آخرین اخبار
کد مطلب: 168892
آيت الله جنتي در ديدار نوروزي مديران شوراي نگهبان:
تضعيف‌کنندگان ولايت فقيه خائن‌ به مردم هستند
تاریخ انتشار : 1397/01/19 12:47:22
نمایش : 141
دبير شوراي نگهبان گفت:ولايت فقيه خيمه انقلاب را حفظ کرده است و تضعيف‌کنندگان ولايت فقيه خائنان به کشور، نظام و مردم هستند.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرگزاري مهر، آيت‌الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان در ديدار نوروزي مديران و کارکنان اين شورا، ضمن تبريک حلول ماه رجب، ميلاد حضرت علي (ع)، مبعث پيامبر گرامي اسلام(ص) و شروع سال جديد، با اشاره به چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: ما از شکر اين نعمت بزرگ الهي يعني جمهوري اسلامي عاجزيم؛ ۴۰ سال است که خداوند اين جمهوري اسلامي را که در تاريخ نمونه ندارد، از همه بلايا حفظ کرده است.

وي افزود: دشمنان علي‌رغم سرازير کردن همه‌ دشمني‌شان از سراسر دنيا و همدست شدن براي به شکست کشاندن و نابودي جمهوري اسلامي، هرگز به آرزوي خود نرسيدند. در ۸ سال جنگ تحميلي دنيا دست به دست هم دادند و مقابل ما ايستادند اما در پايان خداوند پيروزي را نصيب ما کرد.

آيت‌الله جنتي با اشاره به انواع و اقسام دشمني‌ها بر عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران افزود: دشمن وقتي از جنگ نظامي به هدفش نرسيد، به سراغ ترفندهاي ديگر از جمله جنگ‌هاي رواني و تحريم‌ها رفت. در حال حاضر هم هر جاي دنيا که ما براي کار تجاري و اقتصادي خواستيم قدمي برداريم مانع‌تراشي کرده و مي‌کند.

وي با ذکر اين نکته که علي‌رغم همه‌ اين خباثت‌ها و دشمني‌ها، جمهوري اسلامي همچنان بعد از ۴۰ سال با قدرت به کار خود ادامه مي‌دهد، اظهار داشت: در اول انقلاب، دشمنان به خود وعده مي‌دادند که اين انقلاب ۶ ماه بيشتر دوام نخواهد آورد، سپس مي‌گفتند دو سال بيشتر دوام نخواهد آورد.

آيت الله جنتي ادامه داد: آمريکايي‌ها مدام مي‌گفتند و کساني هم در داخل ساز اين ها را مي‌زدند که اين سال آخر است اما يک سال، دو سال، سه سال، بيست سال، سي سال گذشت و چهلمين سال هم رسيد اما خداوند اين انقلاب را حفظ کرد. ما با چه زباني مي‌توانيم اين نعمت را شکر کنيم؛ کدام زبان مي‌تواند نعمت به اين بزرگي را شکر کند.

دبير شوراي نگهبان گفت: ما هر قدر هم نسبت به امام(ره) اظهار تواضع، خشوع و طلب مغفرت کنيم باز هم حق مطلب را ادا نکرده‌ايم چرا که اين شخصيت بزرگ بود که اين حرکت الهي را انجام داد.

آيت‌الله جنتي با اشاره به ويژگي‌هاي شخصيتي حضرت امام خميني(ره) گفت: امام(ره) با وجود اينکه در پيش از انقلاب هيچ پست و منصب سياسي نداشته است اما پس از انقلاب به دليل هوشياري فوق‌العاده به مانند يک سياستمدار بزرگ کشور را رهبري کرد.

وي تأکيد کرد: اگر من بگويم امام سياستمدارترين انسان تاريخ است، مبالغه نيست؛ چرا که همه‌ نقشه‌هاي دشمنان را مي‌شناخت و آن ها را خنثي مي‌کرد. از اول انقلاب و در طول سال‌هاي پس از آن، کشور با چالش‌ها و خطرات زيادي روبرو بود اما اين احاطه‌ي بي‌نظير امام(ره) بر چم و خم امور سياسي بود که بر مشکلات فائق مي‌آمد.

دبير شوراي نگهبان با اشاره به اينکه همه بايد در حفظ نعمت انقلاب تلاش کنند، اظهار داشت: ايمان، عقيده و ولايت فقيه بود که اين نظام را سرپا کرد و اگر همين‌ها ضربه بخورد نظام هم ضربه خواهد خورد؛ يعني نقطه‌ موفقيت همان نقطه‌ شکست است.

آيت‌الله جنتي ادامه داد: اين عقيده‌ مردم بود که تحت لواي امام(ره) باعث شد تا همه‌ي وجودشان را نثار انقلاب کنند. همين ايمان و عقيده بود که ملت را عاشق شهادت کرد و کاري کرد که نه تنها از مرگ نترسند بلکه به استقبال آن بروند. اين روحيه سبب پيروزي بود و اگر ادامه داشته باشد، پيروزي هم ادامه خواهد داشت.

وي با اشاره به اينکه دشمن خارجي و داخلي همواره در صدد تضعيف ولايت فقيه است، گفت: برخي هر چه در توان دارند به کار مي‌بندند تا ولايت فقيه را تضعيف کنند. اين قدرت اگر تضعيف شود ستون پرقدرت انقلاب مي‌خوابد و چيزي نمي‌تواند جاي آن را پر کند. ولايت فقيه خيمه انقلاب را حفظ کرده است و تضعيف‌کنندگان ولايت فقيه خائنان به کشور، نظام و مردم هستند.

دبير شوراي نگهبان با اشاره به سخنراني‌هاي مقام معظم رهبري مخصوصاً سخنان ابتداي سال ايشان، افزود: من به ايشان عرض کردم اين سخنراني‌هاي شما از بهترين عبادات است. ايشان به خوبي همه‌ مشکلات و مسائل کشور را متوجه شده و براي آن راه حل‌هاي مقتضي در نظر مي‌گيرند.

وي تصريح کرد: همين موضوع اقتصاد مقاومتي که مي‌تواند راه‌گشاي بسياري از مشکلات در حال حاضر باشد، نشان از هوش بالا و رصد دقيق ايشان از مشکلات است. هر چند که متأسفانه به اندازه‌ کافي مورد توجه متوليان امر قرار نگرفته است.

آيت‌الله جنتي در ادامه با اشاره به تدبير مقام معظم رهبري در نام‌گذاري سال‌ها گفت: شعارهاي هر سال مقام معظم رهبري معنادار و حساب شده است. اگر به همين شعار امسال که «حمايت از کالاي ايراني» است عمل شود چه تأثير شگرفي مي‌تواند در اقتصاد کشور داشته باشد.

وي با اعلام اينکه دولت استفاده از کالاهاي ايراني را از خود شروع کند، اظهار داشت: دولت از اجناس خارجي که مشابه داخلي دارد استفاده نکند و جلوي ورود آن به کشور را هم بگيرد تا توليد داخل رونق بگيرد.

آيت‌الله جنتي ادامه داد: من از مردم شريف کشورمان مي‌خواهم که با مصرف کالاي ايراني به رونق اقتصاد کشور خودشان کمک کنند.

دبير شوراي نگهبان با انتقاد از سيل قاچاق به کشور گفت: چرا دروازه‌ها اينقدر باز است؛ چرا اين‌همه لباس و پوشاک و وسايل منزل از چين و ترکيه به کشور قاچاق مي‌شود. متأسفانه بعضي از اين کالاهاي قاچاق از مبادي گمرک هم وارد مي‌شود.

آيت‌الله جنتي افزود: مردم بايد از دولت، وزراء و مسئولين طلبکاري کنند و بگويند چرا توليد خوابيده است؟ چرا اين همه بيکاري وجود دارد. اگر سرمايه‌ها به کار بيافتد بيکاري هم برطرف مي‌شود. کساني هستند که مي‌توانند جلوي قاچاق را بگيرند اما به ايشان مجال داده نمي‌شود.

آيت‌الله جنتي در پايان با اشاره‌ي مجدد به چهلمين سال پيروزي انقلاب، اظهار داشت: امسال بايد دوره‌ي ۴۰ ساله‌ي انقلاب را بازخواني کنيم؛ بايد معلوم شود کجا بوديم و به کجا رفتيم؛ چه به دست آورديم و چه از دست داديم. دستاوردها و خدمات انقلاب اسلامي بايد تبيين گردد تا براي ملت، جوانان و آيندگان مشخص شود چه انقلاب بزرگي به وقوع پيوست.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن