آخرین اخبار
کد مطلب: 168891
نميتوان فرهنگ را جدا از بودجه هاي دولت دانست
تاریخ انتشار : 1397/01/19 09:47:00
نمایش : 123
رئيس حوزه هنري چهارمحال و بختياري گفت: فرهنگ در حل بسياري از مشکلات کار گشاست و نبايد آن را جدا از بودجه هاي دولت دانست.
به گزارش بام ايران خبر ؛ حجت الله شيرواني رئيس حوزه هنري چهارمحال و بختياري در نشست خبري با اصحاب رسانه با اشاره به بيستم فروردين سالروز شهادت سيد مرتضي آويني اظهار کرد: اين روز به عنوان "روز هنر انقلاب اسلامي" نام‌گذاري شده است و از اين روز تا ۲۶ فروردين‌ماه با عنوان هفته هنر انقلاب اسلامي شناخته مي‌شود.

وي اعتلاي فرهنگ و هنر را از اهداف بزرگ انقلاب اسلامي دانست و بيان داشت: فرهنگ جايگاه ويژه‌اي در جامعه دارد اما مانند شمشير دولبه است به گونه‌ايي که مي‌توان فرهنگ را به هوايي شبيه کرد که اگر مسموم باشد افراد را از انجام فعاليت‌هاي مفيد باز مي‌دارد اما اگر تقويت شود مي‌‌تواند جامعه‌اي را از نابودي نجات دهد.

برگزاري 11 عنوان برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامي

شيرواني با اشاره به برگزاري ۱۱ عنوان برنامه در هفته هنر انقلاب اسلامي افزود: تجديد عهد با شهداي گمنام، ديدار با نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري، رونمايي از مجموعه شعر «ديروقتي است به دنبال خودم مي‌گردم»، کارگاه دو روزه فيلمنامه‌نويسي با محوريت دفاع مقدس، رونمايي از دو فيلم «بيهوشي» و «کارت آرزوها»، جشن يادمان هنر انقلاب، افتتاح نمايشگاه خوشنويسي و نشست‌هاي کتاب و کتابخواني ازجمله برنامه‌هايي است که در اين هفته برگزار خواهد شد.

رئيس حوزه هنري چهارمحال و بختياري با اشاره به اينکه نبايد به بهانه مشکلات مالي فتيله فرهنگ را پايين کشيد خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ حمايت خوبي از سوي مسئولان از حوزه هنري صورت گرفت اما گلايه‌اي که داريم عدم حضور مسئولان در برنامه‌هاي حوزه است، چون حضور مسئولان مي‌تواند به‌عنوان حمايت اصلي آن‌ها مطرح باشد و ما را در پيشبرد اهداف‌مان دلگرم کند.

شيرواني با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري افزود: هيچگاه نمي‌توان فرهنگ را از اعتبارات دولتي جدا کرد و محيا کردن شرايط سخت‌افزاري براي هنرمندان بسيار مهم است.

وي اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکيد فرمودند مسئولان براي هر پروژه‌اي پيوست فرهنگي بنويسند، چون اين فعاليت‌هاي فرهنگي هستند که مي‌توانند در حل مشکلات و آسيب‌هاي اجتماعي کمک کنند.

شيرواني از انتخاب يکي از هنرمندان استان به عنوان هنرمند بارز هنر انقلاب اسلامي در کشور خبر داد و بيان داشت: اين موضوع مي‌تواند انگيزه‌اي براي هنرمندان استاني در راستاي توليد محتواي انقلابي باشد.

رئيس حوزه هنري چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: حوزه هنري به دنبال هنرآفريني برمبناي گفتمان انقلاب است و هدف ما در حوزه هنري ايجاد اميد در بين هنرمندان است.

وي با بيان اينکه سال گذشته سال خوبي براي سينما بود و ابتداي امسال هم سينما شروع خوبي داشت ادامه داد: استقبال از سينما در چهارمحال و بختياري به نسبت جمعيت و درآمد مردمانش قابل قبول است اما بايد هماهنگي بين دو سالن سينماي استان بيشتر شود.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن