آخرین اخبار
کد مطلب: 168888
محققان مي گويند؛
مواد خوراکي مفيد براي پيشگيري از سرطان تخمدان
تاریخ انتشار : 1397/01/18 13:34:17
نمایش : 147
سرطان تخمدان يکي از شايع ترين سرطان ها در بين زنان در سراسر جهان بوده و ممکن است زنان در هر سني مبتلا به اين بيماري شوند اما معمولا در زنان پس از سن يائسگي تشخيص داده مي شود.

به گزارش بام ايران خبر به نقل از  خبرنگار مهر، شروع سرطان تخمدان از تخمدان هاست و زماني به مرحله آخر مي رسد که تومور در تمام سلول هاي تخمدان ايجاد مي شود. اين بيماري به "سرطان خاموش" معروف است چراکه تا مدتها علامتي از خود نشان نمي دهد و آنقدر غيرقابل تشخيص باقي مي ماند که بيماري تمام لگن و شکم را دربرمي گيرد.

اما به گفته محققان، مي توان با برخي راهکارها نظير تحرک فيزيکي و داشتن رژيم غذايي سالم ريسک ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش داد. محققان براي کاهش خطر ابتلا به اين بيماري مصرف خوراکي هاي زير را توصيه مي کنند.

بلوبري

اين ميوه سرشار از آنتي اکسيدان هاي است که به پيشگيري از ابتلا به برخي انواع سرطان کمک مي کند. بلوبري همچنين مملو از عوامل مقابله با سرطان نظير ويتامين هاي C و K، منگنز و فيبر رژيمي است.

اسفناج

اين سبزي برگدار حاوي ماده مقابله با سرطان موسوم به کامپفرول است که داراي پتانسيل نابودي سلول هاي سرطاني است. همچنين اين گياه سرشار از آنتي اکسيدان هاي قوي، ويتامين ها و مواد معدني است که مي تواند تيمي موثر در راستاي مقابله و پيشگيري از سرطان باشند.

کلم برگ

کلم برگ سرشار از عامل مقابله با سرطان موسوم به "کامپفرول" و حاوي آنتي اکسيدان هاي قوي، ويتامين ها و آهن است که آن را براي سلامت بسيار مفيد مي کند.

پيازها

انواع پيازها حاوي طيف وسيعي از عوامل مقابله با سرطان نظير آپي ژنين، آنتوسيانين و ميريستين و کورستين هستند که به کاهش خطر ابتلا به چندين نوع سرطان از جمله سرطان تخمدان کمک مي کنند.

ماهي

ماهي سرشار از اسيدهاي چرب اُمگا۳ است که مي تواند از طريق محدود کردن منبع خون براي سلول هاي سرطاني به پيشگيري از ابتلا به سرطان ها کمک کند.

گوجه فرنگي

گوجه فرنگي حاوي عامل ضد آنژيوژنيک موسوم به "ليکوپن"، رنگدانه عامل قرمزي ميوه ها و سبزيجات است که از ابتلا به سرطان تخمدان پيشگيري مي کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن