشته باشند که کارگروه تنظيم شاخص ها در ستاد ملي زن و خانواده تصويب و ابلاغ شده است.

وي افزود: بحث نشاط و ورزش بانوان ديگر موضوع کار اين ستاد است که برنامه ويژه و تقسيم کار بين دستگاهي براي آن انجام شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهور ادامه داد: آموزش هاي قبل و حين و بعد از ازدواج، تحکيم خانواده، بحث هاي حقوقي، مهارت هاي ارتباطي از ديگر موضوعاتي است که اين ستاد پيگيري مي کند چراکه بايد خانواده از زمان شکل گيري با آگاهي و مهارت هاي خوبي شکل گيرد تا هم مستحکم باشد و هم آسيب هاي بعدي کاهش يابد.

ابتکار با بيان اينکه ذيل ستاد ۱۶ کارگروه وجود دارد که به شکل مشورتي فعاليت مي کنند، گفت: اين کارگروه ها در موضوعات مختلف پيگيري فعاليت ها و تکاليف ستاد بر اساس ماده ۱۰۱ و ۱۰۲ برعهده دارند.

وي در پايان ابراز اميدواري کرد جلسات آينده ستاد ملي زن و خانواده با حضور رئيس جمهور برگزار شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن