آخرین اخبار
کد مطلب: 168924
استاندار چهارمحال وبختياري:
رشد 47 درصدي بودجه چهارمحال و بختياري در مقايسه با ساير استانها
تاریخ انتشار : 1397/02/01 09:31:55
نمایش : 85
استاندار چهارمحال و بختياري گفت: امسال بودجه بيشتر استانها با کاهش 40درصدي روبرو شده است ولي بودجه اين استان رشد 7درصدي دارد.با اين وجود مي توان اعلام کرد که بودجه اين استان در سال 97 در مقايسه با ساير استانهاي کشور، با رشد 47درصدي همراه است.
 به گزارش بام ايران خبر ؛ اقبال عباسي استاندار چهارمحال و بختياري در شوراي اداري اولويت هاي سال 97استان را حمايت از کالاي ايراني ،اجراي طرحهاي اشتغال فراگير روستايي، احياي بافت فرسوده، طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل، واگذاري طرحهاي نيمه تمام به بخش خصوصي، حمايت از سرمايه گذاري و احياي طرحهاي صنعتي راکد را عنوان کرد.
 
استاندار چهارمحال و بختياري گفت:يک هزار و 900ميليارد ريال معادل 190ميليارد تومان از اعتبارات عمراني دستگاههاي اجرايي استان هنوز جذب نشده است و بايد تا پايان تيرماه اين اعتبارات از سوي دستگاههاي اجرايي جذب شود.
 
استاندار چهارمحال و بختياري شاخص هاي عدالت، انصاف، طرحهاي اشتغالزا با محوريت توليد کالاي ايراني و اقتصاد مقاومتي را اولويت برنامه هاي استان دانست و گفت: نيمي از سهم 400ميليارد ريال اعتبارات سال گذشته جذب شد و دستگاههاي اجرايي براي جذب طرحهاي اشتغالزا بايد تلاش بيشتري نسبت به سال قبل داشته باشند.
 
وي واگذاري طرح هاي نيمه تمام دولتي به بخش خصوصي را از ديگر برنامه هاي اين استان در سال 97 عنوان کرد و گفت: طرحهاي نيمه تمام آب و فاضلاب، استفاده بهينه از پساب ها ،کشاورزي و صنعتي بايد به بخش خصوصي واگذار شود و بررسي عملکرد مديران استان بر اساس واگذاري طرحها به بخش خصوصي خواهد بود.
 
استاندار چهارمحال و بختياري به طرح جايگزين کردن خودروهاي فرسوده ناوگان حمل و نقل اشاره کرد و گفت: در اين رابطه نبايد اجازه سوء استفاده داده شود چرا که ممکن شخصي بخواهد چند دستگاه اتوبوس فرسوده يا کاميون را خريداري کند و دريافت تسهيلات طرح جايگزين کردن اقدام کند، در حالي که خود رانندگان از اين طرح بي اطلاع هستند.
 
عباسي اظهار کرد:دولت ۵۰ درصد بهاي اتوبوس، ميني بوس، کاميون و کاميونت فرسوده را بصورت بلاعوض پرداخت مي کند و باقيمانده از طريق ۲۰ درصد آورده شخص و ۳۰ درصد وام بانکي صورت مي پذيرد. همچنين فرمانداران شهرستانهاي 9 گانه موظف هستند به رانندگان اطلاع رساني کنند.
 
وي سقوط هواپيماي ترکيه اي در استان را يکي از رخدادهاي پر خبر چهارمحال و بختياري در سال 96عنوان کرد و گفت: پس از سقوط هواپيماي ترکيه اي در استان تمامي امکانات براي امدادرساني در استان بسيج شد و خوشبختانه نيروهاي امدادي، هلال احمر، مديريت بحران، پزشکي قانوني و دادگستري به خوبي وظايف خود را عمل کردند.
 
به گفته وي، در نتيجه پس از کشف جعبه سياه و بازخواني آن در فرانسه مشخص شد خلبان پس از سقوط هواپيما ترکيه اي دچار سوختگي 100درصد شده است.
 
وي به امنيت موجود در چهارمحال و بختياري اشاره کرد و گفت: اين استان يکي از امن ترين استانهاي کشور است و بايد در اين راستا قدرداني همه حافظان امنيت بود.
 
عباسي به برگزاري جشنواره توليدات مراکز استانهاي صدا و سيما در استان اشاره کرد و گفت:براي برپايي اين جشنواره و معرفي استان بايد تلاش کرد.
 
وي گفت: براي ساخت سريال هاي علي مردان خان و بي بي مريم بختياري در استان 50ميليارد ريال معادل 5ميليارد تومان از سوي سازمان برنامه و بودجه کشور اختصاص يافته است و صدا و سيما نيز به همين ميزان اعتبار اختصاص خواهد داد.
 
انتهاي پيام/530ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن