آخرین اخبار
کد مطلب: 168897
تمديد مهلت ثبت نام در مسابقات سراسري قرآن کريم / ثبت نام در سايت رسمي مسابقات قرآن
تاریخ انتشار : 1397/01/20 09:49:27
نمایش : 121
مديرکل اوقاف و امور خيريه چهارمحال وبختياري از تمديد مهلت ثبت نام در چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم ويژه بزرگسالان در سال جاري خبر داد .
 حجت الاسلام والمسلمين مرتضي عزيزي مدير کل اوقاف و امور خيريه چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار بام ايران خبر بابيان اين مطلب افزود: مهلت ثبت نام در بخش آوايي مسابقات در رشته هاي حفظ و قرائت و اذان و دعاخواني تا ۳۰ فروردين و بخش معارفي تا ۱۰ ارديبهشت تمديد شده است. حجت الاسلام عزيزي افزود چهل و يکمين دوره مسابقات سراسري قرآن کريم ويژه بزرگسالان در سال جاري در دو رشته آوايي انفرادي شامل رشته‌هاي حفظ5، 10، 20 و حفظ کل، قرائت، ترتيل ، دعاخواني و اذان ويژه برادران و در رشته هاي معارفي شامل تفسير نمونه سوره حجر، حفظ و معارف موضوعي قرآن کريم و حفظ و معارف احاديث در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

عزيزي با اشاره به اينکه شرکت کنندگان مجاز هستند به صورت همزمان در يکي از رشته هاي آوايي انفرادي و معارفي شرکت نمايند، افزود: آزمون رشته هاي معارفي در مرحله شهرستاني به صورت الکترونيکي برگزار مي شود . وي افزود در بخش معارفي رشته تفسير و معارف قرآن نيز ويژه برادران و خواهران اهل سنت، منبع مطالعاتي مستقلي در نظر گرفته شده است که علاقمندان اهل سنت ميتوانند در اين رشته شرکت نمايند.  

وي  در خصوص شرايط شرکت کنندگان در اين دوره از مسابقات اظهار داشت: داشتن تابعيت ايراني در مسابقات فردي و گروهي ، عدم اشتغال به تحصيل در مقاطع تحصيلي آموزش و پرورش، داشتن حداقل سن 18 سال و حداکثر 40 سال از شرايط شرکت در اين مسابقه است.

مديرکل اوقاف وامورخيريه استان با بيان اينکه افراديکه سن آنها زير 18 سال بوده اما دانش آموز نيستند مي‌توانند در اين مسابقه شرکت کنند، گفت: دانش آموزان بالاي 18 سال بايد در مسابقات دانش آموزي شرکت کنند.

به گفته‌ي عزيزي  سقف سني حداکثر 40سال شامل بخش معارفي مسابقات نمي شود و افراد با حداقل سن 18 سال مي توانند در مسابقه معارفي شرکت کنند.

وي  با اشاره به اينکه اين مسابقات در محل سکونت هر شرکت کننده در هر شهرستان برگزار مي شود، گفت: شرکت کنندگان فقط مي توانند در مسابقات يک شهرستان شرکت کنند در غير اينصورت در هر مرحله از مسابقات که خلاف موضوع اثبات شود، موجب حذف شرکت کننده خواهد شد .

عزيزي گفت: علاقه مندان مي‌توانند براي ثبت نام در اين دوره از مسابقات به سايت رسمي مسابقات قرآن به آدرس quraniran.ir و يا به ادارات اوقاف و امور خيريه شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وي  با بيان اينکه شاغلان اداره‌هاي دولتي و غيردولتي با ارائه گواهي مي توانند در مسابقات شهرستان خود شرکت کنند، گفت: طلاب حوزه‌هاي علميه و دانشجويان صرفا در طول مدت تحصيل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظيفه با ارائه گواهي معتبر مي توانند در شهرستان محل تحصيل يا خدمت در اين دوره از مسابقات سراسري ثبت نام کنند.
@chboghafnews
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن