آخرین اخبار
کد مطلب: 168886
دعوت مجلس از «جهرمي» براي ارائه گزارش «تقويت پيام‌رسان‌هاي داخلي»
تاریخ انتشار : 1397/01/18 13:24:06
نمایش : 154
نايب رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس از دعوت محمدجواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات به کميسيون متبوع خود خبر داد.

به گزارش بام ايران خبر ؛ رضا عليزاده، نايب رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مطرح شدن مباحثي در خصوص فيلترينگ تلگرام و فعاليت پيام رسان هاي داخلي در سطح کشور، اظهارداشت: از هفته آينده که فعاليت مجلس شروع مي شود، قطعاً اين مسئله را در کميسيون صنايع و معادن بررسي مي کنيم.

وي با تاکيد بر اينکه همه جوانب امر بايد به صورت کارشناسي بررسي شود، افزود: از نظر ما پيام رسان هاي داخلي بايد راه اندازي و تقويت شوند، تصميمي هم که براي تلگرام گرفته مي شود، در کميسيون صنايع و معادن بررسي خواهد شد.

نايب رئيس کميسيون صنايع و معادن مجلس ادامه داد: اين مسئله بايد از جهات مختلف ارزيابي شود تا يک تصميم منطقي در اين رابطه اتخاذ شود و در آن همه آثار و تبعات کوتاه مدت و بلندمدت فيلترينگ يا عدم فيلترينگ تلگرام در عرصه هاي اقتصادي، اجتماعي و سياسي لحاظ شود؛ البته تصميم نهايي در شوراي عالي فضاي مجازي اتخاذ مي شود اما کميسيون هاي مجلس نيز نظر کارشناسي خود را ارائه مي دهد.

عليزاده خاطرنشان کرد: در اين جلسات حتماً از وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات دعوت خواهد شد تا گزارش دهد که چه اقداماتي براي ساماندهي پيام رسان هاي داخلي و تقويت و به روز رساني آنها صورت گرفته است.

وي افزود: به محض شروع به کار مجلس در هفته آينده، زمان تشکيل اين جلسات در هيئت رئيسه کميسيون صنايع و معادن برنامه ريزي خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري مهر، چندي پيش نيز حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نايب رئيس کميسيون فرهنگي مجلس در گفتگو با خبرگزاري مهر با انتقاد از تعلل دولت در تقويت پيام‌رسان‌هاي داخلي گفت: اگر اين مسئله با جديت دنبال نشود، وزير ارتباطات را به مجلس مي‌آوريم و توضيح جدي مي خواهيم.(اينجا بخوانيد)

دبير شوراي عالي فضاي مجازي نيز اخيراً از دستور رئيس جمهور مبني بر اينکه بايد از انحصار پيام رسان هاي خارجي به ويژه تلگرام خارج شويم، خبر داد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن