آخرین اخبار
کد مطلب: 168889
در گفتگو با مهر تشريح شد؛
بيش از هفت ميليون بازديد نوروزي از موزه‌هاي کشور/ رشد ۱۵ درصدي
تاریخ انتشار : 1397/01/18 13:38:37
نمایش : 158
مديرکل امور موزه‌هاي کشور گفت: در طول ايام نوروز ۹۷ بيش از هفت ميليون و ۸۲۵ هزار نفر از موزه‌هاي کشور و محوطه‌هايي که براي بازديد از آنها بليت فروخته مي‌شود، ديدن کردند.

به گزارش بام ايران خبر ؛ محمدرضا کارگر مديرکل امور موزه‌هاي کشور به خبرنگار مهر گفت: اين آمار در مقايسه با آمار بازديدکنندگان از موزه‌ها در سال گذشته ۱۵ درصد افزايش داشته است. مقام اول را نيز در کشور از نظر تعداد بازديدکنندگان استان فارس داشته است. تهران نيز با احتساب ميزان بازديد از کاخ موزه‌ها و موزه ملي ايران و استان اصفهان نيز بيشترين بازديدکنندگان از موزه‌ها را داشته‌اند.

کارگر بيان کرد: پربيننده‌ترين نمايشگاه نوروز امسال، نمايشگاه آثار تاريخي لوور در موزه ملي ايران بود که در يک روز ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از آن بازديد کردند و رکورددار بازديد از نمايشگاه شده بود.

وي ادامه داد: آمار اعلام شده براساس فروش بليت در ايام نوروز بوده است بليت موزه‌ها از ۵ هزار تومان براي نمايشگاه لوور تا دو هزار و ۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده بود.

مديرکل امور موزه‌هاي کشور در عين حال تأکيد کرد: هنوز سرجمع درآمد حاصل از فروش بليت‌ها به دست نيامده اما اين درآمد به حساب خزانه دولت واريز مي‌شود و سپس بخشي از آن دوباره به هر موزه برمي‌گردد. در سال‌هاي گذشته برخي از موزه‌ها با خزانه تسويه کرده‌اند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن