آخرین اخبار
کد مطلب: 168919
مقايسه شرايط پرسپوليس و السد/دو پيرمرد تاثيرگذارترين بازيکن هستند
تاریخ انتشار : 1397/01/26 13:19:25
نمایش : 131
تيم فوتبال پرسپوليس در آخرين ديدار مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا ميزبان السد است و براي اينکه به عنوان تيم اول در مرحله بعد حضور داشته باشد بايد حريف را شکست دهد.

به گزارش جهانبين نيوز به نقل از بام ايران خبر ؛ ديدار رفت دو تيم پرسپوليس و السد با پيروزي ۳ بر يک تيم قطري به پايان رسيد. پرسپوليس بعد از آن بازي ۳ پيروزي مقابل الوصل در دو ديدار رفت و برگشت و مقابل نسف قارشي در تهران به دست آورد تا با يک تساوي خارج از خانه مقابل نسف قارشي بعد از السد با ۱۰ امتياز در رده دوم قرار گرفت.

السد نيز با پذيرفتن يک شکست مقابل نسف قارشي و ۴ پيروزي مقابل پرسپوليس در قطر و رفت و برگشت مقابل الوصل با ۱۲ امتياز در صدر جدول قرار دارد. اين نتايج نشان مي‌دهد پرسپوليس تنها در صورتي مي‌تواند مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا را با صدرنشيني به پايان برساند که بتواند با نتيجه ۲ بر صفر و يا نتيجه اي بهتر اين تيم را شکست دهد.

* بغداد، بهترين گلزن السد و آسيا
بازيکني که در ديدار رفت دو تيم ۲ گل از ۳ گل السد را وارد دروازه پرسپوليس کرد، حالا با ۷ گل زده بهترين گلزن آسياست و در صدر جدول گلزنان قاره کهن قرار دارد. بي‌ترديد قطري‌ها بيشترين اميد را براي باز کردن دروازه پرسپوليس در ساق‌هاي مهاجم ۲۶ ساله و الجزايري شان جستجو مي‌کنند.

در مقابل، علي عليپور با ۳ گل زده بهترين گلزن تيم پرسپوليس در آسيا محسوب مي‌شود و در اين بازي بزرگ آسيايي يکي از اصلي ترين بازيکناني است که سرخ پوشان روي چارچوب شناسي او حساب باز کرده‌اند. 

* گل‌سازترين بازيکن
اکرم عفيف هافبک ۲۱ ساله و قطري تيم السد با ۳ پاس گل در بين بازيکنن هر دو تيم گلسازترين بازيکن به حساب مي‌آيد. اين بازيکن ملي پوش قطري در هر ۵ ديدار السد در ترکيب ثابت حضور داشته و يکي از بازيکنان اصلي در اين تيم به حساب مي‌آيد. بعد از عفيف، ژاوي هرناندز با ۲ پاس گل ديگر بازيکن گلساز در بين بازيکنان دو تيم به حساب مي‌آيد.

در تيم پرسپوليس ۵ بازيکن و هر کدام يک بار با صدور پاس گل در گل‌سازي براي اين تيم تاثير داشته اند. وحيد اميري، سيد جلال حسيني، محمد انصاري، صادق محرمي و حسين ماهيني ۵ پرسپوليسي هستند که هر کدام يکبار براي گلزنان اين تيم سازندگي کرده‌اند. نکته جالب اينجاست که بازيکنان خط دفاعي پرسپوليس بيشترين نقش را در ساختن گل ايفا کرده‌اند. 

* ژاوي، معروف ترين و مسن ترين بازيکن السد
ژاوي هرناندز هافبک معروف و اسپانيايي تيم السد با ۳۸ سال سن مسن ترين بازيکن اين تيم است. اين بازيکن نه تنها مسن ترين و سرشناس ترين، بلکه مهم ترين و تاثيرگذارترين بازيکن تيم السد هم محسوب مي‌شود. هافبک سابق تيم بارسلونا يکي از ديدارهاي تيمش در آسيا را از دست داد و السد در همان يک بازي در غياب اين بازيکن نتيجه را به ميزبانش نسف قارشي واگذار کرد تا نقش تعيين کننده اين بازيکن در تيم السد مشخص شود. 

* حسيني، مسن ترين بازيکن پرسپوليس
کاپيتان سرخ پوشان نيز مسن ترين بازيکن اين تيم است. سيد جلال حسيني با ۳۶ سال سن داراي بالاترين سن در بين بازيکنان پرسپوليس است. اين بازيکن ملي پوش و با تجربه در همه ديدارهاي تيمش به صورت کامل و ۹۰ دقيقه‌اي بازي کرده و يکي از مهره‌هاي کليدي اين تيم است که در خط دفاعي به کار گرفته مي‌شود.

* جوان ترين بازيکنن دو تيم
در ليست آسيايي پرسپوليس بشار رسن با ۲۱ سال سن جوان ترين بازيکن اين تيم به حساب مي‌آيد. اين ملي پوش عراقي در ۳ ديدار از ۵ ديدار گذشته سرخ پوشان بعنوان بازيکن جانشين به ميدان رفته و مجموع دقايق حضورش در اين ۳ بازي ۳۰ دقيقه است که اين آمار نشان مي‌دهد وي جاي ثابتي در تفکرات برانکو ندارد.

جوان ترين بازيکن تيم السد احمد سهيل هافبک ۱۹ ساله اين تيم است. اين بازيکن در هر ۵ بازي تيمش حضور داشته و مجموع دقايق حضور وي در ميدان بالغ بر ۲۸۰ دقيقه است. 

* ۶ بازيکن خارجي در دو تيم
دو تيم در حالي به مصاف هم مي‌روند که در مجموع از ۶ بازيکن خارجي سود مي‌جويند. گادوين منشا مهاجمي از کشور نيجريه و بشار رسن هافبکي از کشور عراق دو بازيکن خارجي سرخ پوشان هستند که البته برانکو در هفته‌هاي اخير کمتر از اين دو بازيکن استفاده کرده است.

السدي‌ها در ليگ قهرمانان آسيا از ۴ بازيکن خارجي سود مي‌جويند که سرشناس ترين آن‌ها ژاوي هرناندز کاپيتان سبق تيم ملي اسپانيا و تيم بارسلونا است. به جز ژاوي، مرتضي پورعلي گنجي مدافع ايراني و ملي پوش اين تيم، بغداد بونچاچ مهاجم ۲۶ ساله و الجزايري که بهترين گلزنان فعلي آسيا است و يوغورطه حمرون ديگر بازيکن الجزايري است که در خط حمله تيم السد بازي مي‌کند و در ۴ بازي از ۵ بازي آسيايي اين تيم به ميدان رفته و با يک گل زده و يک پاس گل به کارش در اين تيم ادامه مي‌دهد.

* ديدار برگشت
ديدار برگشت دو تيم از ساعت ۱۹:۳۰ روز دوشنبه ۲۷ فروردين به ميزباني سرخ پوشان در ورزشگاه آزادي تهران برگزار مي‌شود. 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن